Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Sabiedrība

Ludzā būs slēgta tehniskās apskates stacija

25.09.2023

No 25.septembra līdz 1.oktobrim būs slēgta vieglo transportlīdzekļu tehniskās apskates stacijas līnija Ludzā, informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē 4

23.09.2023

Kā katru rudeni, septembra pēdējā svētdienā, kas šogad iekrīt 24. septembrī, plkst. 10.00 vēsturiskajā Latgales ielā notiks lielā rudens andele – Miķeļdienas gadatirgus ar ieskatu Miķeļu svinēšanas tradicionālajās norisēs. Gaidāma bagātīga izklaides programma un daudzsološs tirgotāju piedāvājumus. Visi mīļi aicināti!

Satiksmes ierobežojumi Miķeļdienas gadatirgus laikā

23.09.2023

Svētdien, 24. septembrī, Latgales ielā tradicionāli norisināsies Miķeļdienas gadatirgus, kura laikā transportlīdzekļu kustībai būs slēgts Latgales ielas posms, kā arī tiks ieviestas izmaiņas SIA “Rēzeknes Satiksme” autobusu kustības maršrutos.

Par braukšanas maksu skolēniem pilsētas sabiedriskajā transportā

21.09.2023

Ar šī gada 1. septembri braukt bez maksas SIA “Rēzeknes Satiksme” autobusos ar Skolēna karti turpina:

Pārgājienos izzina Rēzeknes noslēpumainākās vietas

19.09.2023

"Nezināmā Rēzekne" – šāds nosaukums dots iedzīvotāju iniciatīvai, kuras laikā regulāri sociālajos tīklos publicēti interesanti fakti par pilsētu un īstenoti ar kultūru, mākslu un vēsturi saistīti projekti. Katru nedēļu interesenti dodas arī dažādos ar noslēpumiem apvītos pārgājienos.

Rēzeknieši neapmierināti ar centieniem taupīt arī uz pabalstu rēķina

18.09.2023

Rēzeknē ar 12. septembri atcelti seši no astoņiem pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem. Vēl divu pabalstu summas samazinātas uz pusi. Pašvaldība papildus vēl atcēla bezmaksas braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā skolēniem. Šādas izmaiņas vietvara pamato ar pašreizējo finansiālo situāciju pašvaldībā. Plānots, ka šādas izmaiņas šī gada budžeta izdevumu daļu samazinās par nepilnu 41 tūkstoti eiro. Iespēju izteikti savu viedokli vēl pirms pabalstu atcelšanas vai samazināšanas izmantoja vien seši Rēzeknes iedzīvotāji.

Remontdarbu laikā būs izmaiņas autobusu kustībā maršrutā Nr. 9

18.09.2023

Caurtekas maiņas dēļ no 19. līdz 22. septembrim būs slēgts ceļa posms Viļakas ielā (no Komunālās ielas līdz Kalna Ančupānu krustojumam). Remontdarbu laikā būs izmaiņas autobusu kustībā maršrutā Nr. 9 “Blaumaņa iela-Makarovka-Vipinga”, informē SIA “Rēzeknes satiksme”.

Jaunnedēļ gaidāms vasarīgi silts laiks

18.09.2023

Jaunnedēļ Latvijā gaisa temperatūra brīžiem sasniegs +24..+27 grādus, prognozē sinoptiķi.

Policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību

18.09.2023

Līdz 22.septembrim Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla ("Roadpol") organizētā akcija "Roadpol drošības dienas", informēja Valsts policija.

Rēzeknē visvairāk atstādināto pedagogu Latgalē valsts valodas dēļ

13.09.2023

Pēc Valsts valodas centra veiktajām valsts valodas lietojuma pārbaudēm Rēzeknes 2. vidusskolā seši pedagogi ir atstādināti no darba. Šis pašlaik ir centra lielākais konstatēto pārkāpumu skaits starp Latgales izglītības iestādēm, kuras līdz šim ir īstenojušas mazākumtautību programmas.

Latgales starpkongress: spriedīs par Latgales attīstības iespējām

13.09.2023

22.–23. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks Latgales starpkongress “Latgales attīstība – drošības pamats Latvijai un Eiropai”, kura laikā paneļdiskusijās spriedīs par Latgales attīstības aspektiem – drošības jautājumiem, reprezentācijas aspektiem, t. sk., sadarbību ar Poliju tūrisma attīstībā, latgaliešu valodas ilgtspēju un izglītības kvalitāti un pieejamību. Pasākumā ir uzaicināti dažādi diskusiju dalībnieki no valsts iestādēm, Eiropas Parlamenta, medijiem, pilsoniskajām organizācijām, uzņēmumiem un izglītības iestādēm.

Rēzeknes pašvaldības policijā būs trīs darbinieki

12.09.2023

Visām pašvaldībām no 2024. gada 1. janvāra uzlikts pienākums izveidot un finansēt pašvaldības policiju. Valsts nauda šim mērķim nav paredzēta. Pašvaldībām savas autonomās funkcijas, kāda ir arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšana, esot jāfinansē pašām.

Pasākumu kopums “Ģimeņu nedēļa” ARPC “Zeimuļs”

12.09.2023

Biedrība “Eņģeļi ar mums”  sadarbībā ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” projekta “Visi kopā ģimeņu lokā”  no 11. septembra līdz 15. septembrim organizēs pasākumu kopumu “Ģimeņu nedēļa”. Lai veicinātu ģimeņu vērtību apzināšanu, lietderīgu un izglītojošu brīvā laika pavadīšanu, kā arī pagodinātu aktīvās ģimenes, piecu dienu laikā notiks dažādas aktivitātes. Aicinām ģimenes būt aktīvām un iesaistīties!

Rēzeknes upē aizliegts peldēties

11.09.2023

Saņemti šogad pēdējās Rēzeknes peldvietu ūdens pārbaudes rezultāti. Rēzeknes upes ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR”, savukārt Kovšu ezera ūdeni pārbauda Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Latgales kontroles nodaļas speciālisti.

Jaunnedēļ pēc siltuma rekordiem gaidāms vēsāks laiks

11.09.2023

Jaunās nedēļas pirmajās trīs dienās Latvijā būs vasarīgi silts laiks, bet ceturtdien gaisa temperatūra krasi pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Rēzeknē uzstādīts dzeramā ūdens brīvkrāns 1

08.09.2023

Otrdien, 5. septembrī, Rēzeknes upes promenādē (iepretim SIA “Rēzeknes Ūdens”) svinīgi tika atklāts dzeramā ūdens brīvkrāns. Turpmāk rēzekniešiem un pilsētas viesiem būs iespēja bez maksas piepildīt līdzpaņemto pudeli ar tīru dzeramo ūdeni.

Par pirts pakalpojumu Rēzeknes iedzīvotājiem

08.09.2023

Rēzeknes pašvaldības atbalsts pirts pakalpojuma kompensācijai pilsētas iedzīvotājiem ir 5 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – pakalpojums ir bezmaksas.

“Zeimuļs” aicina svinēt Tēva dienu

08.09.2023

Trešdien, 13. septembrī no plkst. 17.00 ARPC “Zeimuļs” teritorijā projekta “Visi kopā ģimeņu lokā” ietvaros notiks sporta aktivitātes veltītas tēvu dienai “Ģimenes sporto kopā ar tēti!”.

“Zeimuļs” atkal aicina iegūt velosipēda vadītāja apliecību

07.09.2023

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” aicina bērnus no 10 gadu vecuma uz ceļu satiksmes noteikumu bezmaksas mācībām velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai.

Iedzīvotājiem ir pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas

07.09.2023

Laika posmā no 2023. gada janvāra līdz decembrim Latvijas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas, zvanot uz biedrības Skalbes atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006 divas reizes mēnesī, iepriekš izziņotos datumos.

Atkritumus no Rēzeknes novada dedzina 380 km attālumā

06.09.2023

Rēzeknes valstspilsētas, Rēzeknes novada un Ludzas novada apglabāto atkritumu daudzumu turpmāk samazinās, tos dedzinot. Dedzināšana gan šobrīd tiks veikta ne Latgalē, bet gan 380 kilometrus attālajos Brocēnos. Ieguvums – virzīšanās uz mērķi līdz 2035. gadam apglabāt ne vairāk kā 10% no sadzīves atkritumiem un iespējamais tarifa samazinājums, tomēr Rēzeknes novada pašvaldības vadību šāds risinājums dara bažīgu tā sasteigtības un lielā attāluma dēļ. Pašvaldībā lēš – pakalpojums izmaksājot pārāk dārgi, un vajadzējis sagaidīt atkritumu pārstrādes ceha izveidi Latgalē.

Piemineklim “Vienoti Latvijai” 84. gadadiena

06.09.2023

Piektdien, 8. septembrī, atzīmēsim Latgales atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai” 84. gadadienu, noliekot ziedus pie pieminekļa un apmeklējot Latgales Kultūrvēstures muzeja un Rēzeknes Centrālās bibliotēkas piedāvātos pasākumus.

Zinību diena Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

06.09.2023

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 4. septembrī ar Zinību dienas pasākumu tika ieskandināts jaunais 2023./2024. studiju gads.

Rēzeknē var apgūt ķīniešu valodu

04.09.2023

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks ķīniešu valodas un kultūras kursi. Konfūcija klasē par tradīciju kļuvušas nodarbības un no 2013. gada Rēzeknē pilsētas iedzīvotājiem ir iespēja papildināt zināšanas.

Jaunnedēļ gaidāms sauss un silts laiks

04.09.2023

Jaunajā nedēļa Latvijā būs sausāka un siltāka nekā tika paredzēts iepriekš, liecina jaunākās laika prognozes.

Pēc negaisa lielākie postījumi konstatēti Rēzeknes novadā

01.09.2023

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) mežos pēc negaisa, kas plosījās naktī no 31.augusta uz 1.septembri, lielākie postījumi konstatēti Rēzeknes novadā.

1. septembrī atkal uz Zeimuļi!

01.09.2023

1.septembris ir ne tikai mācību atsākšanās diena, bet arī atkalredzēšanās svētki, ko var pavadīt kopā ar saviem draugiem!

Rēzeknē interešu konflikta ēna aptur bērnudārza pārbūvi 1

31.08.2023

Nepiemērotas telpas bez tualetes, sūtīšana no vienas iestādes uz citu – tās ir galvenās Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes "Rotaļa" bērnu vecāku sūdzības. Bērnudārza atjaunošanas projekta dēļ jau vairāk nekā gadu 120 šīs iestādes bērni ir pārvietoti uz citām pirmsskolas izglītības iestādēm pilsētā. Iesaldētais Eiropas Savienības finansējums un ministrijas aizņēmuma atteikums Rēzeknes pašvaldībai licis apturēt būvdarbus bērnudārzā.

Mazaizsargāto ģimeņu bērni varēs saņemt skolas preču komplektus

31.08.2023

Kā ziņo Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvalde "Sociālais dienests", lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas ietvaros aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā.

Rēzeknietei Veronikai Loginai apritēja 100 gadi

31.08.2023

Kā ziņo Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvalde "Sociālais dienests", Rēzeknes Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā nesen tika svinēta ievērojama jubileja.

Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top