Piektdiena,
28.Janvāris 2022
Vārda dienas: Kārlis, Spodris, Прохор, Иван, Гаврила, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Latgalē novēloti uzrunā iedzīvotājus vakcinēties

22.11.2021
Latgalē ir zemākie vakcinācijas pret Covid-19 rādītāji, taču tikai šobrīd atsevišķās pašvaldībās sākts uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties, par to, kas un kā palaida garām iedzīvotāju informēšanu par vakcinācijas procesu, ziņo LTV raidījums “De Facto” 21. novembra sižetā. 

Valdība jau gada sākumā izvirzīja uzdevumu, kas paredz pastiprinātu Latgales iedzīvotāju un krievvalodīgo uzrunāšanu vakcinēties, taču šī komunikācija nav sniegusi vēlamo rezultātu. Šobrīd novērojam, ka tieši Daugavpilī ir lielākais Covid-19 saslimstības rādītājs, un Latgalē vēl joprojām ir zemākā vakcinācijas aptvere.

Latgales iedzīvotāji tiešo informāciju ar radio starpniecību par vakcināciju sāka saņemt tikai augustā, taču oktobrī reģionālajos laikrakstos sāka parādīties Latgales personību pieredzes stāsti par vakcināciju.

RSU veiktais pētījums rāda, ka lielāka iedzīvotāju uzticība ir tieši vietējiem politiķiem un līderiem, nevis valsts līmeņa amatpersonām. Sabiedrības uzrunāšana vakcinēties no Latgales pašvaldību vadītāju puses būtu spēcīgs signāls, tomēr šoreiz novēlots. Vadītāji neuztver uzrunāšanu kā savu pienākumu, bet gan Veselības ministrijas.

RSU komunikācijas fakultātes profesors Sergejs Krukpauž, ka politiķi varētu iedzīvotājus uzrunāt tik pat aktīvi kā priekšvēlēšanu laikā: “Vidusmēra cilvēks nobalsos par konkrēto politisko partiju, ja “pagasta vecis” tā pateiks”. Cīņa par savu vēlētāju varētu pārtapt par cīņu par savu iedzīvotāju veselību un dzīvību gan ar pašvaldības laikrakstu palīdzību, gan ar reģionālo mediju starpniecību.

Savukārt rēzeknieši par vakcināciju tiek informēti regulāri, lai gan pirmais pamudinājums no pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča “Rēzeknes Vēstnesī” parādās tikai oktobra nogalē. Publiski aktīvāks, kā jau politiķiem ierasts, mērs bija tieši priekšvēlēšanu laikā, kur par vakcināciju netika runāts.

Rēzeknes pašvaldības avīzes pirmās lapas – veltītas priecīgiem notikumiem. “Saslimstības radītāji tolaik nebija tik augsti, un es nepiekrītu, ka mums tikai par slimiem cilvēkiem vajag savā izdevumā rakstīt. Dzīve turpinās. Griba dzīvot arī mudina cilvēkus vakcinēties,” sacīja Bartaševičs.

Taču Daugavpils pilsētas domes deputāts Igors Prelatovs pavasarī [tolaik vēl kā pilsētas mērs] izplatīja nepatiesu informāciju par masku efektivitāti, iestājoties pret aizsargmasku lietošanu sākumskolā un apgalvojot, ka Covid-19 statistika ir “uzpūsta”. Prelatovs uzsver, ka neuzticas autoritātēm, kas pauž uzticamu un zinātniski pierādītu informāciju par vakcināciju (piemēram, PVO vai Eiropas Zāļu aģentūra), tad ko mēs sagaidām no sabiedrības, ja līderi pauž šādu nostāju?

Arī Andrejs Elksniņš "De facto" sižetā uzsver Veselības ministrijas pienākumu uzrunāt iedzīvotājus, kur attiecīgi tiek ieguldīti lieli finansiālie līdzekļi no valsts budžeta. Daugavpils mērs stāsta, ka pašvaldības aktīva iedzīvotāju uzrunāšana vakcinēties sākās līdz ar augstajiem Covid-19 saslimstības un stacionēšanas rādītājiem.
Nākamais jautājums, kas šobrīd uztrauc, vai nebūs līdzīga situācija ar balstvakcīnu, īpaši riska grupām, par kuras iespējamo nepieciešamību nav konkrēta rīcības plāna. Liela daļa “Janssen” vakcīnas saņēma tieši izbraukuma vakcinācijas laikā, taču balstvakcīnu var saņemt tikai tie, kuri paši ir gatavi doties uz vakcinācijas vietu.  

Rēzeknesziņas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
Novēloti uzrunā 22.11.2021 14:54
Nesaprotu, kāpēc kāds jālūdzas lai tas rūpējas par savu veselību? Vēl jo vairāk tāpēc, ka šī ir infekcijas slimība, no kuras ļoti labi mirst. Zinot šos faktus, cilvēkiem būtu garās rindās jāstāv pie ārstiem, lai saņemtu aisargpoti. Ko kā tādam, kurš negrib dzīvot var palīdzēt?!
Es 22.11.2021 17:52
Novēloti uzrunā 22.11.2021 14:54
Nesaprotu, kāpēc kāds jālūdzas lai tas rūpējas par savu veselību? Vēl jo vairāk tāpēc, ka šī ir infekcijas slimība, no kuras ļoti labi mirst. Zinot šos faktus, cilvēkiem būtu garās rindās jāstāv pie ārstiem, lai saņemtu aisargpoti. Ko kā tādam, kurš negrib dzīvot var palīdzēt?!
Tevi jau tāpat neizārstēs...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Ja Jūs loterijā laimētu lielu naudas summu, kur to iztērētu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes novada pašvaldība dāvina iespēju slidot
Super! Labi lemts!!!!! Sīkāk...
Rēzeknes pilsētas dome ir gatava izsludināt ārkārtas stāvokli
Par to ko pilsetas dome gatava izsludināt. pasludināt u.tt lielai daļai pilsētnieku ir pilnigi vienalga. saprotamāk izsakoties - apmēram līdz Bartaševiča jostas vietai ,kur kūla saaugusi/Sākumā ,lai saskaņa uzņemās politisko atbildību par sastrādāto valdišanas gados pilsētā un tikai pēc tam kaut ko sludina////Loti gribētos .lai valsts maksimāli ierobežo pilsētas finansēšanu - pilsētniekiem šī nauda nenonāks tāpat. tāda sajuta ,ka aptrūkstas saskaniešu varzas algām.. Sīkāk...
Ģirģens aizejot paņēmis 'iPhone' telefonu
Kārtējais vatniķs! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top