Sestdiena,
13.jūlijs 2024
Vārda dienas: Margarita, Margrieta, Андрей, Петр, Хома, Сафрон Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Sabiedrība

Raiņa parka rekonstrukcija - kad pūcei aste ziedēs?

22.02.2017
Kāds no Latvijas deputātiem reiz teica – nu kā var nesolīt vēlēšanu laikā?
 
2013.gada priekšvēlēšanu pašvaldību vēlēšanu lozungi un aģitācijas materiāli, kuros pausti deputātu solījumi, bija krāšņi. Krāšņi bija arī solījumi. Tie skāra absolūti visas tēmas, kuras ir svarīgas gan pilsētas izaugsmei, gan ikkatra rēzeknieša labsajūtas uzlabošanai. Tika paredzēta gan konstruktīva dialogu veidošana ar iedzīvotājiem, gan kvalificētu speciālistu piesaiste, gan pagalmu labiekārtošanu un kultūras dzīves bagātināšana ar dažādiem pasākumiem un tradīcijām.

Ne velti daudzi savas vēlmes skaļi nepauž, jo reiz izpaustas, tās nerealizēsies.
 
Tāpat notika ar Kultūras un atpūtas parku Raiņa ielā 29, Rēzeknē jeb Raiņa parku, kura atjaunošanu solīja partijas „Saskaņa” deputāti.
 
Neskatoties uz to, ka pat tālajā 2010.gadā patiesi tika domāts un kādā no pārrobežu projektiem iesniegt projekts, kas paredzēja Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parka renovāciju ar videi draudzīgas bērnu aktīvās atpūtas zonas un estrādes rekonstrukciju, Raiņa ielā 29A, Rēzeknē, 2013.gadā tika solīts parku atjaunot, 2017.gadā no atjaunotās estrādes ne ziņas, ne miņas.

Toties no 2012.gada līdz 2014.gadam projekta GREEN MAN ietvaros tika rekonstruēts videi draudzīgs Bērnu atpūtas laukums Rēzeknes pilsētas Raiņa parkā (0,6 ha).

Kā arī projekta laikā tika izstrādāta  tehniskā dokumentācija Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajona industriālās teritorijas parka rekonstrukcijai. Tolaik būvdarbu vērtība tika aplēsta ~ 1 500 000 LVL.
 
Tika sameklēti arhitekti, kuri ieskicēja projekta rezultātus, bet projekts neguva programmas komisijas labvēlību un tika noraidīts.
 
Rēzeknes pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs min, ka pašvaldība ir gatava tērēt budžeta līdzekļus vien tajā gadījumā, kad radīsies akūta vajadzība, tieši tāpēc pašvaldība aktīvi iesaistās visās esošajās pārrobežu programmās.
 
Rēzekniešus iespējams nākotnē sagaidīs atjaunota parka centrālās daļas atjaunošana, kā arī skeitparka rekonstrukcija un pamptreka ierīkošana kādreizējās autostāvvietas vietā.
 
Šī projekta rezultāti varētu tapt zināmi vien aprīlī.
 
Arī pats A.Stecs atzīst, ka būtu finansiāli izdevīgi īstenot projektus līdz 2020.gadam, kamēr darbojas ES programmas.
 
Savukārt Kultūras un atpūtas parka zieds -  estrāde - kaut kad arī varētu tikt rekonstruēta, par to, kādi būs finanšu avoti, atliek vien minēt.
 
Protams, arī pašu iedzīvotāju viedoklis šajā gadījumā nav mazsvarīgs, devāmies tos noskaidrot.
 
Iedzīvotājs Oļegs teica, ka noteikti ir jāveic uzlabošanas darbi. Nopietni esot jāpiedomā arī pie tā, ka ieeja parkā ir tikai pa mazajiem vārtiem, lielie vienmēr esot aizslēgti. Kā arī asfalta segumu jānomaina.
 
Arī Viktorija piekrīt, ka ir jāveic rekonstrukcijas darbi. Jāpiedomā pie asfalta seguma, jo šeit daudz bērnu skraidot un bieži vien, viņiem paklūpot un krītot, tiek nodrāzti gan ceļgali un elkoņi, gan arī drēbes tiek saplēstas.
 
Jeļena atzīmē, ka ir jāveic ne tikai celiņu, ietvju atjaunošana, ar velosipēdiem vispār ir ļoti grūti braukt, bet jāpiedomā pie estrādes rekonstrukcijas.
 
Savukārt kāda cita iedzīvotāja, Jeļena, min, ka varētu ierīkot parka teritorijā arī kafejnīcu, kā bija agrāk. Estrādi un celiņus arī ir jāatjauno.
 
Rihards nebija aizdomājies par parka stāvokli, taču, apskatot parka apkārtni, secina, ka tiešām ir jāveic rekonstrukcijas darbi. Būtu jāatjauno trotuārs un estrāde.

 
Tatjana bez šaubām un ilgas domāšanas atbild, ka ir jāatjauno. Celiņi ir drausmīgā stāvoklī. Savukārt estrādi jau sen solīja atjaunot. Šeit notiek daudz pasākumu, arī šajās brīvdienās notiks Masļenicas svinēšana, tā ka noteikti ir jāuzlabo parka stāvoklis.
 
Ludmilas viedoklis sakrīt ar vairākuma domām, ir jāatjauno, primāri jāpievērš uzmanība skatuvei, kura savu laiku jau nokalpojusi. Neskatoties uz slikto parka stāvokli, viņa bieži vien apmeklē parkā notiekošos pasākumus.
 
Georgijs arī atminas, ka jau tika solīts atjaunot gan celiņus, gan estrādi, un tas tiešām ir nepieciešams.
 
Marita min, ka vajadzētu ne tikai atjaunot celiņus un kopējo parka stāvokli, bet parūpēties par to, lai būtu vairāk bērniem domātu izklaides iespēju un lai būtu vairāk ziedu, zaļumu.


 
Arī Olga atzīst, ka vajadzētu paplašināt bērniem domātu izklaides iespēju klāstu, arī soliņus, trotuārus un estrādi.
 
Apkopojot paustos viedokļus, var secināt, parks ir jāatjauno. Daudzi to arī gaida jau vairākus gadus, tiesa, ne visi tic, ka tas tā būs reiz. Iedzīvotāji vairākas reizes min, ka drausmīgā stāvoklī ir trotuāri.Citviet pilsētā arī netrūkst šādu vietu, kur trotuāri ir baisi un lietus laikā ir prasmīgi jālavierē, lai kājas būtu sausas.

Raiņa parks ir vieta, kur notiek daudz un dažādi pasākumi, arī ikdienā tur pastaigājas gan māmiņas ar bērniem, gan pusaudži, gan vecāka gada gājuma ļaudis.

Vismaz pagaidām ir jāsāk domāt, ka šis solījums – atjaunot parka estrādi - ir iz sērijas, kad pūcei aste ziedēs! 
 
 Rezekneszinas.lv 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jaunais siltumenerģijas apgādes tarifs Rēzeknē – 88,79 eiro par megavatstundu (bez PVN), kurš stāsies spēkā no 2024. gada 1. augusta (palielinājums par 7,44)
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ko devušas Rietumu sankcijas pret Krieviju?
USE A CERTIFIED RECOVERY COMPANY-OPTIMISTIC HACKER GAIUS TO RETRIEVE STOLEN CRYPTOCURRENCY.

Through the testimony of scam victims, which is precisely how I learned about OPTIMISTIC HACKER GAIUS, I had the pleasure of experiencing the outstanding services of the company. Until a few days ago, I never thought it was possible to get back cryptocurrency that was lost. I was devastated since I had made a lot of investments and lost $72,000 to an online bitcoin investment broker. I contacted the top recovery hacking company available for assistance. I think hiring OPTIMISTIC HACKER GAIUS to assist me recover my lost cryptocurrencies was one of the best moves I've ever done. The OPTIMISTIC HACKER GAIUS team played a critical role in this process, for which I will always be grateful. Absent their knowledge and assistance, I would have believed my money was gone forever. Their outcomes are favorable. If your objective is to recover your lost money, OPTIMISTIC HACKER GAIUS. They are the best option for recovering stolen digital cash. They identify new problems and provide clients with workable solutions that improve results and support their strategic goals.  For anyone who is in a similar situation, as myself, I suggest you get in touch with OPTIMISTIC HACKER GAIUS
through

Telegram..... http://t.me/optimistichackergaius

WhatsApp at +44..7..7..3..5..2..8..0..4..7..3

email… optimistichackergaius @ seznam.cz Sīkāk...
Krievijas embargo un cūku mēris ietekmē biznesu
Hello people, I am JAMES YATES an Actor from Independent films in the USA. I highly recommend the service of PERFECT CRYPTO RECOVERY SERVICES to everyone who wishes to recover lost money either bitcoin or other cryptocurrencies from these online scammers, wallet hackers, or if you ever sent bitcoins to the wrong wallet address. I was able to recover my lost bitcoins from online swindlers in less than 24 hours after contacting them. They are the best professional hackers out there and I’m truly thankful for their help in recovering all I lost. If you need their service too, here is their contact information.

Email : [email protected]

Telegram: @perfectcryptoservices

WhatsApp at: +1 719 877- 4944
Sīkāk...
Rēzeknē aktuāla stāvvietu problēma daudzdzīvokļu māju pagalmos
kāda mārrutka pēc pašvaldības policija šiverēs pa pagalmu, pārbaudot atļauju esamību, ja es mājā dzīvoju 20 gadus, ta katrs zina kam pieder mašīna, neatkarīgi no atļaujas pie stikla. un ja izsaukuma nav, tad policijai nav nekādu tiesību līst svešā kopīpašumā Sīkāk...
facebook draugiem
Top