Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Rēzeknes slimnīcā atklāta pārbūvētā Infekcijas slimību nodaļa

18.09.2023 rslimnica.lv 15. septembrī Rēzeknes slimnīcā svinīgā pasākumā tika atklāta jaunā Infekcijas slimību nodaļa, kas ir viena no pirmajām atjaunotajām un modernizētajām Infekcijas slimību nodaļām Latvijā. SIA “RĒZEKNES SLIMNĪCA” ir īstenojusi divus apjomīgus projektus, kuru ietvaros veikta Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūve un aprīkošana, izbūvējot atsevišķas nodaļas gaisa pilienveida, kontaktu ceļā izplatāmām  un tuberkulozes infekcijas slimībām, kā arī veikta ēkai pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Pārbūvētajā Infekcijas slimību nodaļā izveidotas plašas un modernas palātas, izolācijas boksi un intensīvās terapijas palāta, nodalot pacientus un pacientu plūsmas un nodrošinot epidemioloģiski drošu pacientu uzņemšanu un ārstēšanu gan pacientiem, gan medicīnas personālam.  Projekta ietvaros tika paplašināta nodaļas ēkas platība no 848 m2 līdz 965 m2, ne tikai paplašinot nodaļas telpas, bet arī ļaujot palielināt pacientu gultu skaitu no 25 līdz 29 gultām. Projekta laikā tika veikti ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi, un nozīmīgas investīcijas tika atvēlētas medicīnisko komunikāciju nomaiņai, tostarp medicīnas skābekļa un saspiestā gaisa maģistrāļu izbūvei, kā arī palātu un intensīvās terapijas palātas aprīkojumam. Turpat nodaļas telpās turpmāk tiks nodrošināta iespēja veikt radioloģiskos un cita veida izmeklējumus, nepārvietojot pacientus uz centrālo diagnostikas nodaļu, kā tas bija līdz šim.

Paralēli Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūvei tika īstenoti arī nodaļai pieguļošās teritorijas labiekārtošanas darbi, atjaunojot inženierkomunikāciju tīklu un ielu segumu, izveidojot autostāvvietu un atpūtas zonas, pilnveidojot operatīvo transportlīdzekļu piekļuves iespējas un pacientu pārvietošanās plūsmu risinājumus. Projekta ietvaros tika veikta kritiskā stāvoklī esošo inženierkomunikāciju tīklu un to mezglu nomaiņa, siltumapgādes, elektroapgādes, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu pārbūve, kā arī skābekļa apgādes un elektronisko sakaru sistēmas tīklu izbūve, kopējam pārbūvēto inženierkomunikāciju tīkla garumam pārsniedzot 4 kilometrus. Ēkas teritorijā ir veikta ielu seguma pilnvērtīga atjaunošana vairāk nekā 3000 m2 platībā, izbūvētas gājēju ietves 533 m2 platībā, veikti apzaļumošanas darbi un zālāju izveide 3 504 m2 platībā, un izbūvēts plašs stāvlaukums ar 50 transportlīdzekļu ietilpību, tādējādi  krietni paplašinot jau esošo Rēzeknes slimnīcas autostāvvietu skaitu līdz 156 autostāvvietām.

Rēzeknes slimnīca Infekcijas slimību nodaļas ēkai ir piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss, tādēļ, lai varētu veikt ēkas un teritorijas pārbūves darbus, vispirms bija jāsaņem Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojums un darbu atļauja. Ēku 1933. gadā projektējis sava laika izcilākais veselības aprūpes arhitektūras speciālists Aleksandrs Klinklāvs (1899-1982) kā jaunās Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes slimnīcas atsevišķu korpusu – “lipīgo slimību ēku”, un tā tobrīd modernākā tāda veida ārstniecības iestāde visā Latvijā.

Tieši Covid-19 pandēmija valstī un pasaulē izvirzīja Infekciju slimību nodaļas pārbūvi starp prioritātēm Rēzeknes slimnīcas infrastruktūras attīstībā, un, lai spētu sniegt kvalitatīvu, drošu un plaša spektra ārstēšanu infekciju slimību pacientiem gan ikdienā, gan epidēmiju gadījumā, 2020. gada 2. septembrī tika pieņemts lēmums par visaptverošu ēkas pārbūvi un teritorijas labiekārtošanu.

Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbi īstenoti, izmantojot piešķirto Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, valsts un Rēzeknes slimnīcas līdzfinansējumu, kopējai projektu summai sasniedzot 3,85 miljonus, no kuriem lielāko daļu sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un valsts līdzfinansējums, savukārt 25% finansējusi Rēzeknes slimnīca.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top