Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Slavenības

Vestards Šimkus atklāj savas pirmās izgāšanās

04.04.2017
“Nepiedzimu nedz drosmīgs, nedz ar īpašām spējām klavierspēlē, tieši pretēji – biju pavisam neievērojams. Lai gan daudzi neticēja, ka man izdosies, ar gribasspēku un darbu pierādīju pretējo. Tāpēc ticu, ka, rodot sevī drosmi un izvirzot sev šķietami neaizsniedzamus mērķus, ikviens jaunietis var pārspēt pats sevi,” nesen notikušajā motivācijas nodarbībā pianists, komponists un improvizētājs Vestards Šimkus uzrunāja pamatskolas “Rīdze” 7. klases skolēnus.

Mūziķis skolēniem stāstīja par savu ģimeni, bērnību un jaunību, kā arī ceļu uz mūziķa karjeru un iedvesmo jauniešus strādāt, lai sasniegtu savus mērķus, neapstāties pie pirmajām neveiksmēm un uzdrošināties nedzīvot garlaicīgi.
 
Neaiziet pēc pirmās neveiksmes
Pirmajās uzstāšanās reizēs, kad mūziķim bija 5 – 6 gadi, piedzīvoti ne mazums neveiklu brīžu. “Pati pirmā uzstāšanās bija Ziemassvētkos. Biju tik ļoti pārbijies no Ziemassvētku vecīša un uztraucies par uzstāšanos, ka rokas trīcēja un neko lāga nospēlēt nevarēju,” atceras Vestards. Arī nākamā uzstāšanās reize skolā bijusi tikpat “katastrofāla” – pēc tās atsevišķi mūzikas skolas skolotāji nosprieda, ka no šī zēna mūziķis varētu arī nesanākt. “Man bija ārkārtīgi stingra, taču iedvesmojoša un drosmīga klavierspēles skolotāja Ruta Švinka, kas apņēmās pierādīt – arī tāds zēns kā es ir spējīgs spēlēt klavieres,” atmiņās dalās mūziķis.  
 
Par meistaru nepiedzimst, par to izvēlas kļūt
Pirmie panākumi tika piedzīvoti jau pēc pāris gadiem, kad 9 gadu vecumā kādā starptautiskā jauno pianistu konkursā Lietuvā Vestards ieņēma pirmo vietu. Konkursa noslēgumā jaunais pianists uzstājās Viļņas filharmonijā, un tajā brīdī, vairāku simtu cilvēku nedalītas uzmanības pavadīts, Vestards saprata, ka klavieres kļūs par viņa dzīvi. “Spēlējot sajutu, ka visi klausītāji kā sastinguši klausās manā klavierspēlē. Tātad – tas, ko es uz skatuves daru, viņiem šķiet interesanti. Tajā brīdī es sapratu, ka darīšu visu, lai kļūtu par profesionālu, koncertējošu pianistu,” stāsta nu jau daudzviet pasaulē koncertējušais klavierspēles virtuozs. Šis bija laiks, kad V. Šimkus sāka vairāk klausīties lielo meistaru ierakstus, mācīties arvien sarežģītākus skaņdarbus, uzstādot sev šķietami nesasniedzamus mērķus. Pianists ir pārliecināts – kaut ko darīt viduvēji ir sliktāk nekā nedarīt to vispār, taču, koncentrējoties uz būtiskāko un noticot saviem spēkiem, ikviens var sasniegt rezultātus.
 
Patērētāju sabiedrība pieprasa nelaimīgus cilvēkus jeb drosme nedzīvot garlaicīgi
“Lai gan skolas gados pasaule rādās košās krāsās, pieaugušo dzīve mūs var pārsteigt ar ļoti lielu garlaicību – brīvā laika pavadīšanas iespējas vairs nešķiet tik interesantas kā kādreiz, sarunas kļūst arvien sadzīviskākas”, atzīst V. Šimkus. Mūziķis mudina jauniešus novērtēt skolas laiku, kad ik dienas skolotāji ar viņiem runā par daudz interesantākām lietām. “Skolotāji ir tie, kas bagātina jūsu domu pasauli, lai vēlāk jums pašiem ar sevi nebūtu garlaicīgi. Dažbrīd šī garlaicība piezogas nemanāmi, taču tā cilvēku var padarīt gaužām nelaimīgu,” pārdomās dalās Vestards Šimkus.
 
“Patērētājsabiedrībai nelaimīgi cilvēki ir vajadzīgi tikpat ļoti, cik slimnieki aptiekām. Veltiet savu brīvo laiku kaut kam, kas var bagātināt jūsu dvēseles un jūsu domu pasauli! Tas ir svarīgi, jo tas ir jūsu interesēs. Tas ir arī grūti, jo nākas darīt ne tā, kā visi citi. Var atteikties aiziet uzpīpēt un tā vietā, piemēram, sākt interesēties par mākslu, kultūru, mūziku vai jebkuru citu jomu. Tas jums piešķirs pavisam citu vērtību pašiem savās acīs. Iespējams, šādā veidā jūs pazaudēsiet dažus garlaicīgus draugus, bet tas jums dāvās krāšņu domu bagātību, kas radīsies jūsu galvās. Lai spertu tādu soli, ir nepieciešama daudz lielāka drosme nekā tā, kas man ir nepieciešama, lai es uzstātos uz skatuves”, MOT nodarbībā mudina slavenais pianists, komponists un improvizētājs Vestards Šimkus. 
 
Lai stiprinātu Latvijas skolu jauniešu pašapziņu un mērķtiecību, kā arī motivētu viņus veikt patstāvīgas izvēles un vairotu drosmi rūpēties par citiem, Latvijā sākta jauna skolu programma – MOT. Izvēlies drosmi! Kopš 2016. gada 1. septembra Latvijā to apgūst ap 450 septīto klašu skolēni 5 Latvijas skolās. MOT idejas guvušas atbalstu arī vairāku Latvijā pazīstamu cilvēku vidū, kuri ar savas pieredzes stāstu iedvesmo jauniešus un ir aktīvi MOT vēstneši – Toms Alsbergs, Agnese Pastare, Vestards Šimkus, Renārs Zeltiņš, Gacho, Kārlis Bardelis u.c.
Mixnews.lv Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
Slēgta satiksme Centrālās ielas posmā Pleikšņos
Pirms slēgt kustību visā posmā būtu padomājuši par cilvēkiem, kuri tur dzīvo! Kā tikt līdz mājām??? Ko nozīmē pilnīgi slēgta jebkāda satiksme!!!!pleikšņu ciemā in pāri pār 2 tūkstoši deklarēto iedzīvotāju. Vai ta ar viņiem skaitīties nevajag?! Un arī dzīvo gados vecāki cilvēki, kuriem iespējams jebkurā brīdī vajadzēs medicīnisko palīdzību unb kā tad ātrajiem tikt!!! aBSURDS!! Kārtējais aunu bars un cilvēku necieņa!! Bet mēs tik nodokļus maksājam gan par mājām, gan par zemi un par ceļiem!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top