Sestdiena,
23.oktobris 2021
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknē diskutēs par Latgales kultūrtelpas identitāti

20.09.2021
26. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks seminārs “Latgales kultūrtelpas identitātes jautājumi un tās aktuālie izaicinājumi”. Klātienē un tiešsaistē eksperti paudīs savu redzējumu par identitātes lomu valstiskuma stiprināšanā, uzsverot lokālās identitātes atbalsta nepieciešamību izglītības un kultūrtelpas veidošanā, latgaliešu valodas attīstīšanā.

Semināra pamatmērķis ir aktualizēt valstiski nozīmīgu lēmumu izskaidrošanu plašākai sabiedrībai, kā arī veicināt nevalstisko organizāciju, pašvaldību, atbildīgo institūciju un nozaru sadarbību izvirzīto mērķu sasniegšanai reģiona līmenī.
 
26.septembrī seminārā notiks četras diskusijas: “Kultūrvēsturiskās (lokālās) identitātes vieta administratīvi teritoriālajā reformā”, “Kas veido Latgales kultūrtelpas identitāti – vēsturiskie un mūsdienu aspekti”, “Latgales kultūrtelpas identitāte – latgaliešu valoda izglītībā”, “Augstākās izglītības iespējas un izaicinājumi Latgalē, Latvijā, pasaulē”. Diskusijās tiek aicināti piedalīties nozares eksperti: kā nevalstisko organizāciju pārstāvji, tā ministriju, valdības, pašvaldību, citu atbildīgo institūciju pārstāvji un zinātnieki.
 
Semināra rezultātus un idejas ir plānots apkopot un iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijai, īstenojot “Valsts valodas politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam”, augstskolu reformu, Kultūras ministrijai Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna projekta izstrādei, kā arī publicēšanai Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā un apspriešanai nākamajā Latgolys kongresā, kas notiks 2022. gada aprīlī.
 
Seminārā aicināti pieteikties Latgales izglītības darbinieki, pašvaldību un nevalstisko organizāciju, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Pieteikšanās līdz 24. septembrim, rakstot uz e-pastu: [email protected] (klātienes dalībnieku skaits ir ierobežots).
 
Seminārs notiks RTA no 10.00–16.00, tiešsaistē skatāms RTA FaceBook un Youtube profilos. Semināra dalībnieki varēs piedalīties arī Nikodema Rancāna balvas Latgales izcilākajiem skolotājiem noslēguma pasākumā, kas sāksies plkst. 16.00.
 
Semināru organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Pasaules latgaliešu 4.saieta rezolūcijas rīcības komiteju, tādējādi gatavojoties  Latgolys kongresam, kas 2022. gada 27. un 28.aprīlī notiks Rēzeknē. Semināru finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.
 
Pasākumā tiks ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības – klātienē pieejams tikai personai ar atbilstošu Covid-19 sertifikātu.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Vai esat domājis/-usi par esošās dzīvesvietas Rēzeknē maiņu uz citu pilsētu vai valsti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskais transports Rēzeknē - visiem par maksu
Kas tev pareizi...zoss... Sīkāk...
Sabiedriskais transports Rēzeknē - visiem par maksu
Ļoti pareizi! Sīkāk...
Sabiedriskais transports Rēzeknē - visiem par maksu
Redz, cik smuki Bart visu novēla uz valdibu, pats palika balts un pukains. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top