Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Viļānu baznīcas dārzā apskatāmas ziedu gleznas

15.09.2023 8. septembris katoļu baznīcā tiek atzīmēti kā lieli svētki – Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas diena. Par godu svētku dienai, Viļānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca ik gadu veido ziedu gleznas. Lielformāta ziedu paklāji un ziedu kompozīcijas līdz 15. septembrim bija apskatāmi baznīcas dārzā.

Ziedu gleznas Viļānu baznīca veido katru rudeni, jau vairāk nekā desmit gadu garumā. Tas ir draudzes locekļu kopīgais darbs, kurā iesaistās gan vietējie iedzīvotāji, gan tie, kas  dzīvo citur. Visi ziedi, kas izmantoti ziedu paklājiem, ir pašu dārzos audzēti un tiek pasniegti kā dāvana Dievmātei dzimšanas dienā. Svētku noformējumā tiek izmantoti visi ziedi, ikviena ziedlapiņa, ko Dievmātei dāvājuši ticīgie. Ziedi sadalīti ne tikai krāsās, bet arī krāsu toņos un attiecīgi tiek likti gleznās. Savukārt no ziediem, kas netiek iekļauti ziedu paklājos, tiek veidotas kompozīcijas.

Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks izsaka pateicību Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas prāvestam Rinaldam  Stankēvičam un viņa aktīvajai draudzei un dalībniekiem, svētceļniekiem un citiem labdariem, kuri šo vietu ir iemīļojuši un gadu laikā rūpējas par šo vietu jau no baznīcas pirmsākumiem 1753. gadā.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top