Trešdiena,
31.maijs 2023
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Rēzeknes pilsētai un novadam būs kopīga attīstības stratēģija

15.03.2023 Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums nosaka, ka Rēzeknes valstspilsētai sadarbībā ar Rēzeknes novadu jāizstrādā kopīga Ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2035. gadam un Attīstības programma 2023.–2029. gadam.

Kopīgā Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā jāiekļauj stratēģiskie mērķi un prioritātes. Turpmāk tieši šai stratēģijai jākļūst par abu pašvaldību teritoriju attīstības svarīgāko plānošanas dokumentu, kuram jāpakārto citi plānošanas dokumenti.

Savukārt Attīstības programmā jānosaka vidēja termiņa prioritātes un pasākumu kopums, kas vērsts uz Ilgtermiņa stratēģisko uzstādījumu īstenošanu. Dokumenta izstrādē piedalās speciālisti no pilsētas un novada pašvaldībām.

Sākotnēji viņu darbs tika organizēts piecās tematiskās darba grupās:
1) izglītība, kultūra un sports,
2) sociālā aizsardzība, veselība un drošība,
3) ekonomiskā attīstība,
4) vide, infrastruktūra un mobilitāte,
5) pārvaldība un sadarbība.

Jāatzīmē, ka darbā pie kopīgiem dokumentiem visos posmos tiek iesaistīti arī abu pašvaldību iedzīvotāji. Piemēram, plānošanas dokumentu izstrādes sākumā viņiem piedāvāja aizpildīt anketu, kurā bija jāsniedz savs vērtējums par dzīvi Rēzeknē un Rēzeknes novadā, pašvaldību piedāvāto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. Iegūtos datus izmantoja dokumentu izstrādātājs – SIA "Metrum", un tiem bijusi liela vērtība.

Pašlaik, no 10. marta līdz 6. aprīlim, publiski tiek apspriesta Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2035. gadam pirmā redakcija un Attīstības programma 2023.– 2029. gadam. Aicinām visus būt aktīviem, izteikt savu viedokli un nepalikt malā svarīgāko dokumentu apspriešanā, kas nosaka dzimtās pilsētas un novada turpmāko attīstību.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Leduspuke 15.03.2023 10:34
Vispar jau ta tam butu jabut.pilsetu nevajadzwtu atdalit no novada.un kopigi planot ta attistibu.
Leduspuke 15.03.2023 10:41
Man vairak interesee balvi..mana teva novads..vasara tur dosos..tur ir saglabajysies mana teva maja..gribas ta vienkarsi vientuligi to apstaigat un atcereties savus sencus..kuru vairs nav starp dzivajiem..apciemosu tos kapos..zel ka hecaru biezi aizbraukt atalums turp atpakal kadi 500 km.
tak 17.03.2023 08:40
beidzot ielas Rēzeknē varbūt satīrīs, ja novads nāks palīgā.....
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes domes deputāti nolēmuši Valsts kasē aizņemties 3 349 192 eiro apmērā ar Valsts kases noteikto procentu likmi uz 30 gadiem un ar 3 gadu atlikto pamatsummas maksājumu Rēzeknes rekreācijas centra izveidei
Apspriest
Aptauja
Vai plānojat vasaras atvaļinājumu un kur?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Cilveki katru dienu dzivo trauksmee no zinu trauksmes sirenam. pietiek ar tiem..nevajag tautai bojat dzirdi.un nervus.ar visadam trauksmes sirenam Sīkāk...
facebook draugiem
Top