Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Sabiedrība

Kur Rēzeknē organizēti notiks Lielā Talka

22.04.2023 “Lielā Talka 2023” šogad notiks Starptautiskajā Zemes dienā – sestdien, 22. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā.

Pašvaldības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti šajā dienā var organizēt savas kolektīvās talkas, oficiāli reģistrējot tās Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv un piesakot talkas atbildīgo personu. Vēršam uzmanību, ka izvēlētā talkas vieta pirms reģistrēšanas jāsaskaņo ar savas pašvaldības koordinatoru.

Pasākuma norisi kopumā (tajā skaitā savākto atkritumu izvešanu) Rēzeknē pārrauga talkas koordinators –  Natālija Siņicina, tālrunis 646 07684, 28358410, e-pasts [email protected].

Lielā Talka plānota divos formātos:

    - kolektīvās talkas, kuras iespējams pieteikt ar talkas koordinatora palīdzību. Tāpat pie koordinatora var noskaidrot, kur pašvaldības teritorijā notiks kolektīvās talkas, un 22. aprīlī doties palīgā jau pieteiktajam talkotāju pulkam;
    - SOLO talkas (ieskaitot Ģimenes un DUO talkas) – talkojiet vienatnē vai kopā ar savu ģimeni, pastaigājoties pa mežu, vai sakopiet savas mājas apkārti.

Informējam, ka Lielās Talkas atkritumu maisus bez maksas var saņemt pie Talkas koordinatora vai talkas vietā.

Jāņem vērā, ka Lielās Talkas laikā nav jāvāc lielgabarīta un bīstamie atkritumi: riepas, azbestu saturoši priekšmeti, piemēram, šīferis, sadzīves ķīmija, elektropreces, šķidrumi, neizlietotie ārstnieciskie preparāti un citi bīstamie atkritumi, kas uzskaitīti Ministru kabineta noteikumos Nr. 302.

Pateicoties tam, ka pilsētā kļūst arvien vairāk labiekārtotu vietu, samazinājies stihisko izgāztuvju skaits un lēnītēm samazinās savākto atkritumu daudzums. Patlaban Rēzeknes pašvaldības speciālisti pilsētniekiem piedāvā Lielajā Talkā šādas uzkopjamās teritorijas:

    - Rēzeknes upes krasti,
    - Stādītais mežs no Strēlnieku ielas un no Lauku ielas puses,
    - Vipingas parks.

Ja rēzekniešu aktivitāte būs pietiekami liela un pilsētnieki piedāvās vēl citus uzkopšanas objektus, kuri atrodas uz brīvās valsts zemes vai pilsētai piederošās zemes, tad arī tie tiks iekļauti Lielās talkas uzkopšanas objektu sarakstā. Jāatgādina, ka talciniekiem savās privātajās teritorijās netiks nodrošināti atkritumu maisi un atkritumu izvešana.

Lielajā Talkā tās dalībnieki aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus u.t.t.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Leduspuke 11.04.2023 19:53
Leduspuke nogurusi.lielajas talkas nepiedalisies.nav laika.daudz daramaa vel sava pagalmaa.un saimniecibaa..tik strauji atnaca siltums zaale strauji sazalo bet mitrums zemee par daudz lapas gruti sogad novakt tas slapjas..bet tiem pilsetnuekuem kam nav ko darit..svaiga gaisa pastradasana par sliktu nenaks ..protams ta katra briva izvele
Leduspuke 11.04.2023 20:00
Aprilis ir spodribas meenesis..societ katrs ar savu pagalmu..sakopiet to lai latvija butu skaista..nemetiet atkritumus auto pieturas un gravmalas..ka ari mezos dazi cukmeni pat vecas mebeles bernu ratus un visadus atkritumus izmetusi..mezaa nu ka ta var.piedrazot savu tevzemi...nokaunieties.
Leduspuke 11.04.2023 20:07
Nu ko rezekniesi.lai jums laba talkosana..lai zilo ezeru zemee vienmer butu patikami iegriezties..lai ta butu skaista un sakopta un priecetu gan pasus gan iebraucejus.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes rekreācijas centra uzturēšana pašlaik pašvaldībai izmaksā 1500 eiro mēnesī. Tās ir izmaksas par elektrību un apsardzi
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeima atlaiž Rēzeknes pilsētas domi
Beidzot!!!!! Sīkāk...
Pašvaldības policija pievērsusies atkritumu apsaimniekošanas jautājumam
tā ir pašvaldības policija ,kuras saimnieks ir dome. zini ko dara ar suni ja tas iekož saimniekam? Sīkāk...
Pašvaldības policija pievērsusies atkritumu apsaimniekošanas jautājumam
Un kad policija sāks izmeklēšanas par to kur tiek nauda tērēta domē un tās struktūras? Sīkāk...
facebook draugiem
Top