Otrdiena,
9.marts 2021
Vārda dienas: Ēvalds, Иван Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes dome: lāstekas uz jumtiem nedrīkst būt

19.01.2021
Ik gadu, iestājoties īstai ziemai ar salu un, galvenais, sniegu, kļūst aktuāls jautājums par īpašumam piegulošās teritorijas sakopšanu un pienācīgu ēku uzturēšanu mūsu pilsētā.

Un, ja par sabiedriskās izmantošanas trotuāru uzturēšanu un uzkopšanu īpašumam piegulošajās teritorijās laikā no 1. novembra līdz 31. martam ir atbildīga pašvaldība, tad par sniega un lāsteku novākšanu no savu māju jumtiem atbild to īpašnieki. Pašvaldības saistošo noteikumu “Rēzeknes pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi” II sadaļas 5. punkts nosaka: “Nav pieļaujams, lai uz ēku jumtiem krājas lāstekas un sniegs, kas apdraud cilvēku dzīvību, veselību vai mantu. Šādos gadījumos nekavējoties jānorobežo bīstamā teritorija, lāstekas un sniegu no jumtiem jānovāc, nepieciešamības gadījumā jāveic pasākumi sniega un lāsteku novākšanai no brauktuves un ietvēm.”

Pašvaldības saistošo noteikumu izpildei seko Administratīvā inspekcija, un šajās dienās tiek rīkoti reidi, tostarp arī pārbaudot māju jumtus, tas ir, tiek fiksētas lāstekas vai sniega cepures uz jumtiem, kas var būt bīstamas. Šā gada janvārī (līdz 18.01.) Administratīvās inspekcijas darbinieki izteica 10 mutiskus brīdinājumus par nepieciešamību novākt lāstekas no māju (būvju) jumtiem virs trotuāriem, bet pagājušā gada decembrī – 11.

Kā pastāstīja Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, māju īpašniekiem vispirms iesaka bīstamo teritoriju norobežot ar speciālu sarkano lenti, kā tas ir rakstīts noteikumos, lai cilvēki zinātu par iespējami bīstamo trotuāra posmu. “Mēs lieliski saprotam, ka dažu jumtu konstrukcijas dēļ lāstekas ziemā tur ir praktiski vienmēr. Otrkārt, lai novāktu lāstekas vai sniegu no divstāvu mājas, reizēm ir nepieciešams speciāls aprīkojums, vai pat speciāla tehnika. Tomēr, brīdināts – tātad bruņots, un cilvēkus jābrīdina par briesmām, pat ja viņi neskatās augšup,” uzsvēra Administratīvās inspekcijas vadītājs.

Pavisam pagājušajā gadā Administratīvās inspekcijas inspektori Rēzeknē fiksējuši 536 pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumus, no kuriem praktiski visi novērsti procesuālā kārtībā noteiktajos termiņos. Par nenovērstajiem pārkāpumiem sastādīti 52 administratīvie protokoli, kas nodoti lēmuma pieņemšanai par soda sankciju piemērošanu.


Rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Kādu televīziju izmanto Jūsu mājsaimniecība?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē izņem lielu apjomu tabakas izstrādājumu bez akcīzes markām
Nesaprotu, nu cik ilgi tam vajag laiku, lai šo vibļucko rūpalu pilnībā iznīdēt, kai Itas viss pretīgais urlu kontrafaksts ir apriebies, bļat, nu kad že dos reālos cietumsodus, nu kad tas beigsies, nu cik var, nu zb. Sīkāk...
Pavļuts: Latvija varētu diskutēt par “Sputnik V” iegādi
Tādos gadījumos cilvēki gaida nevis diskusijas ,bet konkrētu adekvātu rīcību/Politiskā tuvredzība diez vai cilvēkos vairos uzticību rīcībnespējīgā valdībā..Kāda starpība atrodoties riska grupā inficēties ar vīrusu - vai tas būs sagādāts no krievijas vai āfrikas galvenais gala rezultāts un tas šai vakcīnai ir///nē nu kam nepatīk šī var turpināt šļircēt ar to šļuru ,kurai 50/50 Sīkāk...
COVID-19 krīze: Rēzekniešu iniciatīva
Ar ašiem soļiem tuvojas siltais pavasaris. Ziema jau iet uz beigām. Tik vietām ir vēl saglabājies ziemas aukstums. Pavasarī daba mostas, dzīvība plaukst un zeļ. Pavasaris ir gada cerīgākais un optimistiskākais gadalaiks. Tik diemžēl šogad mūs apbēdina kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss negrib piekāpties. Lai arī kovid-19 sērga kopš 2020. gada 13. marta plosās mūsu mīļajā latvju zemītē, tomēr nepadosimies panikai un saglabāsim sirdī mieru. Ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Ievērosim profilaktiskos drošības pasākumus. Lieki nepulcēsimies. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Raudzīsimies ar cerību nākotnē. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Atvērsim savā mājoklī logu, lai ielaistu Dabas Mātes dievišķo enerģiju tajā. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību ar sirdi un dvēseli. Dabas Māte ir mūsu mīļotā Dieviete. Viņa ir mūsu Radītāja. Mēs esam viņas bērni. Dabas Māte nekad nepametīs mūs nelaimē. Viņa vienmēr mūs uzklausīs un atbalstīs. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai Dabas Māte svēti katru no mums, kas viņai tic! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #ticība #rituāli #lūgšanas #buršanās #saticība #drošība #miers #sidrabbirzs Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top