Trešdiena,
3.marts 2021
Vārda dienas: Marts, Tālavs, Tālis, Кузьма Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Barikāžu dalībnieki no Rēzeknes novada varēs saņemt ikgadēju pabalstu

19.01.2021
“Pateicu sievai, ka dodos uz barikādēm. Viņa klusējot salasīja visu ceļam, atvadījāmies. Paņēmu no mājām ēdamo un devos uz Maltu, kur mūs, sovhoza cilvēkus, pie kultūras nama gaidīja autobuss,” Maltas vēstures muzeja apkopotajās atmiņās par ceļu uz barikādēm stāsta maltēnietis Vladimirs Kokojevs. Šajās dienās aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

No Rēzeknes novada, tolaik rajona, barikādēs piedalījās vairāk nekā 100 drosmīgi vīri un sievas, kas, brīžiem pat neapjaušot situācijas nopietnību, riskēja, lai nosargātu jauniegūto Latvijas brīvību. Barikāžu piemiņai veltītajā pagasta informatīvā izdevuma „Bērzgales Ziņas” speciālizlaidumā bijušais padomju saimniecības “Bērzgale” šoferis Artūrs Gailums stāsta, ka uz barikādēm devies ar smago mašīnu KOLHIDA un stāvējis pie Salu tilta netālu no Latvijas televīzijas. Viņš atceras apkārt valdošo noskaņojumu: “Mēs, kas tur bijām, piedzīvojām un izjutām tādu tautas atbalstu, saliedētību, atsaucību, kādu diez vai jebkad vēl piedzīvosim. Nāca veci un jauni un nesa no mājām, kas nu kuram bija: zupu, maizi, kotletes… Nesa pēdējo, jo cilvēkiem pašiem nebija tajā laikā tikpat kā nekā. Spilgti atceros vecu babiņu, kura klibodama atnāca 2-3 km un atnesa sagatavoto ēdienu barikāžu dalībniekiem. Cilvēku sirsnīgā attieksme vēl tagad stipri atmiņā.”

20. janvāris ir 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Tautas frontes organizētās barikādes bija spilgtākais nevardarbīgas pretošanās paraugs Latvijas vēsturē. Dalībnieku atmiņās barikāžu ugunskuri ir tikpat gaiši kā tajās janvāra dienās, taču, lai šīs atmiņas saglabātu arī nākamajām paaudzēm, muzeji aicina pierakstīt, ierunāt vai nofilmēt atmiņas par barikāžu laiku un kā vēstures liecības tās nodot muzejiem.

Atzīmējot nozīmīgo gadskārtu, Rēzeknes novada dome turpmāk ik gadu piešķirs 50 Eur pabalstu katram Rēzeknes novada barikāžu dalībniekam. Nepieciešamā naudas summa šī gada budžetā jau ir ieplānota, taču pirms tiek uzsākta pabalstu piešķiršana, nepieciešams veikt grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos.

Lai saņemtu pabalstu, barikāžu dalībniekam jābūt barikāžu dalībnieka statusam, ko apliecina apliecība atbilstoši likumam “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu” kā arī deklarētam Rēzeknes novadā. Aicinām tos barikāžu dalībniekus, kuriem nav šīs apliecības, sazināties ar 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību (tel. 67213525, e-pasts [email protected]). Tāpat šajā laikā pagastu pārvaldes aktualizēs informāciju par barikāžu dalībniekiem savās teritorijās.
V. Kokojeva foto
Rezekneszians.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
Rēzeknietis 19.01.2021 11:08
Kam klingeris, bet kam caurums, ar ko viņi labāki par pārējiem?
Kaunata 19.01.2021 13:41
Kāpēc netiek maksāti nekādi pabalsti Kaunatas pagasta barikāžu dalībniekiem, ir taču likums kas to paredz. Kur ir jāgriežas, jo no pagasta vadības nav nekādas informācijas?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Kādu televīziju izmanto Jūsu mājsaimniecība?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes domei atsaka aizdevumu "izdzīvošanai"
Aafrika... Sīkāk...
Rēzeknes mērs un viņa vietnieki izvairās no Latvijas žurnālistiem
Man nav ko steigties vai nesteigties - opozīcijā esot arī ir jāstrādā, nevis jāizliekas par beigtām zivīm. Sīkāk...
Covid-19 dēļ Anglijā noteikts jauns karantīnas režīms
Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top