Trešdiena,
21.februāris 2024
Vārda dienas: Ariadne, Eleonora, Савва, Захар, Федор Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Veselība

Augsta pacientu aktivitāte kampaņā "Pārbaudi mutes veselību"

27.11.2023 Pagājušajā nedēļā Rēzeknes slimnīcā norisinājās kampaņa “PĀRBAUDI MUTES VESELĪBU”, dodot iespēju vairāk nekā septiņdesmit Austrumlatvijas iedzīvotājiem saņemt bezmaksas pirmreizējas mutes, sejas un žokļu ķirurgu konsultācijas, kas ļautu savlaicīgi atklāt ļaundabīgus veidojumus un pēc iespējas ātrāk uzsākt ārstēšanu. Konsultācijas un pārbaudes nodrošināja profesionāla ārstu, speciālistu un profesoru komanda – orālās patoloģijas klīnikas zobārsti un mutes, sejas un žokļu ķirurgi, kuri specializējušies mutes, sejas un žokļu onkoloģijā no Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centra, Stomatoloģijas institūta un Rēzeknes slimnīcas.

PSKUS Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centra vadītāja dr. Anna Ivanova, kas bija viena no kampaņas organizatorēm, atzīst, ka mutes dobuma onkoloģisko saslimšanu veiksmīga ārstēšana ir visciešāk sasaistīta ar pirmreizēji atklāta audzēja stadiju, pacientiem pēc ārstēšanas izveseļošanas prognoze krasi samazinās vēlīnajās stadijās, līdz ar to vienīgais veids, kā uzlabot ārstēšanas rezultātus un pacientu dzīvildzi ir – agrīna diagnostika, skrīnings, un tāds arī bija Rēzeknes slimnīcā organizētās kampaņas mērķis.

Pacientu atsaucība notikušajā akcijā vērtējama kā ļoti augsta, kas tikai liecina par nepieciešamību uzlabot veselības aprūpes pieejamību visā valsts teritorijā. “Ir svarīgi risināt sistēmiskos izaicinājumus, piemēram, palielināt speciālistu skaitu reģionos un uzlabot piekļuvi nepieciešamajai medicīniskajai aprūpei. Tas ne tikai palīdzētu mazināt pacientu gaidīšanas laikus, bet arī veicinātu ilgtspējīgāku un pieejamāku veselības aprūpes sistēmu visā valstī,” vērtē PSKUS Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centra ārsts dr. Oļegs Volkovs.

Rēzeknes slimnīcā kopš 2021. gada sejas, mutes un žokļa ķirurģijas pakalpojumus nodrošina dr. Artjoms Tupīts, kurš paralēli darbam Rēzeknes slimnīcā praktizējas Latvijas labākajos mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centros un pasākumā ne tikai konsultēja pacientus, bet arī pildīja kampaņas “PĀRBAUDI MUTES VESELĪBU!” koordinatora pienākumus: “Pacienti bija ļoti aktīvi, un pieraksts aizpildījās pāris dienu laikā. Diena aizritēja patīkamā gaisotnē, un, neskatoties uz lielo pacientu skaitu, dienas beigās ārstu komanda bija nevis nogurusi, bet gan ļoti gandarīta par paveikto.”

Rēzeknes slimnīcā tiek nodrošināta gan akūta medicīniskā palīdzība, ārstējot pacientus ar dažādām sejas traumām, sejas kaula lūzumiem un iekaisuma procesiem sejas un žokļa rajonā, gan arī tiek nodrošināta plānveida medicīniskā diagnostika un ārstēšana, kas ietver ādas veidojumu ķirurģisku noņemšanu, rekonstruktīvās operācijas pēc traumām, apdegumiem vai onkoloģiskām saslimšanām galvas un kakla rajonā, estētiskās un rekonstruktīvās sejas operācijas, iegūtu vai iedzimtu mutes, sejas un žokļa patoloģiju ārstēšanu, kā arī mutes dobuma operācijas – kaula pieaudzēšanas un zobu implantācijas operācijas. Ņemot vērā gan pakalpojuma aktualitāti reģionā, gan speciālistu un modernā aprīkojuma bāzi, ir skaidrs, ka Rēzeknes slimnīca varētu kļūt par nozīmīgu šī pakalpojuma sniedzēju reģionā gan ārstējot pacientus ar dažādu patoloģijām un saslimšanām sejas, mutes un žokļa rajonā, gan arī turpinot organizēt šāda veida kampaņas, veicinot pakalpojuma pieejamību Latgales reģiona iedzīvotājiem.

Pieteikties uz sejas, mutes un žokļa ķirurga konsultāciju iespējams zvanot pa tālruni 68805050, veicot elektronisko pieteikšanos Rēzeknes slimnīcas mājaslapā – https://rslimnica.lv/index.php/pieraksts-caur-e-pastu/  vai piesakoties izmeklējumam klātienē kādā no Rēzeknes slimnīcas reģistratūrām Ambulatorajā nodaļā vai stacionārā.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Valdība otrdien, 13. februārī, atbalstīja 5 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu uz bankrota sliekšņa nonākušajai Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai ar nosacījumu, ka pašvaldība aizdevumu saņems tikai tad, kad tā būs iesniegusi Finanšu ministrijā apstiprinātu 2024. gada budžetu bez deficīta. Tas jāizdara līdz 21. februārim.
Apspriest
Aptauja
Garais gads priekš manīs:
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs lūdz sākt kriminālprocesu pret FM amatpersonām
Pareizi, kamēr vēl par to tumšo kubu bez logiem pret pašu lieta nav ierosināta. Preventīvais uzbrukums. :) Sīkāk...
Latgalē pansionātos pieaug gan cenas, gan rindas
Pats cilvēks var iztik ar 200 euro menesi, bet šeit tūkstoši vajadzīgi. Katram no tā pīrāga gribas nogriez gabalu un vēlams to lielāko... Sīkāk...
Rēzeknē plāno pakāpeniski samazināt siltumenerģijas tarifu
Kas te notiek, kaut kāds murgs. N0 sākuma paaugstina, tad samazina un rezultāts, kāds bijis, tāds arī paliks ar dažām daļām procenta. Vai Rēzeknes vadība tautu uzskata par galīgiem muļkiem? Laikam sazagtā nauda spiež uz snadzenēm, protams, ja tādas ir... Sīkāk...
facebook draugiem
Top