Sestdiena,
30.Septembris 2023
Vārda dienas: Elma, Elna, Menarda, Вера, Надежда, Любовь, София Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pārgājienos izzina Rēzeknes noslēpumainākās vietas

19.09.2023 Lsm.lv "Nezināmā Rēzekne" – šāds nosaukums dots iedzīvotāju iniciatīvai, kuras laikā regulāri sociālajos tīklos publicēti interesanti fakti par pilsētu un īstenoti ar kultūru, mākslu un vēsturi saistīti projekti. Katru nedēļu interesenti dodas arī dažādos ar noslēpumiem apvītos pārgājienos.

Noslēpumainība, ļoti liela interese un aizrautība mudināja vietējos iedzīvotājus apvienoties domubiedru iniciatīvā "Nezināmā Rēzekne". Pilsētā pamanāmākā grupas aktivitāte ir izpētes pārgājieni. To laikā var izzināt vēsturiskus faktus un nostāstus, ielūkoties arhitektūras un kultūrvēstures pērlēs, novērtēt etnogrāfijas, dabas un citas, nereti retas un no plašākas sabiedrības slēptas vērtības.

"Ir vietas, par kurām es nevaru stāstīt, jo dažreiz cilvēki, kas mūs ielaiž, saka: "Šis ir starp mums." Dažreiz cilvēki paši mūs uzaicina un saka: "Jūs tur staigājat pa visādām dīvainām vietām, tad varbūt šis te jūs interesē?" Parasti mūs interesē," atzina iniciatīvas "Nezināmā Rēzekne" idejas autors Andris Uškāns.

"Ļoti bieži mums ir tāds neziņas moments. Mēs tiekamies, ir ziņa, ka ir jāpaņem līdzi lukturīšus vai jābūt slēgtiem apaviem, bet, kur mēs iesim, neviens nezina," stāstīja pārgājienu dalībniece Regīna Indriķe.

Pārgājieni notiek katru nedēļu vismaz vienu reizi un nereti ilgst vairākas stundas. Līdz šim aplūkotas gan Rēzeknes pilsētas kādreizējās robežas, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un sūkņu stacija, dažādu konfesiju dievnami un citi objekti. Šajā reizē – ceļš ved slimnīcas apkārtnes teritorijā.

"Apskatīsimies arī Rēzeknes pļaujas svētku, precīzāk pļaujas svētku Rēzeknē norises vietu. Tas ir viens tāds punkts mūsu vēsturē, par ko daudzi ir dzirdējuši, daudzi ir redzējuši kaut kādas tādas kosmiskas, dīvainas fotogrāfijas, kur nevar saprast, ka tā ir Rēzekne. Maz kam vispār ir nojauta, kur tas ir noticis, kā tas ir noticis," sacīja Uškāns.

Laika gaitā sekotāju skaits entuziastu profilam "Facebook" lapā sasniedzis teju divus ar pusi tūkstošus. "Domugraudus, kaut kādus fragmentus no avotiem, arhīva materiālus sāku mest iekšā tajā "Facebook" lapā un tā pamazām sāka apaugt," piebilda iniciatīvas "Nezināmā Rēzekne" idejas autors.

"Tieši šo cilvēku pulciņa ļoti pozitīvā iezīme, ka tieši formāta kā tāda, rāmja nav. Mēs katrs nākam ar savām zināšanām, ar savām, iespējams, pilsētvides leģendām. Brīnumainā kārtā – parasti tur, kur liekas, ka tu visu noteikti zini, un es tiešām bērnībā esmu daudzus kaktus Rēzeknē izlīdis, tieši tie izrādījās visinteresantākie," atzina pārgājienu dalībnieks Jurijs Nikonovs.

"Nezināmā Rēzekne" ir brīvprātīga iniciatīva, tās komanda ar laiku tēmu loku plāno paplašināt par visu Latgali un perspektīvā arī Latviju, tādēļ jau nākamreiz dosies ekspedīcijā uz Bozovu Kārsavas pusē izzināt dzelzceļa vēsturi.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ugunsgrēkos Latgalē cietuši divi cilvēki, dzēsti 148 kūlas ugunsgrēki
Nejrychlejší a nejjednodušší nabídka půjčky
Nabízím financování všem spolehlivým investičním projektům na poskytování úvěrů v rozmezí 25 000 Kč až 80 000 000 Kč bez protokolu maximálně do 48 hodin. pro více informací Email: [email protected] Sīkāk...
Valsts pārvaldē būtu jālikvidē 8000-11 000 štata vietu
Sveiki,
Es esmu Maika Čērča finanšu aizdevums, likumīgs aizdevuma aizdevējs, mēs izsniedzam aizdevumus
uz personīgo kredītu, mājokļa kredītu, aizdevumiem automašīnas iegādei, studentu kredītam, parādiem
konsolidācijas aizdevums, nenodrošināts aizdevums, riska kapitāla aizdevumi un uzņēmumiem
ieguldīt un atrisināt finanšu problēmas utt ... mūsu aizdevumi viegli un dalīties
kapitāls 150 miljonu eiro apmērā, plāno aizdot privātpersonām īstermiņā un ilgtermiņā,
termiņš ir no 500 līdz 100 miljoniem eiro visiem nopietniem cilvēkiem,
uzticams, un integrēt tā vēlas veikt aizdevumu. Mana procentu likme 2%, ja
Jūs interesē mūsu aizdevuma piedāvājums, lūdzu, sazinieties ar mums uz e-pasta adresi
Vārds: Maika kungs
E-pasts: [email protected] Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
facebook draugiem
Top