Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Sabiedrība

Dome atcēlusi pabalstus jaundzimušajiem un aizbildnim (papildināts)

12.04.2024 Ceturtdien, 11. aprīlī, notika kārtējā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes sēde, kuras darba kārtībā bija 14 jautājumi un 6 papildjautājumi.

Veikti grozījumi saistošajos noteikumos “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā”, atceļot pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu – pabalstu jaundzimušā aprūpei. Turpmāk vecāki saņems vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu 421,17 eiro apmērā, ko paredz valsts. Šīs izmaiņas ļaus samazināt pašvaldības 2024. gada kārtējā budžeta izdevumu daļu aptuveni par 26 850 eiro.

Rēzeknes dome apstiprinājа izmaiņas saistošajos noteikumos “Par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības atbalstu bārenim uz bez vecāku gādības palikušajam bērnam”, atceļot pabalstu aizbildnim 100 eiro apmērā par katru bērnu. Aizbildņi turpinās saņemt valsts paredzētos pabalstus. Pabalsta atcelšana ļaus samazināt  2024. gada kārtējā budžeta izdevumu daļu par aptuveni 27 900 eiro.

Tāpat apstiprināti pašvaldības domes saistošie noteikumi “Par papildu sociālās palīdzības pabalstiem Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā”. Saistošajos noteikumos iekļauti papildu sociālās palīdzības pabalsti: ēdināšanas pabalsts izglītojamam, ēdināšanas pabalsts trūcīgai mājsaimniecībai (pabalsts natūrā kā pusdienas (zupa un maize) – visa gada garumā darba dienās), pabalsts krīzes situācijā, izslēdzot ēdināšanas pabalstu trūcīgai mājsaimniecībai natūrā kā pusdienas Lieldienu periodā un Ziemassvētku periodā, tādējādi ietaupot budžeta līdzekļus aptuveni 2950 eiro apmērā.

Grozījumi arī paredz atcelt:
- daļēju pirts pakalpojuma izdevumu segšanu (5 eiro);
- atbalstu veselības pakalpojumu saņemšanai  (medicīniskās rehabilitācijas pakalpojuma izdevumu segšanu).

Izmaiņas stāsies spēkā tikai pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinuma saņemšanas un saistošo noteikumu publicēšanas.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Ezis 13.04.2024 14:50
Kad neekonomiski, neracionāli, neefektīvi rīkojās ar miljoniem eur, tad nedomāja kā tas nākotnē atspoguļosies uz iedzīvotājiem.
Bet tagad, kad iet runa par tūkstošiem eur, kuri būtiski ir svarīgi ģimenēm, nihilistikas atrunas - ļaus samazināt budžeta izdevumu daļu / ietaupīs budžeta daļu.
Žēl!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top