Trešdiena,
29.jūnijs 2022
Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris, Дорофея, Евлампий, Тихон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Veselība

Profesionālais J. Korsaka viedoklis par speciālistu aizplūšanu 2

24.05.2022

Jau labu laiku plašu rezonansi ir guvis raksts Daugavpils medijos ar atspoguļojumu Rēzeknes informatīvajā telpā, par to, ka ārsti lielā skaitā pamet Rēzeknes slimnīcu, anestezioloģe Petuhova, dr. Marta Nalivaiko un jau cilvēku iemīļotais neiroķirurgs, vienmēr pozitīvais dr. Kawshantha Malinka Rambadagalla un arī citi.

Rēzeknē viesosies mobilais veselības aprūpes centrs

14.12.2021

Rēzeknes iedzīvotājiem piedāvā lielisku iespēju - vecākiem bez maksas pieteikt un aizvest savu bērnu pie ārsta – speciālista, ja ir šāda nepieciešamība.

Veselīga uztura gatavošanas meistarklase tiešsaistē

22.10.2021

Veselīgs uzturs nozīmē ēst dažādus pārtikas produktus, kas nodrošina cilvēkam nepieciešamās uzturvielas, nepārsniedzot ieteicamo ikdienas kaloriju daudzumu, to samērojot ar savām fiziskajām aktivitātēm. Veselīgam uzturam nav jābūt pārāk sarežģītam, tomēr tam ir jāsatur visas organismam nepieciešamās uzturvielas – olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, vitamīni un minerālvielas. To visu var iegūt lietojot uzturā produktus no visām 5 produktu grupām – augļi, dārzeņi, graudaugi, olbaltumvielām bagāti produkti un piena produkti.

Pusaudžiem un jauniešiem būs pieejams psiholoģiskā atbalsta telefons

05.10.2021

Pusaudžiem un viņu ģimenēm, kas saskārušies ar mentālās veselības sarežģījumiem, pieejams jauns pakalpojums – klīnisko un veselības psihologu atbalsta tālrunis 25737636. Tālruņa darba laiks darba dienās: no pulksten 12.00 līdz 19.00, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pavēstīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Valsts apmaksās vakcināciju pret gripu plašākam cilvēku lokam

15.09.2021

Lai pēc iespējas novērstu riskus, ka vienlaikus Covid-19 vīrusam valstī izplatītos arī gripa, pilnībā valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu varēs saņemt visi riska grupu pārstāvji, kam tās tiek rekomendētas, otrdien lēma valdība.

Izbraukuma veselības istabas Maltas un Kaunatas pagastu apvienībās

03.08.2021

Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros Rēzeknes novada iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja apmeklēt biedrības “Latvijas Sarkanais krusts” Latgales komitejas organizētās izbraukuma veselības istabas, kuras augustā norisināsies Maltas pagastu apvienībā- Silmalas, Maltas, Ozolaines, Lūznavas, Pušas un Feimaņu pagastā,  kā arī Kaunatas pagastu apvienības teritorijā- Griškānu, Mākoņkalna, Kaunatas, Čornajas un Stoļerovas pagastā. 

Veselības un drošības pasākumi karstajā laikā

13.07.2021

Vasaras sezonā ievērojami palielinās laiks, ko pavadām dabā baudot sauli un siltumu, kas ļauj mums izskatīties un arī justies labāk. Tomēr pārlieku liela ļaušanās saules staru iedarbībai var radīt kaitīgu ietekmi uz veselību. Jau šajā nedēļā tiek solīts ļoti karsts laiks un, lai ikviens varētu justies labi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina baudīt vasaru ar mēru, kā arī rūpēties par savu veselību un atgādina galvenos piesardzības pasākumus.

Sejas-žokļu operācijas tagad tiek veiktas arī Rēzeknē

28.05.2021

Rēzeknes slimnīcā veiksmīgi aizvadītas pirmās žokļa kaula transplantācijas un implantācijas operācijas. Pakalpojumu sniedz dakteris Artjoms Tupīts, kurš kopš aprīļa sākuma Rēzeknē konsultē un ārstē pacientus ar patoloģijām sejas-žokļu rajonā.

Laimas slimības slimnieku biedrība brīdina: ērces ir klāt!

20.04.2021

Laimas slimības slimnieku biedrība sveic ar pavasari un vienlaicīgi brīdina – ērces aktīvi meklē barību – ne tikai pļavās un mežos, bet arī pastaigu takās, piemājas dārzos, pilsētas parkos u.c.

Vakcinācijai tiek atvērta jauna prioritārā grupa

23.03.2021

Turpinot vakcināciju pret Covid-19, šonedēļ ar Veselības ministrijas rīkojumu tiks atvērta nākošā prioritārā grupa – iedzīvotāji ar hroniskajām saslimšanām. Tas nozīmē, ka gan ģimenes ārsti, gan ārstniecības iestādes pakāpeniski, ņemot vērā pieejamo vakcīnu apjomu, varēs uzsākt vakcinēt iedzīvotājus, kam ir hroniskas saslimšanas.

Seniorus virs 70 gadiem aicina pieteikties vakcinācijai pret Covid-19

25.02.2021

Veselības Ministrija aicina seniorus vecumā virs 70 gadiem, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties vakcīnas saņemšanai trīs veidos:

Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma var nodot līdz 6. aprīlim 1

17.02.2021

Saglabājot iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija lēmusi līdz 6. aprīlim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma.

Svētku brīvdienu laikā pacientiem Rēzeknē palīdzēs dežūrārste 1

23.12.2020

SIA „Rēzeknes slimnīca” mediķi aicina svētku brīvdienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Īpaši uzmanīgiem svētku laikā ir jābūt, rīkojoties ar pirotehniku. Neļaujiet bērniem un pusaudžiem vieniem pašiem darboties ar svētku uguņošanai paredzētajiem izstrādājumiem!

Vai COVID-19 dēļ sievietes Latgalē kavējās iet uz krūts pārbaudēm?

21.10.2020

Oktobrī-Starptautiskajā krūts vēža pacientu atbalsta mēnesī Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA” kopā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) turpina informēt sabiedrību par atklātiem krūts onkoloģijas gadījumiem Latvijā. Pirmajā un otrajā šī mēneša nedēļā ar krūts vēzi saslima: pirmajā nedēļā - 13 sievietes, otrajā nedēļā - 25, bet no 12. līdz 18. oktobrim jau 21. Tas nozīmē, ka līdz 18. oktobrim kopā valstī šī slimība bija reģistrēta 1 034 sievietēm.

Oktobrī divreiz pieaudzis diagnosticēto krūts vēža pacientu skaits

13.10.2020

Līdzīgi statistikai par COVID-19 turpinām informēt sabiedrību arī par diagnosticētiem krūts vēža gadījumiem Latvijā oktobrī. Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA” sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ziņo ka, salīdzinot ar pirmo oktobra nedēļu, kad 13 sievietēm bija diagnosticēts krūts ļaundabīgais audzējs, otrajā nedēļā šo diagnožu skaits gandrīz dubultojies - tas sasniedzis jau 25 gadījumus. Tātad kopā 2020. gadā šobrīd aktīvi ārstē krūts vēzi jau 1 013 sievietes. 

Rēzeknē darbu sāk atbalsta grupa alkohola atkarīgajiem 1

14.09.2020


Labdarības fonds «Radīšana» ar domes pārvaldes «Sociālais dienests» atbalstu organizē atbalsta grupu «AA».

Joprojām jāievēro epidemioloģiskā režīma noteikumi

24.08.2020

Rūpējoties par Rēzeknes slimnīcas pacientu un personāla drošību, karantīnas režīms stacionāra nodaļās tiek saglabāts. Tāpat pacientiem un apmeklētājiem joprojām jāievēro epidemioloģiskā režīma noteikumi.

Semināri “Izzini melanomu!”

28.07.2020

Ir sākusies pieteikšanās izglītojošiem semināriem par melanomu to profesiju pārstāvjiem, kas ikdienā ir ciešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem. Melanomas savlaicīgai atklāšanai ir īpaši liela nozīme – tas ir ādas vēzis, kas attīstās strauji un agresīvi. Semināros iegūtās zināšanas un prasmes veicinās agrīnu melanomas diagnostiku, sadarbojoties dažādām sabiedrības grupām.

Valsts apmaksātas krūts vēža profilaktiskās pārbaudes

14.07.2020

Vēža savlaicīgas atklāšanas programma ietver valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes. Dzemdes kakla un krūts vēža pārbaudes veikšanai tiek nosūtītas uzaicinājuma vēstules, bet zarnu pārbaudes organizē ģimenes ārstu prakses.

Kā izturēties karstā laikā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām?

19.06.2020

Pat absolūti veselam cilvēkam karstumā dažreiz ir elpas trūkums, gaisa trūkuma sajūta, spiediena sajūta krūtīs un citi sirds mazspējas simptomi. Bet neveselīgai sirdij vasarā draud vēl lielākas briesmas. Kā izturēties karstā laikā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām?

VM izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem

16.06.2020

Lai Latvijas iedzīvotāji lietotu veselīgāku uzturu, Veselības ministrija ir izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem. Lai veicinātu izpratni par to, cik daudz un kāda veida produktus būtu ieteicams iekļaut ikdienas uzturā, vadlīnijās iekļauts ieteikums ikdienas maltītes gatavot pēc tā saucamā šķīvja principa, kā arī sniegti piemēri par to, kas ir viena pārtikas produktu grupas vai pārtikas produkta porcija.  

Obligātās veselības pārbaudes – tikai pēc pieraksta

09.06.2020

Stingri kontrolējot pacientu plūsmu un, lai nodrošinātu un ievērotu visus nepieciešamos drošības pasākumus, no šī gada 1. jūnija SIA „Rēzeknes slimnīca” obligātās veselības pārbaudes (OVP) tiks veiktas TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta. Iepriekšēja pieteikšanās zvanot pa Zvanu centra tālruni 68805050 vai nosūtot e-pastu uz [email protected]

Atjaunota lielākā daļa plānveida veselības aprūpes pakalpojumu

19.05.2020

Rēzeknes slimnīcā paplašināts pieejamo plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāsts, tostarp tiek atsākta teju visa veida izmeklējumu un speciālistu klātienes konsultāciju veikšana, stingri ievērojot piesardzības pasākumus.

Ērces šogad īpaši niknas un lielā vairumā

18.05.2020

Šogad aktīvās atpūtas cienītāji, kā arī suņu īpašnieki, ir pamanījuši, ka ērces ir daudz kuplākā pulkā nekā pērn. Infektologi par to ir noraizējušies, jo ērces šobrīd ir ļoti infekciozas. Arī veterinārārsti secinājuši, ka šogad īpaši daudz suņu cieš no ērču pārnēsātā asins parazīta – babēzijas. Katru nedēļu dzīvnieku ārstu palīdzība nepieciešama vismaz desmit suņiem. Kā ar ērcēm sadzīvot, un kāpēc to šogad ir tik daudz?

Sniedz palīdzīgu roku – ziedo asinis 1

05.05.2020

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) vērš iedzīvotāju uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc nav mazinājies slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem. VADC lūdz donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem.

Rēzeknes slimnīcā daļēji atjaunoti plānveida pakalpojumi

27.04.2020

Rēzeknes slimnīcā, ievērojot Veselības ministrijas  17. aprīļa rīkojumu Nr. 87, pakāpeniski tiek atjaunota plānveida izmeklējumu un ambulatoro pakalpojumu sniegšana. Tuvākajā laikā slimnīcas Zvanu centra darbinieki sazināsies ar pacientiem, kuriem tika iepriekš atcelti izmeklējumi un atteiktas vizītes pie speciālistiem, un piedāvās tuvāko iespējamo pieraksta laiku.

Cik cilvēku dzīvības šogad prasījusi gripa?

23.04.2020

Gripas sezonai tuvojoties beigām, pagājušajā nedēļā reģistrēti vien daži jauni saslimšanas gadījumi, un arī saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām turpina samazināties, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Daļēji atjaunos plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu

20.04.2020

No pirmdienas, 20. aprīļa, tiek paplašināta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kas tiks nodrošināta stingri ievērojot piesardzības pasākumus. To paredz veselības ministres izdots rīkojums. 

Ķīmiķe skaidro, kādi līdzekļi tiešām iznīcina vīrusus

14.04.2020

"Parastie tīrīšanas līdzekļi, ar kuriem esam pieraduši darboties, kas normālos apstākļos strādā ļoti labi, šobrīd nederēs," Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzīst ķīmiķe un vides zinātņu doktore Jana Simanovska. Viņa skaidroja, kam šobrīd pievērst uzmanību, izvēloties tīrīšanas līdzekļus.

Nosaki savu holesterīna līmeni bez maksas 1

21.02.2020

Biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» Latgales komiteja aicina pilsētas un novada iedzīvotājus uz bezmaksas holesterīna noteikšanu 24. un 25. februārī.

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki! Es esmu šeit, lai pastāstītu jums par aizdevumu uzņēmumu, kas man palīdzēja. Es varēju uzsākt savu deam biznesu ar 45000 eiro, ko saņēmu no JAMESON FINANCE INC. sazinieties ar viņiem pa e-pastu: [email protected]

Mariuss Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top