Otrdiena,
5.marts 2024
Vārda dienas: Aurora, Austra, Тимофей, Георгий, Евстафий Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija

06.02.2023 Būvdarbus plānots uzsākt jau šogad un pabeigt divu - trīs gadu laikā.

Kultūras namā tiks pārbūvētas visas inženierkomunikācijas, kuras ir tehniski novecojušas - siltumapgādes, ventilācijas, enerģijas apgādes, kanalizācijas, ugunsdrošības un citas sistēmas. Plānota jumta, fasādes, pagraba, logu, durvju un grīdu nomaiņa un siltināšana. Tiks labiekārtota apkārtējā teritorija - izveidota stāvvieta automašīnām un autobusiem, kā arī paredzēta ērta pieeja cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tehniskā projekta izstrādē, kuru veica SIA "5. iela", ir ņemtas vērā pilsētas kolektīvu un Tautas teātra dalībnieku vēlmes un vajadzības, konkrētāk - paredzētas papildu telpas un grimētavas. Būtiskas izmaiņas skars skatītāju zāli, - tā kļūs modernāka, ērtāka un pieejamāka cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Īpaša uzmanība projektā veltīta ēkas vēsturisko elementu restaurācijai.

Lai gan ik pa brīdim sabiedrībā uzvirmo diskusijas par to, ka līdz ar Latgales vēstniecības GORS izbūvi Rēzeknes Kultūras nams ir kļuvis mazāk pieprasīts nozīmīgu kultūras notikumu organizēšanai, pilsētas KN joprojām ir tikšanos, mēģinājumu un radošo ieceru dzimšanas vieta 16 amatiermākslas kolektīviem.

Pārbūves projekta realizācijai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas. Kopējās attiecināmās izmaksas - 2,4 miljoni eiro, no kuriem 2 miljonus eiro nodrošinās Eiropas Savienības Emisijas kvotu tirdzniecības instruments, bet 0,4 miljonus eiro - pašvaldība. Neattiecināmās izmaksas - 1,4 miljonus eiro segs pašvaldība.

Kā pausts Vladimira Nikonova grāmatā "Rēzekne pirms trešās atnākšanas", 1924.gadā tika reģistrēta biedrība "Latgales tautas pils", kuras viens no galvenajiem mērķiem bija tā saucamā Tautas nama uzbūve. Sabiedrības sapulces ēku pārbūvēja pēc arhitekta Pavlova projekta.Tautas namā tika ierīkota teātra zāle 680 sēdvietām, kā arī bibliotēka un lasītava, un ēkas ārējais izskats ievērojami mainījās. Būvdarbi tika pabeigti 1929.gada janvāra sākumā, bet atklāšanas ceremonija norisinājās 1929.gada 17.novembrī.

1944.gadā Rēzeknes bombardēšanas laikā Tautas nama ēka tika sagrauta, toties šī sabiedriskā ēka tika vēlāk atjaunota viena no pirmajām. Pēc ēkas atdzimšanas tautas nams tika pārdēvēts par Rēzeknes kultūras namu, tajā darbojās Latgales drāmas teātris, koris un dažādi pulciņi.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
prātnieks 06.02.2023 10:47
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja????
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Likumā noteiktajā termiņā - 21.februārī - nepieņemot bezdeficīta budžeta, Rēzeknes dome nesaņems piecu miljonu eiro finanšu stabilizācijas aizdevumu, pavēstīja Finanšu ministrijas pārstāvji
Apspriest
Aptauja
Vai esat domājuši par darba maiņu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Gada sieviete Rēzeknē 2023” pieteiktas 19 nominantes
Gribas zinàt komisijas sastàvu, kas vèrtē pretendentes Sīkāk...
FM vērtēs Rēzeknes iespējas saņemt iepriekš apstiprināto aizdevumu
Atcelt ēdināšanas pabalstu skolniekiem? Sanāk, ka skolniecēm neatcels...? Varbūt tomēr skolēniem!? Sīkāk...
Ministre: Pie RD atlaišanas tiks strādāts, neskatoties uz budžetu
Ja nepietiek naudas,kāpēc netiek paaugstinātas biļešu cenas pilsētas autobusos?
Kāpēc gandrīz visa pilsēta brauc bez maksas? Sīkāk...
facebook draugiem
Top