Ceturtdiena,
15.aprīlis 2021
Vārda dienas: Aelita, Gastons, Поликарп, Тит, Мария Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Kā nepārēsties Ziemassvētkos?

20.12.2016
Tā jau ir, ka, Ziemassvētkus svinot un jauno gadu gaidot, biežāk ejam cits citu apciemot, piedalāmies dažādos pasākumos, kur parasti neiztiek arī bez brangas svētku maltītes.

Daudzi cilvēki gaida šo pieēšanās periodu kā kaut ko neizbēgamu, vieni pirms svētkiem badojas, citi, tieši otrādi, sāk ēst vairāk un apgalvo, ka tas esot treniņš viņu gremošanas sistēmai.Dažs vēl atceras, cik slikti jutās pēc pagājušo svētku pārmērībām, un ir apņēmies, ka šogad neļaus savai negausībai sabojāt prieku.

Gatavojoties priecīgai gada nogalei, dietoloģe Vidaga Skuja sniedza padomu, ka, lai cilvēks labi justos un būtu vesels līdz sirmam vecumam, viņam ik dienu nepieciešams pilnvērtīgs uzturs, kas jāuzņem pienācīgā daudzumā, laikā un vietā," uzsver ārste, "uzturvielām ir jānodrošina ikdienas enerģijas patēriņš un šūnu jaunbūve, tātad visi dzīvības procesi, beidzot ar nederīgo atlieku vielu izdalīšanu.

Ēšanas process katram cilvēkam arī ir viena no dzīves baudām, un, protams, Ziemassvētkos un gadumijā parasti pulcējamies pie klātiem galdiem. Ziemassvētku vakars – tie ir skaisti, ģimeniski svētki, jo sevišķi, ja galds pārdomāti ir klāts tā, lai pārēšanās nedraudētu. Ja vien namamāte neservē ģimenes mielastam gan zirņu pikas ar taukiem, gan treknus sautētus kāpostus un cūkas cepeti, gan citus gardus ēdienus, kas, manuprāt, visi kopā vienā ēdienreizē ir stipri par daudz tilpuma un kalorāžas ziņā. Vai tiešām tik svarīgi vienmēr šajos gaišajos svētkos radīt pārbagāta mielasta galda iespaidu? Un ja vēl visus šos kārumus pagaršo vienā vakarā!? Tad pat pilnīgi veselam cilvēkam pašsajūta pēc celšanās no galda nebūs laba, pārēšanās var izraisīt spiediena sajūtu pakrūtē, vemšanu, caureju un citas nelaimes. Nemaz jau nerunājot par tādiem maltītes dalībniekiem, kuri cieš no kādas slimības.

Lai namamāte tiktu ar darbiem galā laikus, varētu galdā pasniegt auksto gaļu, siļķi kažokā, vairāku veidu salātus (to visu jau var pagatavot iepriekšējā dienā un uzglabāt ledusskapī), siltus, tikko ceptus pīrādziņus, varbūt arī vārītus zirņus ar taukiem vai cūkgaļas cepeti ar sautētiem kāpostiem, smaržīgu ārstniecības augu tēju, žāvētus augļus un citus tamlīdzīgus labumus. Būtiskākais – lai mums ir skaisti servēts galds, jauks noskaņojums, mirdzošas svecītes eglītē un klusa Ziemassvētku mūzika fonā. Baudiet ēdienus, bet nepārēdieties.

Mūsdienu dzīves realitāte diemžēl ir tāda, ka daudziem cilvēkiem ārsts ieteicis atturēties no produktiem, kas bagāti ar holesterīnu, arvien vairāk kļūst cukura diabēta pacientu, ir arī celiakijas slimnieki. Kādus ēdienus varam celt galdā šādiem viesiem? Pārējie maltītes dalībnieki viņus reizēm nesaprot, saka – ko nu niekojies, no vienas reizes nekas nenotiks, ja neēdīsi – apvainosi namamāti..

Bieži vien svētkos neiztiek bez alkohola glāzītes. Domāju, ka Ziemassvētkiem piestāv tikai karstvīns, ko labāk iemalkot maltītes vidū un nobeigumā, jo tukšā dūšā lietots alkohols uzsūcas ļoti strauji jau no kuņģa gļotādas, tā maksimālā koncentrācija asinīs tiek sasniegta pēc 1 – 2 stundām. Gāzēti alkoholiskie dzērieni (šampanietis u.c.) uzsūcas daudz ātrāk. Ieteikt alkoholu negribu nevienam, kaut gan, lietojot mazās devās un reti, tam ir arī zināma labvēlīga ietekme: alkohola iespaidā paplašinās smadzeņu asinsvadi, un tādējādi tiek atviegloti sabiedriskie kontakti, alkohols arī var mazināt trauksmaino depresiju veciem cilvēkiem.
Interneta resursi


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Skolnieciņš no Pokaiņiem 18.10.2020 20:26
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki visiem, lūdzu, es vēlos, lai jūs visi pievienotos man, sakiet lielu paldies Markam Viljamsam, kurš man aizdeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums, lūdzu, rakstiet pa e-pastu: [email protected] Sīkāk...
Latgalē vairākos valsts autoceļu posmos atsākušies ceļa remontdarbi
Kur pazuda posms Rēzekne-Daugavpils, posms. Pagājušgad pietaisīja tramplīnus un vairs neliekas ne ziņis... Sīkāk...
Skandāls Viļānos: Ivanova VS uzņēmēji
Tur viss ir vēl skaidrāks! Viļānu pašvaldība ir viens mafijas klans, kuri darbojas tikai pašu labā nevis cilvēkiem. Nav tur nekādu bažu par tā saucamo piesārņojumu, bet visdrīzāk runa iet par konkurenci, jo Viļānu pašvaldības deputātei Viļānu novadā, pieder milzīgs lopu fermu bizness, uzcelts par Eiropas naudu, grudu pārstrādes bizness un neskaitāmi tūkstoši hektāru zemes! Tāpēc tā cīņa tāda notiek, lai pašvaldības teritorijā neielaistu konkurentu, bet par cilvēkiem viņiem pilnībā nospļauties!!!! šī pati deputāte un biznesmene aizsegā visu savu ražojumu ir pārbūvējusi tā lai nebūtu iespēju strādāt cilvēkiem jo viss ir datorizēts un strādā uzņēmumā ļoti maz cilvēku. Tāpat arī uzņemtajā reportāžā sniedz komentārus pašvaldības priekšsēdētājas un šīs deputātes draudzenes un radinieces!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top