Pirmdiena,
15.aprīlis 2024
Vārda dienas: Aelita, Gastons, Поликарп, Тит, Мария Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU

Sabiedrība

Rēzeknē Raiņa parkā uzstādīts grāmatu apmaiņas skapis

15.04.2024

Rēzeknes Kultūras un atpūtas [t.s. Raiņa] parkā uzstādīts grāmatu apmaiņas skapis. Ja skapis netiks izpostīts un cilvēki to tiešām lietos, laika gaitā uzstādīsim skapjus arī citās vietās, informē "Nezināmā Rēzekne".

Radīta mobilā lietotne latgaliešu valodas apguvei

15.04.2024

Lai palīdzētu apgūt latgaliešu valodu, radīta mobilā lietotne "Vasals!", informēja latgaliešu kultūras kustības "Volūda" pārstāve Vineta Vilcāne.

Jaunnedēļ kļūs aukstāk, palaikam gaidāmi nokrišņi

15.04.2024

Svētdien valsts teritorijai pietuvojās ciklons no rietumiem, kas ietekmēs laika apstākļus arī jaunās nedēļas sākumā, atnesot nokrišņiem bagātu un brāzmainu laiku. Visstiprākais vējš gaidāms naktī uz pirmdienu un no rīta, kad tas brāzmās valsts rietumos un piekrastē sasniegs 20-24 m/s. Tālākajās dienās vējš pierims un teritorijas lielākajā daļā pūtīs lēni, tomēr lietus palaikam gaidāms visā nedēļas garumā, un, ieplūstot aukstākai gaisa masai, nedēļas otrajā pusē vietām nokritīs arī sniega pārslas.   

Dome atcēlusi pabalstus jaundzimušajiem un aizbildnim (papildināts) 1

12.04.2024

Ceturtdien, 11. aprīlī, notika kārtējā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes sēde, kuras darba kārtībā bija 14 jautājumi un 6 papildjautājumi.

Notiks pārgājiens “Ieklausies putnu dziesmās Rēzeknē!’’

12.04.2024

Sestdien, 13.aprīlī Rēzeknes pilsētas robežās notiks ģimenes pārgājiens “Ieklausies putnu dziesmās!”. Pārgājienu vadīs Vadims Bolšakovs.

Rēzekne gatavojas Lielajai talkai

11.04.2024

Lielā talka šogad notiks sestdien, 27. aprīlī, visā Latvijā, tajā skaitā Rēzeknē. Tā ir akcija, kas balstīta uz iedzīvotāju brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu. Pašvaldība aicina ikvienu rēzeknieti turpināt iesākto tradīciju un piedalīties savas apkārtnes un pilsētas sakopšanas darbos!

Valsts robežsardzes koledža aicina uz Atvērto durvju dienu

10.04.2024

19.aprīlī Valsts robežsardzes koledža aicina uz Atvērto durvju dienu, kura notiks Rēzeknē, Zavoloko ielā 8. Koledža interesentiem būs pieejama no plkst.12:00 līdz plkst.15:00. Dalībnieku reģistrācija notiks no plkst.11:00. 

“Zeimuļs” aicina pedagogus iesniegt interešu izglītības programmas

10.04.2024

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” aicina pedagogus līdz 7. jūnijam iesniegt interešu izglītības programmas (dokumentu, kas atspoguļo plānotā procesa gaitu), kas tiks realizētas 2024./2025. mācību gadā. Gaidām gan iepriekš īstenotās, gan jaunas, interesantas, pieprasītas interešu izglītības programmas.

Atbalstīti jauni alkohola tirgošanas laika ierobežojumi

10.04.2024

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot ieviest jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus - no pirmdienas līdz sestdienai to varēs tirgot no plkst.10 līdz 20, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 18.

Rēzeknes Pašvaldības policijas darbs martā

09.04.2024

Rēzeknes valstspilsētas Pašvaldības policija martā aktīvi darbojās, nodrošinot kārtību un drošību pilsētā. Šajā mēnesī policija pieņēma un izskatīja vairākus iesniegumus no iedzīvotājiem, kā arī saņēma un izpildīja vairākas pieprasījumus no valsts iestādēm.

Rēzeknē notiks Eiropas atklātais čempionāts muitas kinologiem

09.04.2024

Latvijā no 16.aprīļa līdz 19.aprīlim notiks Eiropas atklātais čempionāts muitas kinologiem ar darba suņiem, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji. Ar šo starptautisko pasākumu noslēgsies projekta "Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā "Terehova"" īstenošana. Čempionātā piedalīsies komandas no 12 valstu muitas dienestiem.

Rēzeknes Dzimtsarakstu nodaļas darbs 2024.gada martā

08.04.2024

Martā Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 5 laulības (2023. gada martā – 14), no tām gredzenus mija divi ārzemnieki – Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi. Mēneša laikā saņemti 27 iesniegumi laulības reģistrācijai turpmākajos un vasaras mēnešos.

Rēzekne notiks pavasara gadatirgus "Rasādu opluots"

08.04.2024

Pavasara gadatirgus "Rasādu opluots" notiks 1.maijā, Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā (Raiņa ielā 29A).

RTA pārstāvji tiekas ar vidusskolēniem

08.04.2024

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāvji visa studiju gada garumā dodas un skolām, lai sniegtu jauniešiem informāciju par studiju iespējām valsts dibinātā augstskolā.

Jaunās nedēļas sākums būs pavasarīgi silts

08.04.2024

Aprīļa otrā nedēļa Latvijā iesāksies ar pavasarīgi siltu laiku, taču pēc tam kļūs vēsāks un vējaināks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Rēzeknē noteiks un likvidēs bīstamos kokus

05.04.2024

Zaļie stādījumi ir būtiska pilsētas dzīves sastāvdaļa. Tie sniedz estētisku baudījumu un palīdz mazināt piesārņojuma līmeni, padarot gaisu tīrāku. Taču tā dēvētie avārijas koki (veci, nokaltuši un slimi) ir ne tikai ainaviski nevērtīgi un vizuāli nepievilcīgi, bet arī potenciāli rada bīstamību iedzīvotājiem, pilsētas infrastruktūrai un transportlīdzekļiem, jo tie var nokrist jebkurā brīdī. Vēl viens aspekts – ja slimi koki netiek savlaicīgi nocirsti, slimība var izplatīties arī uz citiem veseliem augiem. Tādējādi, veicot pilsētas zaļo stādījumu sezonālo apzināšanu, Rēzeknes pašvaldībā īpašs uzsvars tiek likts uz avārijas stāvoklī esošu koku noteikšanu un to likvidēšanu.

Latgalē pieciem tiltiem atjaunos dzelzsbetona konstrukcijas

05.04.2024

Latgalē pieciem tiltiem atjaunos konstruktīvos elementus, lai savlaicīgi novērstu ekspluatācijas laikā radušos defektus un palielinātu tilta kalpošanas laiku, informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

"Rēzeknes Ūdens" informē par pakalpojumu tarifu izmaiņām

03.04.2024

SIA "Rēzeknes Ūdens" informē, ka saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2023. gada 30. martā lēmumu Nr.54 tika apstiprināti jauni diferencēti divpakāpju ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, nosakot, ka, pašreiz apstiprinātie ir spēkā esoši līdz 2024. gada 30. aprīlim.

Latgales Kultūrvēstures Muzejs aicina uzmeistarot putnu būrīšus

04.04.2024

Latgales Kultūrvēstures Muzejs aicina pavadi sestdienu radoši un 6.aprīlī no plkst.10:00 līdz 14:00 izgatavot putnu būrīšus.

Mūsu portālā jauna aptauja

04.04.2024

Vairāk nekā mēnesi jautājām, vai mūsu lasītāji ir apmierināti ar savu darbu un vai nedomā to mainīt. Šajā laikā aptaujā piedalījās gandrīz 1200 cilvēku.

Rēzeknē sākusies ikgadējā pavasara uzkopšana

03.04.2024

Iestājoties labvēlīgākiem laikapstākļiem, SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” uzsāka ikgadējo pagrabtelpu un bēniņu uzkopšanu, ko paredz ugunsdrošības noteikumi. Neskatoties uz to, ka konkrētas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji tiek savlaicīgi informēti par gaidāmajiem darbiem, “Rēzeknes Namsaimnieks” brīdina, ka jebkādas mantas, kas tiek uzglabātas vai atstātas ārpus “šķūnīšiem” pagrabstāvā vai bēniņos, klasificējas kā atkritumi un tiks izvestas. Lai novērstu nepatīkamas situācijas, lūgums savākt savu mantu, ja tā jums ir vajadzīga.

Rēzeknieši var izteikt viedokli par ielu nosaukumiem un ēku numerāciju

03.04.2024

Publicēts saistošo  noteikumu projekts “Rēzeknes valstspilsētas ielu nosaukumu un ēku numerācijas norādes kārtības noteikumi”. Izsaki viedokli līdz 16. aprīlim!

Rīgā un Rēzeknē ļoti slikta gaisa kvalitāte

02.04.2024

Rīgā un Rēzeknē gaisa kvalitāte otrdienas rītā kļuvusi ļoti slikta, bet Liepājā tā ir slikta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un metereoloģijas centra dati.

Par piegulošās teritorijas kopšanu no 1. aprīļa

02.04.2024

Rēzeknes valstspilsētas Pašvaldības policija iedzīvotājiem atgādina, ka saskaņā ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Rēzeknes pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi” no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas uzturēšanu un sakopšanu nodrošina personas, kas ir atbildīgas par īpašumu, valdījumu.

RTA notika informatīvs un “gards” pasākums

02.04.2024

22. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Pārtikas produktu pārstrādes laboratorijā notika Informācijas diena un tirdziņš-izstāde “Gardais sadarbībā ar RTA”.

Darba nedēļas sākums nesīs nokrišņus un pērkona negaisus

02.04.2024

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās Latvijas teritorijā no dienvidiem ieplūda siltā gaisa masa, līdz ar to laiks bija patīkami mierīgs, sauss un silts. 31. martā  teju visā Latvijā ir piedzīvota vissiltākā marta diena - visaugstāk termometra stabiņš pakāpās Skultē novērojumu stacijā, sasniedzot +22,8° atzīmi un kļūstot arī par jauno marta mēneša siltuma rekordu Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Tomēr šis siltums nesaglabāsies ilgi, jo no otrdienas laika apstākļus sāks noteikt vairāku ciklonu darbība, kā arī valsts teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāka gaisa masa no ziemeļiem. Laikapstākļi būs mainīgi - kļūs vēsāks, vējaināks un nokrišņiem bagātāks, nedēļas pirmajā pusē vietām gaidāms arī pērkona negaiss un sniegs.

Priecīgas Lieldienas!

31.03.2024

Novēlam Lieldienas svinēt ģimenes lokā, pie dāsna galda, lai Lieldienu svece spoži deg kā labestības simbols!

Rēzeknē pārspēts pirmais siltuma rekords

31.03.2024

Svētdien līdz plkst.12 augstākā gaisa temperatūra valstī bija +18,7 grādi Rēzeknē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Lieldienu pasākumi Rēzeknē

29.03.2024

Kad dabā ir ienācis pavasaris un diena atkal kļuvusi garāka par nakti, ļaudis steidz priecāties par gaismas un dzīvības uzvaru pār tumsu un nāvi, svinot Lieldienas. Rēzeknieši un pilsētas viesi aicināti Lieldienās kārtīgi izšūpoties, izbaudīt jestru un dzīvespriecīgu koncertprogrammu un pamatīgi izkustēties Lieldienu ballē.

31. martā pāriesim uz vasaras laiku

29.03.2024

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks šā gada 31. martā plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Nedēļas skaitlis
Sniedzot sabiedriskā transporta pakalpojumus Rēzeknē, pērn tika pārvadāti 2 616 494 pasažieri, kas ir par 173 043 jeb par 7,08% vairāk nekā gadu iepriekš. Sabiedrisko transportlīdzekļu nobraukums maršruta tīklā 2023. gadā bija 1 247 553,7 kilometri
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Zemessargs cietsirdīgi izturējies pret suni; ierosināta izmeklēšana
Tas zemessags ir pelnijis to pašu un cerams ka drīzumā dabūs. Karmu neviens vēl nav atcēlis. Sīkāk...
Dome atcēlusi pabalstus jaundzimušajiem un aizbildnim (papildināts)
Kad neekonomiski, neracionāli, neefektīvi rīkojās ar miljoniem eur, tad nedomāja kā tas nākotnē atspoguļosies uz iedzīvotājiem.
Bet tagad, kad iet runa par tūkstošiem eur, kuri būtiski ir svarīgi ģimenēm, nihilistikas atrunas - ļaus samazināt budžeta izdevumu daļu / ietaupīs budžeta daļu.
Žēl! Sīkāk...
“Rēzeknes satiksme” atskaitījusies par darbu 2023. gada
Pilnīgi piekrītu! Informācijas nav! Sīkāk...
facebook draugiem
Top