Pirmdiena,
27.maijs 2024
Vārda dienas: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta, Максим, Никита, Сидор, Леонтий Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Viļānu baznīcas dārzā apskatāmas ziedu gleznas

15.09.2023 8. septembris katoļu baznīcā tiek atzīmēti kā lieli svētki – Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas diena. Par godu svētku dienai, Viļānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca ik gadu veido ziedu gleznas. Lielformāta ziedu paklāji un ziedu kompozīcijas līdz 15. septembrim bija apskatāmi baznīcas dārzā.

Ziedu gleznas Viļānu baznīca veido katru rudeni, jau vairāk nekā desmit gadu garumā. Tas ir draudzes locekļu kopīgais darbs, kurā iesaistās gan vietējie iedzīvotāji, gan tie, kas  dzīvo citur. Visi ziedi, kas izmantoti ziedu paklājiem, ir pašu dārzos audzēti un tiek pasniegti kā dāvana Dievmātei dzimšanas dienā. Svētku noformējumā tiek izmantoti visi ziedi, ikviena ziedlapiņa, ko Dievmātei dāvājuši ticīgie. Ziedi sadalīti ne tikai krāsās, bet arī krāsu toņos un attiecīgi tiek likti gleznās. Savukārt no ziediem, kas netiek iekļauti ziedu paklājos, tiek veidotas kompozīcijas.

Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks izsaka pateicību Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas prāvestam Rinaldam  Stankēvičam un viņa aktīvajai draudzei un dalībniekiem, svētceļniekiem un citiem labdariem, kuri šo vietu ir iemīļojuši un gadu laikā rūpējas par šo vietu jau no baznīcas pirmsākumiem 1753. gadā.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
2023. gada beigās iedzīvotāju parāds uzņēmumam “Rēzeknes siltumtīkli” bija 1 507 282 eiro
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Rēzeknes ūdens” paplašina norēķinu iespējas

Saprotam, ka grib, rēķinot klientu vietā, par 1 aritmētisku darbību iekasēt 0,50 eur.
Ko darīt pensionārei, kurai nav interneta un telefons ar podziņām?

Sīkāk...
Dzīvokļu īpašnieku mazākumam būs plašākas pilnvaras
pēc renovācijas stacijas 18 mājai nav domāta konstrukcija karoga uzlikšanai.vai nu sapulce jāsasauc , vai prasīt policijas palīdzību. Sīkāk...
Ukrainietes Rēzeknē saskaras ar grūtībām valodā un darba atrašanā
Могу помочь украинским женщинам с латышским языком бесплатно.Я латышка, русским владею на высоком уровне, немного понимаю и украинский язык.Так что процесс был бы обоюдно выгодным.


Sīkāk...
facebook draugiem
Top