Svētdiena,
17.oktobris 2021
Vārda dienas: Gaits, Karīna, Владимир, Гурий, Анисим, Евсей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

«Camk Latgale» motokrosisti sacensībās Eiropā un Latvijā

30.05.2016
21. un 22. maijā trīs mūsu komandas sportisti piedalījās Eiropas čempionāta sacensībās motokrosā. Sacensības norisinājās Polijas pilsētā Cešinā.

Uz sacensībām devās MX65 klases sportisti - Ēriks Caunišs un Rainers Timko, kuriem šis posms bija pirmais no četriem paredzētajiem mūsu zonas posmiem – kā arī mūsu komandas Dāmu klases sportiste Anastasija Ušakova, kura piedalījās Eiropas čempionāta posmā sievietēm, kas tika rīkots pirmo reizi un notiek viena posma ietvaros.
Ja runājam par rezultātiem, tad sportisti un komanda kopumā ir apmierināta ar sniegumu. Pirms došanās uz sacensībām galvenais uzdevums bija kvalificēties fināla braucieniem, kurā startē 40 labākie sportisti katrā motociklu klasē.

Uz sacensībām bija ieradušas 54 meitenes, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās un Anastasija tika iekļauta pirmajā atlases grupā. Tā kā pirms pirmās grupas kvalifikācijas trase tika salieta un atsevišķi trases posmi kļuva ļoti slideni, Anastasijai bija jācīnās ne tikai ar konkurentēm, bet arī ar slidenajiem trases posmiem. Anastasija godam tika galā ar uzdevumu un savā grupā kvalificējās kā 14., bet, ņemot vērā, ka otrai grupai trase bija sausa un tāpēc arī apļa laiki ātrāki, komandai nācās panervozēt - pirmās 40 sportistes tika atlasītas nevis pēc ieņemtās vietas savā grupā, bet pēc apļa laika. Saliekot abu grupu laikus, mūsu meitene bija kvalificējusies finālam kā 30. Galvenais uzdevums tika izpildīts un, skatoties uz Anastasijas braukšanas ātrumu, likām cerības uz ieskaites punktu izcīnīšanu, bet vienā no braucieniem bija jāizcīna vismaz 20. vieta. Vispār meitenēm bija ļoti saspringts sacensību grafiks - trīs finālbraucieni. Diemžēl pieredzes trūkums tik augstās sacensībās neļāva Anastasijai izcīnīt punktus - jāņem vērā, ka šajās sacensības startēja 16 sportistes, kuras startē vai ir startējušas pasaules čempionātā sievietēm. Anastasijas rezultāti braucienos: 1 br. = 26 vieta; 2 br. = 33 vieta; 3 br. = 23 vieta. Kopvērtējumā izcīnīta augstā 27. vieta. Jāatzīmē, ka Anastasija bija viena no jaunākajām šo sacensību dalībniecēm.

Necerēti labu rezultātu uzrādīja Ēriks Caunišs, kuram šis Eiropas čempionāts bija pirmais. Kopvērtējumā tika izcīnīti 6 ieskaites punkti, kas kopsummā deva augsto 19. vietu. Ēriks ilgi nevarēja pierast pie sarežģītās trases un kvalifikācijā uzrādīja 26. rezultātu, arī pirmajā braucienā tika izcīnīta 26. vieta un nekas neliecināja uz fantastisko otro braucienu Ērika izpildījumā. Otrā brauciena starts Ērikam nebija pārāk labs, bet brauciena laikā tika apdzīti vairāki spēcīgi konkurenti. Te jāņem vērā, ka Ērikam šis bija pirmais Eiropas čempionāts un būtu labi, ja Ēriks turpinātu krāt pieredzi šādās sacensībās.

Diemžēl Raineram Timko šis posms nu galīgi nepadevās. Ja kvalifikācijā Rainers izcīnīja 25. vietu, tad abos braucienos, starta burzmā krītot un uzsākot braucienu no pēdējās pozīcijas, un dzenoties pakaļ konkurentiem, tika piedzīvoti vēl kritieni, kuri neļāva izcīnīt vietu atbilstoši Rainera meistarībai. Kopvērtējumā Rainers izcīnīja 34. vietu.

Vairāki Camk Latgale sportisti 22. maijā startēja Latvijas čempionāta otrajā posmā motokrosā Apē. Čempionāts norisinājās tradicionālā motokrosa „Vaidavas kauss” ietvaros. Šīs sacensības vienmēr ir ļoti labi organizētas un tradicionāli tiek rīkotas jau 43. reizi. Diemžēl Latvijā citu sacensību ar tik ilgu tradīciju vairs nav - žēl.

Mūsu sportisti šajās sacensībās izcīnīja augstus rezultātus:

Senioru klasē otrā vieta Jānim Mironovam,astotā vieta Rolandam Duncānam.
Veterānu klasē otrā vieta Raivo Freibergam.
MX125 klasē sestā vieta Valteram Loginam, 16. vieta - Ivo Benedikts Skabs, 17. vieta - Edvards Brencis.
MX 1 klasē 11. vieta - Emīls Brencis
MX 2 klasē 15. vieta - Dmitrijs Goršanovs

21.maijā Madonā norisinājās „Retro motokross”, arī šajās sacensībās startēja mūsu komandas sportisti. „Retro motokross” ir ļoti populāra kustība, kur tiek startēts ar paštaisītiem un retro mopēdiem, un motocikliem. Ir arī mūsdienīgu motociklu klases, kuras iedalās savādāk ne kā tradicionāli pierasts. Šajās sacensībās vairumā piedalās sportisti, kuri ir mazliet lēnāki nekā, piemēram, Latvijas čempionātā.

MX 85.klasē trešo vietu izcīnīja Roberts Jānis Rubens, B/V Open klasē otrie A. Borozdins/ A. Savka, B/V Sport klasē sestie J. Lesčiks/ A. Nekazakovs.
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Jūsu vecums?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Skaties cik gribi,nekādas informācijas. Par Ozolaines pagastu vispār klusums. Kad pazvanīju uz pagastu, pateica, kā jau pagājuši. Neko neteiksi, "laba" attieksme pret tautu... Sīkāk...
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Kunatā jau bija 9.oktobrī Sīkāk...
Svecīšu vakari Rēzeknes novada kapsētās
Lūdzu, skatieties Rēzeknes novada mājas lapā. Tur ir saraksts. www.rezeknesnovads.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top