Sestdiena,
23.Janvāris 2021
Vārda dienas: Grieta, Strauta, Григорий, Макар, Павел, Марк Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Kā nepārēsties Ziemassvētkos?

20.12.2016
Tā jau ir, ka, Ziemassvētkus svinot un jauno gadu gaidot, biežāk ejam cits citu apciemot, piedalāmies dažādos pasākumos, kur parasti neiztiek arī bez brangas svētku maltītes.

Daudzi cilvēki gaida šo pieēšanās periodu kā kaut ko neizbēgamu, vieni pirms svētkiem badojas, citi, tieši otrādi, sāk ēst vairāk un apgalvo, ka tas esot treniņš viņu gremošanas sistēmai.Dažs vēl atceras, cik slikti jutās pēc pagājušo svētku pārmērībām, un ir apņēmies, ka šogad neļaus savai negausībai sabojāt prieku.

Gatavojoties priecīgai gada nogalei, dietoloģe Vidaga Skuja sniedza padomu, ka, lai cilvēks labi justos un būtu vesels līdz sirmam vecumam, viņam ik dienu nepieciešams pilnvērtīgs uzturs, kas jāuzņem pienācīgā daudzumā, laikā un vietā," uzsver ārste, "uzturvielām ir jānodrošina ikdienas enerģijas patēriņš un šūnu jaunbūve, tātad visi dzīvības procesi, beidzot ar nederīgo atlieku vielu izdalīšanu.

Ēšanas process katram cilvēkam arī ir viena no dzīves baudām, un, protams, Ziemassvētkos un gadumijā parasti pulcējamies pie klātiem galdiem. Ziemassvētku vakars – tie ir skaisti, ģimeniski svētki, jo sevišķi, ja galds pārdomāti ir klāts tā, lai pārēšanās nedraudētu. Ja vien namamāte neservē ģimenes mielastam gan zirņu pikas ar taukiem, gan treknus sautētus kāpostus un cūkas cepeti, gan citus gardus ēdienus, kas, manuprāt, visi kopā vienā ēdienreizē ir stipri par daudz tilpuma un kalorāžas ziņā. Vai tiešām tik svarīgi vienmēr šajos gaišajos svētkos radīt pārbagāta mielasta galda iespaidu? Un ja vēl visus šos kārumus pagaršo vienā vakarā!? Tad pat pilnīgi veselam cilvēkam pašsajūta pēc celšanās no galda nebūs laba, pārēšanās var izraisīt spiediena sajūtu pakrūtē, vemšanu, caureju un citas nelaimes. Nemaz jau nerunājot par tādiem maltītes dalībniekiem, kuri cieš no kādas slimības.

Lai namamāte tiktu ar darbiem galā laikus, varētu galdā pasniegt auksto gaļu, siļķi kažokā, vairāku veidu salātus (to visu jau var pagatavot iepriekšējā dienā un uzglabāt ledusskapī), siltus, tikko ceptus pīrādziņus, varbūt arī vārītus zirņus ar taukiem vai cūkgaļas cepeti ar sautētiem kāpostiem, smaržīgu ārstniecības augu tēju, žāvētus augļus un citus tamlīdzīgus labumus. Būtiskākais – lai mums ir skaisti servēts galds, jauks noskaņojums, mirdzošas svecītes eglītē un klusa Ziemassvētku mūzika fonā. Baudiet ēdienus, bet nepārēdieties.

Mūsdienu dzīves realitāte diemžēl ir tāda, ka daudziem cilvēkiem ārsts ieteicis atturēties no produktiem, kas bagāti ar holesterīnu, arvien vairāk kļūst cukura diabēta pacientu, ir arī celiakijas slimnieki. Kādus ēdienus varam celt galdā šādiem viesiem? Pārējie maltītes dalībnieki viņus reizēm nesaprot, saka – ko nu niekojies, no vienas reizes nekas nenotiks, ja neēdīsi – apvainosi namamāti..

Bieži vien svētkos neiztiek bez alkohola glāzītes. Domāju, ka Ziemassvētkiem piestāv tikai karstvīns, ko labāk iemalkot maltītes vidū un nobeigumā, jo tukšā dūšā lietots alkohols uzsūcas ļoti strauji jau no kuņģa gļotādas, tā maksimālā koncentrācija asinīs tiek sasniegta pēc 1 – 2 stundām. Gāzēti alkoholiskie dzērieni (šampanietis u.c.) uzsūcas daudz ātrāk. Ieteikt alkoholu negribu nevienam, kaut gan, lietojot mazās devās un reti, tam ir arī zināma labvēlīga ietekme: alkohola iespaidā paplašinās smadzeņu asinsvadi, un tādējādi tiek atviegloti sabiedriskie kontakti, alkohols arī var mazināt trauksmaino depresiju veciem cilvēkiem.
Interneta resursi


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Skolnieciņš no Pokaiņiem 18.10.2020 20:26
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs atceļ pabalstu izmaksu rēzekniešiem
pareizi dara. varetu bezmaksas sabiedrisko atcelt. Sīkāk...
COVID-19: Nāves gadījumi Rēzeknē turpina pieaugt
Godīgi teikšu, esmu nogurusi no šīs COVIDa padarīšanas! Noriebies šis vīruss, ierobežojumi, satraukums par apkārtējiem. Varbūt esmu łoti emocionāls cilvēks, bet, manuprāt, Rēzeknei 60 miruši cilvēki ar COVID, tas ir daudz. Nestādos priekšā, cik daudz cilvēku tiktu “nopłauts”, ja nebūtu ierobežojumu. Vismaz dała ievēro piesardzību un par to gribas teikt- PALDIES!
Ja mēs visi izsēdētu tās nolādētās 2 -3 nedēłas, tad vīruss apstātos un varētu visi atsākt ierastās gaitas, bet nē! Viss ir tik ilgi ievilcies un vēl vilksies un vilksies, jo sturgalvība nekur nav pazudusi.
Tik łoti vēlētos, lai valsts vadītāji, palīdzētu visiem pārvarēt šo parazītu, lai nebūtu cilvēkiem satraukuma par to - kā pabarot bērnus, samaksāt rēkinus utt. izsēdētu šo laiku un viss. Eh!
Paldies medikiem par darbu! Lai mums visiem stipra veselība, lai ātrāk viss atgriežas ierastajās sliedēs! Sīkāk...
Barikāžu dalībnieki no Rēzeknes novada varēs saņemt ikgadēju pabalstu
Kāpēc netiek maksāti nekādi pabalsti Kaunatas pagasta barikāžu dalībniekiem, ir taču likums kas to paredz. Kur ir jāgriežas, jo no pagasta vadības nav nekādas informācijas? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top