Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

4-gadīgajam Oliveram no Preiļiem nepieciešama palīdzība

19.09.2023 Mēs ik pa laikam sastopamies ar tādiem dzīves stāstiem, kuri liek sirdij sarauties un kuri bez asarām nav izstāstāmi. Četrgadīgajam Oliveram ir invaliditāte un vairākas smagas diagnozes, un ir nepieciešama mūsu palīdzība, lai segtu mazā zēna ārstēšanās izmaksas.

Olivera mammai Sintijai ir 25 gadi, un arī līdz šim viņas dzīvē ir bijis pavisam maz prieka.  Sintija ir simpatiska, trausla, sīka un viņas dzīve ir iesākusies smagi. Taču viņa nesūdzas, vienkārši skumji skatās un dalās ar savu stāstu.

Sintija piedzimusi un uzaugusi mazā ciematiņā, 20 kilometrus no Preiļiem. Jau bērnībā, pamatskolas laikā, viņas vecāki nodeva meitenīti audzināšanā tantei, pie kuras nācies ļoti daudz un grūti strādāt. Sintijai ļoti vēlējās izglītību, un pēc skolas viņa devās mācīties Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma nodaļā turpat Preiļos, lai apgūtu ēdināšanas pakalpojumu specialitāti.

Kā jau tas parasti notiek, kādā zaļumballē Sintija iepazinās ar nākamo Olivera tēvu. Drīz viņi sāka dzīvot kopā vīra mājas, kopā ar viņa vecākiem. Kad piedzimis Olivers, Sintijas dzīve krasi mainījās.

Šobrīd Oliveram ir 4 gadi, novembrī paliks 5. Jau no pašas dzimšanas smagas dzemdību traumas rezultātā zēnam ir nepieciešama pastāvīga īpaša aprūpe.

Sintijas dzemdības bija ļoti grūtas. Mazulis piedzima ar kājiņām pa priekšu un guva galvas traumu. Tas vienmēr ir paaugstināts risks. Taču, kā stāsta jaunā māmiņa, neviens neveica nekādus izmeklējumus, galviņu nepārbaudīja, MRT arī ne.  Dažas dienas vēlāk viņus ar mazuli  vienkārši izrakstīja mājās...

Kas to lai zina, kā tas būtu attīstījies, ja diagnoze būtu noteikta uzreiz pēc piedzimšanas. Iespējams, nebūtu bijis tik nopietnu komplikāciju, ar kurām šodien dzīvo mazais Olivers. Bet šobrīd nav nozīmes kavēties pagātnē, ir jāārstē bērniņš. Turklāt pastāvīgi un nepārtraukti.

Sākumā viss šķita salīdzinoši normāli. Puisēns auga, mēģināja izrunāt vārdiņus, sāka stāvēt kājās. Bet 10 mēnešu vecumā sākās komplikācijas. Bērniņa galvaskausā sāka izspiestie kauli, un kādā naktī sākās smaga asiņošana.

Bērnu uzņēma slimnīcā. Sākās ilgs ārstēšanas process. Un, kā stāsta Sintija, viņa lūgumos un sūdzībās daudz neviens neieklausījās. "Man radās iespaids, ka visiem viss ir vienalga un visi tikai meklē vainīgos, cenšoties atbildību novelt uz citiem. Bet man ir pilnīgi skaidrs, ka visa šī situācija ir dzemdību traumu sekas," - skumji stāsta Sintija.

Vēl vairāk, kad bērniņš bija slimnīcā, viņa nodaļā sākās gripas epidēmija, un Olivers arī saslima, iegūstot ļoti nopietnas plaušu komplikācijas. Pneimonija ārstēja ilgi, un tās sekas ir jūtamas joprojām.

Oliveram ir invaliditāte un vairākas smagas diagnozes, tai skaitā spastiskā paraplēğija, simptomātiska epilepsija, gastrostoma, binokulārs aklums, neironālais muskuļu vājums, skolioze un kifoze… Un tas vēl nav viss, diemžēl.

Bērniņš nestaigā, nerunā apzināti. Viņa koordinācija ir traucēta, roku un kāju pirkstiņi ir izliekti, tāpat izliektas ir locītavas. Sarežģīta ir puisēna ēšana: pamatā barošana notiek caur zondi. Deguna un plaušu komplikāciju dēļ caur mutīti pavisam nesen, pavisam nedaudz sāka ēst, bet arī  – tikai šķidro pārtiku. Oliveram ir redzes problēmas. “Precīzāk sakot, viņš vispār neredz,” saka Sintija. “Var atšķirt tikai gaismu un tumsu.”

Sintija ir ļoti laba mamma. Viņa visu savu laiku velta dēlam un dara visu iespējamo, lai uzlabotu viņa stāvokli. Dzīvojot tik tālu no Rīgas, šādiem bērniņiem ir ierobežotas iespējas. Taču Sintija cenšas nelaist garām nevienu iespēju, lai padarītu dēla dzīvi vieglāku. Nesen viņi “Vaivaros” pabeidza rehabilitācijas kursu, kurš tika finansēts valsts programmas ietvaros. Nedaudz agrāk bija ārstēšanās rehabilitācijas centrā "Poga". Tas ļoti palīdz.

“Olivers kļuvis mierīgāks. Viņa muskuļi nostiprinājās, izliektie pirksti sāka labāk strādāt. Ārsti saka, ka visas procedūras ir jāturpina,” stāsta Sintija. Taču, lai segtu turpmākās rehabilitācijas izmaksas, viņai ļoti nepieciešama palīdzība. Ir nepieciešamas pastāvīgas fizioterapijas, ergoterapijas nodarbības, katru nedēļu.

“Piemēram,” stāsta Sintija, “mums nepieciešama pulmonologa konsultācija. Rindas kārtībā jāgaida ļoti ilgi, par maksu iespējams ātrāk, decembrī, un tā vizīte maksā 70 eur…”

Visu sarežģī situācija, ka Sintija ar dēlu dzīvo ļoti tālu no Rīgas, faktiski - no civilizācijas. Lai nokļūtu pie jebkura laba speciālista, viņai jābrauc uz galvaspilsētu - tas ir tālu un dārgi, un kaut kur jāmeklē apmešanās iespējas.

Šodien nav viegli dzīvot daudziem, it īpaši tiem, kuriem ir veselības problēmas. Taču tiem, kuri dzīvo tālu no lielākām pilsētām, nomalēs, ir vēl daudz daudz grūtāk. Olivera tētis Preiļos nodarbojās ar piena ražošanu. Ar ārstēšanas izmaksām viņi līdz šim centās tikt galā pašu spēkiem, kā vien varēja. Bet tagad situācija pasliktinājusies: zemo piena produktu iepirkšanas cenu dēļ viņu mazais piena uzņēmums kļuva maksātnespējīgs un pašlaik ir likvidācijas procesā.

Vecvecāki cenšas dažādi palīdzēt, taču viņi jau ir cienījamā vecumā un var palīdzēt pavisam nedaudz.

Sintija ļoti mīl savu dēlu. Visu laiku ir kopā ar viņu 24/7 režīmā. "Oliveram patīk peldēties, viņš mīl mūziku, priecājas par suņiem," viņa stāsta par savu dēliņu. Viņi nesen zaudēja savu veco sunu, un tagad vēlas saņemt jaunu, lai Oliveram būtu priecīgāk. Pati sev Sintija neko nelūdz, viņa tikai sapņo vismaz mazliet atpūsties. Bet pagaidām tas nav iespējams.

Kā palīdzēt

4 gadus vecajam Oliveram nepieciešami pastāvīgi rehabilitācijas kursi, vismaz divreiz gadā, lai uzlabotu zēna fizisko stāvokli un iespējami atvieglotu ikdienu gan viņam, gan mammai. Tāpat nepieciešamas nodarbības un speciālistu konsultācijas.

Olivera atbalstam ir nepieciešami 3900 eiro turpmākajam attīstības posmam.

Ziedojuma tālrunis Oliveram atbalstam darbosies līdz 26.septembrim. Tālruņa numurs – 90006384. maksa par vienu zvanu - 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris īpašu kontu Oliveram, lai segtu rehabilitācijas izmaksas. BeOpen no ziedojumiem neietur nekādu komisijas maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tam paredzētajam mērķim.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ. Nr. 50008218201
Adrese: Smilšu iela 6, Rīga, LV-1050, Latvija
Konta nr. LV36 CBBR 1123 2155 00230
SWIFT: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)
Ziedojuma mērķis: Zaļā lampa. Oliveram Armanam

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top