Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Rēzeknes novadā tiks reorganizētas izglītības iestādes

04.03.2023 Kā ik katru gadu 2022. gadā tika izveidota Rēzeknes novada izglītības iestāžu izvērtēšanas komisija, kuras mērķis ir izvērtēt izglītības iestādes pēc šādiem kritērijiem: izglītības pieejamība, izglītības kvalitāte, finanšu efektivitāte.  Balstoties uz komisijas sniegtajiem atzinumiem tika pieņemts lēmums par to, ka ar  2023. gada 31. jūliju notiks izmaiņas Rēzeknes novada pašvaldības iestāžu – Maltas vidusskolas struktūrvienības Liepu pamatskola, Dekšāru pamatskolas, Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas, Audriņu pirmsskolas izglītības iestādes un  Strūžānu pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš” darbībā. 

Maltas vidusskolas struktūrvienība Liepu pamatskola tiks slēgta, jo trūkst skolotāju, problēmas apvienojot klases un veidojot jaunus klašu komplektus, kas ir noteikumu pārkāpums. Gaidāma pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā. Turklāt  nākošajā gadā prognozējamais skolēnu skaits ir – 52.  No tiem tikai 22  deklarētā dzīvesvieta ir  Rēzeknes novads. Skolēniem, kas apmeklēja Liepu pamatskolu tiks nodrošināta iespēja turpināt mācības kādā no izglītības iestādēm, kas atrodas tuvāk viņu dzīvesvietai. Sarežģītāk ir ar Rēzeknes Valstspilsētā deklarētajiem bērniem, kuri ir izvēlējušies skolu novadā, jo pilsētā bērni ar speciālajām izglītības programmām jūtās atstumti un lielajās klasēs viņiem netiek pievērsta pietiekama uzmanība.

Ar 2023. gada 31. jūliju Dekšāru pamatskola tiks pievienota Viļānu vidusskolai un turpinās savu darbu kā Viļānu vidusskolas struktūrvienība “Dekšāru pamatskola”. Skola netiek slēgta un bērni varēs turpināt skolas gaitas.

Sākot ar 2024. gada 31. jūliju Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola tiks reorganizēta par Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu pamatskolu.  Izvērtējot izglītības iestādi, komisijai bija jāņem vērā, lai skola varētu saņemt valsts finansējumu vidējās izglītības īstenošanai vidusskolās, 10.-12. klašu posmā Rēzeknes novada administratīvajā teritorijā ir jābūt vismaz 40 skolēniem.  Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā šis kritērijs neizpildās jau vairākus gadus.  2023./ 2024. mācību gadā 10. un 11.klasēs skolēni vairs netiks uzņemti. Skolēni, kuri mācās vidusskolas klasēs, varēs turpināt apgūt piedāvātās programmas un absolvēt skolu.

Lai mazinātu administratīvos izdevumus, Strūžānu pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš” un Audriņu pirmsskolas izglītības iestāde tiks pievienotas Dricānu pirmsskolas izglītības iestādei. Kopā visas iestādes  veidos pietiekamu audzēkņu skaitu, kas būs tuvu 100. Apvienojoties pirmsskolas darbs varētu noritēt pilnvērtīgi un neatkarīgi, nepievienojot pirmsskolas izglītības programmas kādai tuvākajai skolai. Šādi lēmumi jau ir pieņemti arī iepriekš, pēdējais bija, kad  pie Nautrēnu pirmsskolas izglītības iestādes tika pievienotas Ilzeskalna un Bērzgales pirmsskolas izglītības iestādes. Tika izveidota viena iestāde ar programmas realizācijas vietām Bērzgalē un Ilzeskalnā. Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo Audriņu un Stružānu pagasta bērni arī turpmāk varēs apmeklēt bērnudārzu savā pagastā. Ēkas, kurās atrados pirmsskolas izglītības iestādes būs kā izglītības programmas realizācijas vieta.

“Neatkarīgi no tā, kādi lēmumi ir jāpieņem, pašvaldības pienākums ir nodrošināt novada bērniem, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību un pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē, tātad, skolēnu pārvadājumi uz un no skolas tiks nodrošināti pilnā apmērā, kā arī tiks sniegts viss nepieciešamais atbalsts skolēniem, iekļaujoties jaunajā izglītības iestādē”, par reorganizāciju min Rēzekne novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītājs Guntars Skudra.

Neapšaubāmi, katrs optimizācijas, reorganizācijas vai likvidācijas process ir sāpīgs, it īpaši – vecākiem un skolēniem, vietējiem iedzīvotājiem, pedagogiem un iestāžu personālam, taču pašvaldība dara visu, lai uzrunātu iesaistītās puses (skolēnus, pedagogus, vecākus), uzklausītu viņu viedokli un informētu par situāciju. Vēršam uzmanību, ka Latvijas Republikas likumdošanā nav atcelts punkts, ka pirmsskolas izglītība un izglītība 1.-6. klašu posmā  jānodrošina maksimāli tuvu dzīvesvietai. Pašvaldībai savā teritorijā visu klašu skolēniem jāsniedz transporta pakalpojumi. Tāpēc aicinām bērnu vecākus uztvert optimizācijas procesus ar sapratni un vērtēt  kā soli uz kvalitatīvāka izglītības procesa nodrošināšanu.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Adel 05.03.2023 12:34
Un vai tad lidz sim ta nebija kvalitativa..Maaksla ir saglabat nevis iznicinat...jautajums kam vispar vajadziga tada dome kurai vienaldzigas cilveku intereses
Adel 05.03.2023 17:14
Driz lauki bus iznicinati pilnibaa.varbut ka tads ari valdibas merkis.jo skola biblioteka dazos pagastos ir vienigas kulturas iestades.un likvide citur ari doktoratus.. runaa ka autobusu reisus ari slegs.vai bus dargakas biletes.nu ko darit un ka dzivot cilvekiem laukos ka uz vientulas salas..vel pensionari paciestu bet ko darit jauniem cilvekiem kuriem jastrada berni skolaa jalaiz...vienkarsi aarprats..atceroties bijusos laikus dzivojam kaa paradizee.bet tagad tiesam jabrauc prom..un tikai latvijas iznicinasanas del...un vel atceraties ka latvija ir latvijas lauki.un ja nebus lauku nebus ari latvihas un pilsetu.
Bryunaceite 05.03.2023 17:20
Lauku skolam valdibai naudas nav...bet savam neadekvatajam algam ir...nu ja nav laukos cilveku tad 100 parazitu saeimai ari nav vajadzigi uz tik mazu cilveku skaitu.. kuri saprot tikai vienu jedzienu reorganizacija..nu tad saciet pirms ar sevi..un reorganizejiet sevi.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top