Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

RĒZEKNES NOVADS

Aktuāls komentārs Rēzeknes novads

27.12.2022

Raidījuma tēma - pašvaldības ceļu uzturēšanu ziemas sezonā Rēzeknes novadā. Raidījuma dalībnieki Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Nautrēnu apvienības vadītāja Līvija Plavinska un Kaunatas apvienības vadītājs Jānis Aleksāns.

Labdarības akcijā apciemoti 27 Maltas pagasta vientuļie seniori

23.12.2022

Gada nogale ir pārdomu un labo darbu laiks, kad cilvēku sirdis atsaucas labdarībai. Jau sesto gadu Maltas Bērnu un jauniešu centrs piedalījās labdarības akcijā “Dalies sirdssiltumā un dāvā prieku Maltas pagasta vientuļajiem senioriem!”, lai sveiktu Ziemassvētkos cilvēkus, kuri sasnieguši jau cienījamu vecumu – 75 gadus un vairāk.

Viļānos īstenos divus būvprojektus

21.12.2022

Uzsākti projektēšanas darbi sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstīšanai Liepu ielā 2B, Viļānos,  Rēzeknes novads.

Aktuāls komentārs Vija Netle-Galeja

17.12.2022

 Raidījuma dalībniece Rēzeknes novada Administratīvās inspekcijas vadītāja Vija Netle-Galeja.

“Rēzeknes novada uzņēmums 2022”

16.12.2022

Lai godinātu labākos Rēzeknes novada uzņēmējus, Rēzeknes novada pašvaldība ik gadu rīko konkursu "Rēzeknes novada uzņēmums".  Konkursa mērķis ir noskaidrot un godināt Rēzeknes novada uzņēmējus, kuri aktīvi darbojas novada teritorijā, veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, ražošanas teritoriju pievilcību, nodarbinātību, sabiedrisko aktivitāti, publisko un privāto sadarbību, darba vides pievilcību, nodrošinot novada uzņēmēju plašāku atpazīstamību, to ražotās produkcijas/pakalpojumu popularizēšanu.Uz laiku tiek atcelti divi pasažieru autobusu reisi

15.12.2022

AS „Rēzeknes autobusu parks” informē, ka sakarā ar valsts nozīmes ūdensnotekas Vecmalta atjaunošanu  Nagļos, Nagļu pagastā, Rēzeknes novadā no 2022. gada 16. decembra līdz 2022. gada 23. decembrim, tiks atcelti reisi maršruta Nr. 6570 reiss 04 Vecstrūžāni-Varakļāni-Viļāni, atiešanas laiks no Vecstrūžāniem pulksten 06:45 un Nr. 6570 reiss 03 Viļāni-Varakļāni-Vecstrūžāni, atiešanas laiks no Viļāniem pulksten 12:00.

Bērni tiks iepriecināti ar Ziemassvētku dāvanām

15.12.2022

Ik gadu Rēzeknes novada pašvaldība sarūpē Ziemassvētku dāvanas bērniem un skolēniem. Arī šogad sagādātas dāvanas - saldas un gardas Ziemassvētku dāvanas 5.00 Eur vērtībā bērniem un augļu un saldumu grozi vidusskolēniem, katrai klasei.

Akcija “Atbalstīsim sava novada skolu bibliotēkas”

15.12.2022

Biedrība “Dramaturgu asociācija” aicina novadu uzņēmējus atbalstīt sava novada skolu bibliotēkas, uzdāvinot biedrības izdotos lugu krājumus (latviešu autoru jaunākās lugas). Lugu krājumu mērķauditorija - bērni vecumā no 9 gadiem un jaunieši.

Apstiprināta jauna sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa

14.12.2022

SIA “ALAAS” informē, ka no 01.01.2023. spēkā stājas jauna sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa. To veido divas daļas – sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu un pašvaldības lēmumā apstiprinātā  maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām.

Rēzeknes novadā iemirdzas svētku eglītes

12.12.2022

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Rēzeknes novadā arvien vairāk tiek radīta svētku sajūta - tiek izkārtas lampiņas, izliktas svētku dekorācijas. 9. decembrī iedegusies pirmā svētku egle - Viļānos, Kultūras laukumā.

Aktuāls komentārs Jānis Troška

09.12.2022

Raidījuma dalībnieks Rēzeknes novada izpilddirektors Jānis Troška.

Rēzeknes novada skolēni saņems portatīvos datorus

09.12.2022

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde līdz novembrim ir saņēmusi jau 356 portatīvos datorus ar ChormeOS operētājsistēmu, kas pēc apdrošināšanas tiks nodoti visām izglītības iestādēm 7.klašu skolēniem. Pāri palikušie datori tiks piešķirti 8.klašu skolēniem. Kopējais finansējums, ko novads ir saņēmis šajā valsts atbalstā ir  149 000 EUR.

Izdota šveicieša zīmējumu un latgalietes stāstu grāmata par Latgali

08.12.2022

Nobembra beigās Lūznavas muižā atvēršanas svētkus piedzīvoja Vinsenta Flikigera zīmējumu un Edītes Husares īso stāstu grāmata “Trusīni vessim reitā pi puiša”. Grāmatā apkopoti šveiciešu mākslinieka Latgales iedvesmoti zīmējumi un tiem veltītie stāsti par Latgali, uzdodot jautājumu, kas reģionā ir tas, kas piesaista cittautiešu uzmanību, bet vietējiem liek aizdomāties, kas nošī laika paliks turpmākajam. Grāmatā lasāmie stāsti publicēti trīs valodās – latgaliski ar tulkojumiem angliski un vāciski.

Par pašvaldības iestāžu iekšējo reorganizāciju

08.12.2022

27.oktobrī Rēzeknes novada domes izpilddirektors Jānis Troška sniedza ziņojumu Teritoriālajai pastāvīgajai komitejai par esošo situāciju apvienību pārvalžu darbībā, kur novada domes deputāti izpilddirektoram uzdeva veikt situācijas analīzi.  Tika izveidota darba grupa, kura piedāvāja konkrētus risinājumus situācijas uzlabošanai. 1.decembrī Rēzeknes novada domes sēdē, pēc sniegtā darba grupas ziņojuma, tika pieņemts lēmums par apvienību pārvalžu iekšējās reorganizācijas veikšanu, kas jāveic līdz 2023.gada 28.februārim, lai ar 1.martu apvienību pārvaldes uzsāktu darbu jaunā kvalitātē.

“Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” – sācies iedzīvotāju balsojums

07.12.2022

Sabiedrības integrācijas fonds aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju līdz šī gada 22. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv novērtēt pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” laureāti tiks noskaidroti pēc iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma rezultātiem. Pašvaldības, kas uzvarēs sadalīs naudas balvu 150 000 eiro apmērā, lai turpinātu iesākto darbu sabiedrības atbalstīšanā. Konkursā piedalās arī Rēzeknes novada pašvaldība.

Reemigranti var pieteikties bezmaksas latviešu valodas apguvei

07.12.2022

Uzsākta pieteikšanās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nodrošinātajiem bezmaksas kursiem latviešu valodas apguvei reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem 2023.gadā ar mērķi palielināt latviešu valodas lietojumu ikdienas saziņā, paplašinot valodas apguves pieejamību un uzlabojot tās pielietošanas kvalitāti. Pieteikšanās ir atvērta visu gadu, ar mācību iestāžu piedāvājumu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv.

Juridiskā palīdzība noteiktām iedzīvotāju grupām ir pieejama bez maksas

06.12.2022

Fiziskām personām, kuras ir iesaistītas juridiskā strīdā un tām trūkst līdzekļu jurista pakalpojumu saņemšanai, Juridiskās palīdzības administrācijā var vērsties valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai. Administrācija norīko juridiskās palīdzības sniedzēju un apmaksā sniegto juridisko palīdzību noteiktajā apjomā.

Piesakies elektroniskai NĪN paziņojumu saņemšanai

05.12.2022

Rēzeknes novada pašvaldība aicina būt atsaucīgiem un reģistrēties nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu saņemšanai elektroniski, palīdzot ietaupīt gan pašvaldības budžeta līdzekļus, gan dzīvojot videi draudzīgāk!

Aktuāls komentārs Jānis Troška

02.12.2022

Raidījuma dalībnieks Rēzeknes novada izpilddirektors Jānis Troška.

Nautrānu pogosta karte latgaliski

02.12.2022

Ar Nautrānu pogostu niu ir īspieja īpasazeit latgaliski! Karte ir unikala ar tū, ka tī ir atlykti ap 920 vītvuordu. Dūma par Nautrānu pogosta karti beja jau seņ, tik vysu laiku tyka atlykta. Itūgod Rēzeknis nūvoda pošvaļdeiba izsludynuoja Latgaliskuos identitatis atbolsta programu, i tyka nūlamts karti taiseit latgaliski!

Sveic 100 gadu jubilejā Kazimiru Spergu

01.12.2022

2022. gada 25. novembrī savu 100 gadu jubileju svinēja dricānietis, ilggadējs Dricānu vidusskolas fizkultūras skolotājs Kazimirs Sperga.

Valsts atbalsts apkurei Rēzeknes novada pašvaldībā turpinās

01.12.2022

Lai mazinātu negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīta ar energoresursu straujo cenu kāpumu, valstī paredzēta virkne atbalsta pasākumu siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanai mājsaimniecībām. Pieteikumus var iesniegt elektroniski vai klātienē.

Maltā atkritumu izvešanu nodrošinās SIA “ALAAS”

30.11.2022

Rēzeknes novada pašvaldības teritorijā ir viena atkritumu apsaimniekošanas zona, kuras operators ir SIA “ALAAS”. Izņēmums bija Maltas pagasts, kur pakalpojumu daļēji nodrošināja arī SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums” (“Maltas DzKSU”).  No 2023.gada 1.janvāra visā Maltas ciema teritorijā atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās SIA “ALAAS”.

Iedzīvotāju sapulce Dricānu un Stružānu pagastos

29.11.2022

Lai izvirzītu iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvjus, Dricānu un Stružānu pagastos notiks iedzīvotāju konsultatīvās sapulces:

Rēzeknes novada pašvaldība trešo reizi izsludinās iepirkumu

28.11.2022

Rēzeknes novada pašvaldība trešo reizi sludinās iepirkumu energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

Diskusija “Kafija ar politiķiem”

28.11.2022

Lai veicinātu Rēzeknes novada jauniešu iespējas politiskajā līdzdalībā, aicinām jauniešus, jaunatnes darbiniekus un Rēzeknes novada pašvaldības lēmumu pieņēmējus piedalīties strukturētā dialoga diskusijā «Kafija ar politiķiem» 9. decembrī Rēzeknes novada pašvaldības ēkā Atbrīvošanas alejā 95A, lielajā zālē, plkst. 14:00.

Izsludināts konkurss par līdzfinansējumu jaunatnes iniciatīvu projektiem

25.11.2022

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde izsludina konkursu par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībām un nodibinājumiem jaunatnes iniciatīvu projektiem, kas tiks īstenoti laika posmā no 2023. gada 30. janvāra līdz 1. jūlijam.

Balsojam par ģimenei drauzīgāko pašvaldību!

25.11.2022

Ikviens iedzīvotājs līdz 22. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv aicināts izvērtēt pašvaldību sniegto atbalstu, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem.

Veiktas izmaiņas divos Rēzeknes novada maršrutu reisos

24.11.2022

AS „Rēzeknes autobusu parks” informē, ka  ir veiktas izmaiņas divos Rēzeknes novada reģionālajos maršrutu reisos. 

Lūznavas pagastā notiek militārā apmācība

24.11.2022

Līdz 27. novembrim Rēzeknes novada Lūznavas pagasta teritorijā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru iepriekš plānota apmācība, izmantojot militāros transportlīdzekļus.

Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top