Trešdiena,
31.maijs 2023
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

26. martā pāriesim uz vasaras laiku

25.03.2023 Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks šā gada 26. martā plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Līdz ar to vasaras laiks šogad būs spēkā līdz  29. oktobrim.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03:00 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04:00 – vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-6 /6)
Adel 20.03.2023 08:36
Man jau sen vasara galvaa..a.laimigie puljstenii neskatas
Leduspuke 25.03.2023 18:33
Man vienalga.vai tur stunda uz prieksu vai atpakal.es celos lidz ar gaismu un gulet eju lidz ar tumsu..laukos pulkstenim cilveki nepievers tadu uzmanibu...vairak laika apstakliemjo darba laiks hav normets.
Leduspuke 25.03.2023 18:42
Loti interesanti ka mana dzive puljstenim maza mozime.pie manis pulksteni neturas no bernibas.man tos davinaja.
Bet.Rokas pulksteni man trauceja visas jomas.mazgajot rojas stradajot.es tos nonemu un nenesaju es.tos pazaudeju tie biezi saluza...man tie hepatika un es ludzu lai nan tos nedavina...lai puljstenis iet.neturi vinu ciet..un jeskaties tajaa tik biezi.tapat ka spogulii.ka laiks iet..lai iet..
Leduspuke 26.03.2023 19:30
Kas ir laiks..ta ir cilveka izdomata orientesanas laikaa un telpaa..sekundes minutes stundas dienas mebnesi gadi gadsimti..un kas zin cik isti pasaule veca..bet patiesibaa laika nemaz nav.myzibaa laika nav..puljstenis skaita laiku..ari to mes pagtiezam ta ka muns patik...tada divaina sajuta kad smilsu pulkstenis iztek.un tad mes saproram ka iztek mysu dzive.bet tijai tad kad mes tedzam mirusu cilveku berees..tad saprotam ka laiks apstajas tam..un tijai mums dzivajiem ir vajadzigs pulkstenis.kas skaita laiku.
Leduspuke 26.03.2023 20:34
Vispar tagad ir loti nogurdinoss laikmets..negribas pat lasit sava novada avizi..parskatiju vienas negacijas..un brinas vel kapec cilveki nelasa un nekomentee..vienkarsi negrib stresot.un uzsukt negativismu.prieks tam ir algotue snerdeli lai rij tos krupjus..es gribu mieru pec darba atpusoties vientulaa portalaa.kadreiz koncerteju ar berniem rakstiju scenarijus muziklus...bet pec koncertiem zigli uz laukiem klusumaa un vientulibaa atpysties..spratu ka man patik klusa un mieriga dzive..talu no cilvekiem un sabiedribas.p8e dabas.negribu vairs but aktiva..
Leduspuke 26.03.2023 21:04
Puljstens rada Astoni.leduspuke ir mogurusi un ies gulet.rit ir jauna darba diena un daydz daramaa...laiks ir pavaxarigs un silts..lietins ir izdzinis jau zilo sniegpuljstenu asnus..baltie jau nozied..bet sniega rozes tiecas debesis..tik strauji daba maina dekoracijas ..ja nobrinos vien pa kuru laiku...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes domes deputāti nolēmuši Valsts kasē aizņemties 3 349 192 eiro apmērā ar Valsts kases noteikto procentu likmi uz 30 gadiem un ar 3 gadu atlikto pamatsummas maksājumu Rēzeknes rekreācijas centra izveidei
Apspriest
Aptauja
Vai plānojat vasaras atvaļinājumu un kur?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Cilveki katru dienu dzivo trauksmee no zinu trauksmes sirenam. pietiek ar tiem..nevajag tautai bojat dzirdi.un nervus.ar visadam trauksmes sirenam Sīkāk...
facebook draugiem
Top