Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas ozolam - 31!

19.09.2023 Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā 2023./2024. m.g. pasākumi un aktivitātes notiks “Jānim Klīdzējam – 110” zīmē.

15. septembrī skolas saime -1.-9. klašu skolēni un skolotāji - tradicionāli pulcējās pie Jāņa Klīdzēja iestādītā ozola, lai uzsāktu ceļu rakstnieka dzīves un daiļrades izpētē, popularizēšanā un godināšanā.

Jānis Klīdzējs viesojās Sakstagala skolā 1992. gada 16. septembrī un piemiņai iestādīja ozolu, kas aug un zaļo jau 31 gadu.

Svinīgajā pasākumā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga uzrunāja klātesošos, lasīja dzejoli – veltījumu ozolam, ko sacerēja bijušie skolas audzēkņi, un kopā ar skolēniem skandēja  brašas dzejas vārsmas , kas atbalsojās tā lapotnē.  

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Sanita Ivanovska savā stāstījumā atsauca atmiņā Jāņa Klīdzēja bērnībā gūtās koku stādīšanas prasmes. Atmiņu romānā “Cilvēka bērns” minētais jestrais “Epp!”, vectēva gudrība lieti noderēja Jāņa Klīdzēja dzīvē.

Katra klase gatavojās ozola svētkiem – uz zīlēm tika rūpīgi piemeklēti un uzrakstīti novēlējumi skolai Jāņa Klīdzēja 110.gadu jubilejā. Visi noklausījās šos sirsnīgos novēlējumus, bet zīles ieņēma vietas zemākajos ozola zaros.

Tā nebija vienīgā dāvana, ko sarūpēja skolēni. Kopā ar mūzikas skolotāju Aiju Cīruli Leidumu visas klases mācījās rotaļdeju “Dindaru, dandaru ozoliņi”, un tagad, sastājušies divos apļos, dejas solī devās apkārt ozolam. Skanēja vareni! Dziesma vieno! Rokās sadevušies gāja skolēni, direktore un skolotāji. Kopābūšanai ir spēks!

Ozols ir krietni pastiepies uz augšu un ir līdz ar skolas jumtu. Spēcīgas ir tā saknes, plats lapu vainags, galotne iedūrusies debesīs. Tas ir atgādinājums mums visiem: stingri turēties pie savas zemes, mācīties un būt gudriem un sapņot un sasniegt visaugstākos mērķus.

Lai zaļo Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas ozols!
Lai katru rudeni pie tā pulcējas skolas saime!
Lai Jāņa Klīdzēja vārds lepni skan Sakstagalā, Latvijā, pasaulē!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top