Sestdiena,
25.marts 2023
Vārda dienas: Māra, Marita, Mārīte, Григорий, Семен Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija

06.02.2023 Būvdarbus plānots uzsākt jau šogad un pabeigt divu - trīs gadu laikā.

Kultūras namā tiks pārbūvētas visas inženierkomunikācijas, kuras ir tehniski novecojušas - siltumapgādes, ventilācijas, enerģijas apgādes, kanalizācijas, ugunsdrošības un citas sistēmas. Plānota jumta, fasādes, pagraba, logu, durvju un grīdu nomaiņa un siltināšana. Tiks labiekārtota apkārtējā teritorija - izveidota stāvvieta automašīnām un autobusiem, kā arī paredzēta ērta pieeja cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tehniskā projekta izstrādē, kuru veica SIA "5. iela", ir ņemtas vērā pilsētas kolektīvu un Tautas teātra dalībnieku vēlmes un vajadzības, konkrētāk - paredzētas papildu telpas un grimētavas. Būtiskas izmaiņas skars skatītāju zāli, - tā kļūs modernāka, ērtāka un pieejamāka cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Īpaša uzmanība projektā veltīta ēkas vēsturisko elementu restaurācijai.

Lai gan ik pa brīdim sabiedrībā uzvirmo diskusijas par to, ka līdz ar Latgales vēstniecības GORS izbūvi Rēzeknes Kultūras nams ir kļuvis mazāk pieprasīts nozīmīgu kultūras notikumu organizēšanai, pilsētas KN joprojām ir tikšanos, mēģinājumu un radošo ieceru dzimšanas vieta 16 amatiermākslas kolektīviem.

Pārbūves projekta realizācijai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas. Kopējās attiecināmās izmaksas - 2,4 miljoni eiro, no kuriem 2 miljonus eiro nodrošinās Eiropas Savienības Emisijas kvotu tirdzniecības instruments, bet 0,4 miljonus eiro - pašvaldība. Neattiecināmās izmaksas - 1,4 miljonus eiro segs pašvaldība.

Kā pausts Vladimira Nikonova grāmatā "Rēzekne pirms trešās atnākšanas", 1924.gadā tika reģistrēta biedrība "Latgales tautas pils", kuras viens no galvenajiem mērķiem bija tā saucamā Tautas nama uzbūve. Sabiedrības sapulces ēku pārbūvēja pēc arhitekta Pavlova projekta.Tautas namā tika ierīkota teātra zāle 680 sēdvietām, kā arī bibliotēka un lasītava, un ēkas ārējais izskats ievērojami mainījās. Būvdarbi tika pabeigti 1929.gada janvāra sākumā, bet atklāšanas ceremonija norisinājās 1929.gada 17.novembrī.

1944.gadā Rēzeknes bombardēšanas laikā Tautas nama ēka tika sagrauta, toties šī sabiedriskā ēka tika vēlāk atjaunota viena no pirmajām. Pēc ēkas atdzimšanas tautas nams tika pārdēvēts par Rēzeknes kultūras namu, tajā darbojās Latgales drāmas teātris, koris un dažādi pulciņi.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
prātnieks 06.02.2023 10:47
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja????
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. maija atkritumu izvešana Rēzeknē kļūs dārgāka par 15,6%
Apspriest
Aptauja
Vai jūs iesniedzat ikgadējo nodokļu deklarāciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
25. marta deportāciju piemiņas pasākumi Rezeknē
Muziga piemina stalina genocida upuriem.kuri atdusas sibirijas dzelzcela malas un kapsetas.fiziski un morali pazemoti..pardzivodami badu aukstumu un skumjas pec dzimtenes..bet tiem kuri atgriezusies sirdi reta lidz kapam..daudzi jau atdusas dzimtenes kapsetas.jautajums.vai var piedot to..var..tikai tad ja piedosana tiek lugta..bet izsutisana krievijaa tiek attaisnota...katra gadsimtaa notiek noziegumi pret cilveci.ko nedrikst ne prelate ne aizmirst. Sīkāk...
25. marta deportāciju piemiņas pasākumi Rezeknē
Skumji..bet genocids turpinas..tikai katrs savadak. Sīkāk...
Policija reaģējusi uz notikumu Rūpnīcas ielā
Nākošreiz izklaidēsies ar īsto, jo mazie smerdeļi ir izlaisti un dara ko grib. Agrāk prevencijas līdzekļis bija bērza putriņa, bet tagad tikai tiesības, a pienākumu nav... Sīkāk...
facebook draugiem
Top