Svētdiena,
17.oktobris 2021
Vārda dienas: Gaits, Karīna, Владимир, Гурий, Анисим, Евсей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Mini motokross pulcē teju 80 sportistus

08.07.2016
Trešdien, 6. jūlijā ar pozitīvām emocijām un kuplu dalībnieku skaitu tika aizvadīts šīs sezonas II Mārupes kausa posms mini motokrosā, paralēli aizvadot arī „IK Ausekļa” kausu mini motokrosā komandām.

Šoreiz trasē devās 79 dalībnieki, no kuriem 2 bija Polijas, 2 Krievijas, 1 Holandes un 5 Lietuvas sportisti. Turklāt daļa no šiem sportistiem nedēļas nogalē startēja Eiropas motokrosa čempionāta Austrumeiropas zonas posmā Krievijā.

 Neskatoties uz brīžiem esošo lietu un pat negaisu, kas trasi ik pa laikam pārvērta dubļos, 2. Mini motokrosa posms aizvadīts patīkamās noskaņās. Kā jau tika paredzēts, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, dalībnieku skaits ir audzis, pulcējot teju 80 braukt gribētāju. Skarbie laika apstākļi ne būt nebaidīja, tieši pretēji – ja pirmajā posmā sportistiem bija iespēja braukt pa sausu trasi, tad tagad savus spēkus viņi varēja iemēģināt nedaudz sarežģītākā segumā. Turklāt vietējo konkurenci papildināja arī kaimiņvalstu un attālāku zemju pārstāvji. Arī pats sacensību organizators Aivars Ābols atklāj: „Ir patīkami redzēt, ka dalībnieku skaits aug un kas var būt labāks par ārzemju sportistu klātbūtni. Pirmo reizi mums sacensībās startēja veseli 5 sportisti no Lietuvas, kā arī Polijas pārstāvji un pat holandietis. Lietuvieši atklāja, ka turpmāk viņu dalībnieku skaits varētu augt, jo Lietuvā šāda veida sacensības neesot, nākamgad pat pieļaujot iespēju pieteikt komandu. Noteikti jāpiemin, ka daļa no ārzemju sportistiem bija atbraukuši no 3.Eiropas čempionāta Ziemeļaustrumu (NE) zonas posma, kas nedēļas nogalē norisinājās Krievijā, Sanktpēterburgā. Tā kā noslēdzošais šī Eiropas čempionāta posms nedēļas izskaņā notiks Stelpē, posmu mini motokrosā ieliku ar nodomu – zināju, ka daļa no sportistiem, kas būs atbraukuši ātrāk, gribēs piedalīties. Tātad, bērniem bija iespēja konkurēt ar Eiropas čempionāta pārstāvjiem.”

Sacensību rezultāti

Q50 Jaunākajā klasē pirmo vietu posmā izcīnīja Artūrs Šneiders (X99/ Slīterāni), otro vietu ieņēma Roberts Purmalis, bet trešo – Markuss Andrecs. Q50 Vecākajā grupā uzvaras laurus plūca Kārlis Neija (Motokruīzs), otrajā vietā ierindojās Markuss Augustovskis (MX Ādaži), bet trešo vietu ieņēma Kārlis Straubergs (X99/ Slīterāni). Savukārt Q50 Rūķīšu klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Rodrigo Limanskis, otro vietu izcīnīja Roberts Valdmanis, bet trešo – Alekss Purmalis.

Q70 klasē šoreiz startēt uzdrīkstējās vien Mārtiņš Puhaļskis, bet Q100 Jaunākajā grupā pirmo vietu ieņēma Māris Rake, otro, Sabīne Badune. Q 100 Vecākajā grupā pirmais Aksels Cīrulis (X99/ Slīterāni), otrais – Kārlis Lizanders (Saldus motoklubs).

MX50 Jaunākajā grupā pārāks šoreiz izrādījās Patriks Igals, otro vietu ieņēma Toms Dankerts (Bieriņi), bet trešo – Matas Skodzius. Vietējā konkurencē jeb MX50 Mārupes klasē pirmo vietu izcīnīja trīs „Bieriņu” motokluba sportisti – pirmais Raivo Laicāns, otrais Toms Dankerts, bet trešais Ingus Bērziņš. No negaisa nenobijās un trasē devās arī divas mazās dāmas, pārstāvot MX50 Meiteņu klasi. Pirmo vietu izcīnīja Patrīcijas Bērziņa (Bieriņi), bet otro –Evelīna Galeja (Camk Latgale). MX50 Vecākajā grupā uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Ričards Alens Gaļcins (Camk Latgale), otrajā vietā ierindojās Raivo Laicāns (Bieriņi), bet trešajā – Emīls Ivanovs (BJC „Auseklis”). Tikmēr mazajā MX50 Rūķīšu klasē pārāks abu braucienu summā bija Jēkabs Hudolejs, otro vietu ieņēmaRems Šarovs (Camk Latgale), bet trešo – Gustavs Ozols (Saldus Motoklubs).

MX65 Jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Ugnius Liulys. Otro vietu ieņēma slavenā Laura Freiberga talanta mantinieks Uldis Freibergs (F.F.F Sporta klubs), bet trešajā vietā ierindojās Jānis Mārtiņš Reišulis (Elkšņi). MX65 Vecākajā grupā goda pjedestālu iekaroja ne-Latvijas sportisti – pirmo vietu ieņēma Krievijas pārstāvis Kirill Leiman, otrajā vietā polis Maks Chwalik, bet trešajā vēl viens sportists no Krievijas - Yaroslav Zhilkin.

MX85 Jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Kārlis Alberts Reišulis (Elkšņi). Savukārt otrajā vietā ierindojās talantīgais Edvards Bidzāns. Trešo vietu izcīnīja Rūdolfs Aumeistars (Camk Latgale).MX85 Vecākajā grupā pirmo vietu posma kopvērtējumā ieņēma Patriks Ūzuls (K. Serģa motoklubs), otrajā vietā ierindojās Ričards Kursītis (MX Ādaži), bet trešajā – Niks Ņikandrovs (Camk Latgale).

Paralēli sacensībām tika aizvadīts arī „IK Ausekļa” kauss komandām, kurā šoreiz startēja par vienu komandu vairāk – 8 komandas. Pirmo vietu posmā ar 37 punktiem izcīnīja „Camk Latgale”, otro vietu ar 34 punktiem ieņēma „Bieriņi” 1.komanda, bet trešajā vietā ar 31 punktu ierindojās jaunpienācējs – „Elkšņi”.

Mārupes kausa izcīņa mini motokrosā šosezon aizvadīs piecus posmus, no kuriem nākamais 3.augustā norisināsies turpat, Jaunmārupes „Vilciņu” mototrasē.

Foto: Jānis Mickēvičs

Rezekneszinas.lv
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Jūsu vecums?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Skaties cik gribi,nekādas informācijas. Par Ozolaines pagastu vispār klusums. Kad pazvanīju uz pagastu, pateica, kā jau pagājuši. Neko neteiksi, "laba" attieksme pret tautu... Sīkāk...
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Kunatā jau bija 9.oktobrī Sīkāk...
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Lūdzu, skatieties Rēzeknes novada mājas lapā. Tur ir saraksts. www.rezeknesnovads.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top