Суббота,
23 Октября 2021
Именины: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Поздравить в эфире радио «Ef-Ei»
LV RU
Культура

Празднуем Пасху в Резекне

17.04.2019
21 апреля все приглашаются отметить Пасху в Фестивальном парке. Всех присутствующих ждут песни, танцы и множество других развлечений.

С 11 часов в парке начнет работать праздничная ярмарка, а с 13.30 и взрослые и дети смогут принять участие в творческих мастерских.
 
Также каждый сможет поучаствовать в конкурсе и распознать песни различного вида птиц, поискать корзину Пасхального зайца, поучаствовать в заячьем забеге и сфотографироваться с большим зайцем.
 
Гостей приглашают приходить в костюме зайцев, потому что лучшие представители заячьей  „шубки” получат подарки!  Также берите с собой крашеные яйца.
 
 
В свою очередь в 16.00 празднование Пасхи продолжится в Резекненском доме культуры, где будут поздравлять детский танцевальный коллектив “Dziguči” с 20-летним юбилеем.
 
Вход на мероприятие - свободен.


Программа мероприятия ЗДЕСЬ!

Rezekneszinas.lv
 
Поделись с друзьями:
« вернуться назад

Комментарии (0-1 /1)
Skolnieciņš no sidrabbirzs 23.03.2021 11:57
Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Lieldienas ir auglības un pārpilnības svētki, šie svētki ir par godu Latvju Dieviem. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Lielā diena ir enerģētiski spēcīga diena, šajā dienā izdodas visi pagāniskie rituāli. Lai ienestu savā dzīvē veiksmi un bagātību, Lieldienas ir jāveic auglības rituāls par godu likteņa Dievietei Laimai. Neilgi pirms Lieldienām ir jāuzkopj sava dzīvesvieta. Grīdas ir jāizmazgā ar sālsūdeni (bez mazgāšanas līdzekļiem, lupatiņa ir jāņem jauna). Uz vienu 20l spaini ūdens ņem 0,5kg sāls. Uz katru istabu ir jāņem vismaz viens sālsūdens spainis. Pēc šādas mazgāšanas, kad ir pagājis kāds laiks, grīdu mazgā otrreiz ar tīru ūdeni. Pēc šī rituāla veikšanas, lupatiņa ir jāizmet miskastē. Pēc tam, atverot visus nama logus, ir jāizkvēpina mājoklis ar kadiķu zariņiem un vērmeļu buntītēm. Šādi mājoklis tiks atbrīvots no negatīvajām enerģijām. Lieldienu rītā uz palodzes ir jāiededz dzeltena svecīte ar vārdiem: “Dieviete Laima, Tu esi godāta un cienīta manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu māju, tāpat kā es godāju Tevi.”. Šie vārdi ir jāatkārto 12 reizes, labāk šos vārdus ir uzrakstīt ar roku uz tīra papīra un vēlāk sadedzināt lapiņu krāsnī. Protams, dedzinot svecītes, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Pēc tam savā privātajā mežiņā ir jāatstāj cienasts par godu Dievietei Laimai. Ziedojums ir jāatstāj uz svētakmeņa. Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka. Uz svētakmens ar sāli uzzīmē Laimas slotiņu (Laimas slotiņa ir Dievietes Laimas simbols). Pietiks ar dažām tējkarotēm sāls, sāli var paņemt līdzi burciņā. Uz svētakmens ir jāatstāj baltmaizes klaips un 11 pašceptas pankūkas. Pēc ziedojuma nolikšanas ir jāpasaka 12 reizes:’’ Dieviete Laima es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.’’. Pēc tam pie svētakmeņa ir jāiededz 7 baltas svecītes trauciņos (bez krustiem un jebkāda cita zīmējuma). Tālāk ir jāizsaka savs lūgums ar vārdiem:’’ Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa valdniece, uzklausi manu lūgšanu! Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvarenā Laima,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, mana Dieviete. Lai Tava svētā griba mani virza pa gaišiem dzīves ceļiem! Lai godāta Dieviete Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!’’. Šo lūgšanu skaita 12 reizes, vēlams to ar roku uzrakstīt uz papīra, lai rituāla laikā nebūtu grūtību. Pēc tam lapiņu sadedzina krāsnī. Pēc rituāla nākamajā dienā sveces trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē, bet ziedojumu atstāj uz svētakmeņa. Pametot rituālu vietu, 3 reizes pasaka:’’ Paldies, Dieviete Laima! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
Ar Dievietes Laimas svētību, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSaulstāvji #AuglībasSvētki #PavasaraSvētki #rituāli #buršanās #lūgšanās #ticējumi #pagāni #DievieteLaima #LikteņaDieviete #sidrabbirzs #Skolnieciņš
Добавить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Фото:
Ссылка на видео (Youtube,Vimeo):

Читайте также
Число недели
Малообеспеченным жителям на 10 евро увеличат пособие
Обсудить 1
Опрос
Задумывались ли вы о том, чтобы сменить место жительства в городе Резекне на другой город/страну?
Показать результаты
Последние комментарии:
Латвия запросила международную помощь
ПРАВИТЕЛЬСТВО ВОРУЕТ НАРОДНЫЕ ДЕНЬГИ,КОТОРЫЕ ЧЕРЕЗ НАЛОГООБЛАЖЕНИЕ БУДЕТ ВОЗВРАЩАТЬ.ПРАВИТЕЛЬСТВО БЕЗДАРНОЕ.ЛЕМБЕРГ СПРАВИЛСЯ БЫ С РУКОВОДСТВОМ СТРАНЫ.НО ЕВРОСАМ ЭТО НЕ НУЖНО,ХОТЯ СКЕРО ЕВРОСОЮЗ РАЗВАЛИТСЯ,ПРОСТО ОН КАТИТСЯ ПОД ГОРУ. Подробнее...
Общественный транспорт в Резекне – платный для всех
Можешь и ты приобрести невзначай приобрести льготы инвалида с онкологией и тогда поймешь прелести жизни.При том что правительство обрезает существова шие льготы по всему,америкаеское прямое влияние.Просто изводят население,которое последовательно нищает.Политикой интересуются только 16 процентов населения,народ безграмотен в том что творят с ним.я написал свое мнение,а свинья ответственная на этой ветки, выкинет мои комментарии. Подробнее...
Общественный транспорт в Резекне – платный для всех
Откудаты знаешь ленка ,голая каленка.Большинство квартир посетила?Тебе какое выдра дела. Подробнее...
facebook ok draugiem
Top