Trešdiena,
31.maijs 2023
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Bērzgalē jautri aizvadīti Aizgavēnis

24.02.2023 Bērzgales folkloras kopa šogad Aizgavēņa priekšvakarā devās uz Maltu, lai kopā pavadītu ziemu. Savukārt 21. februārī folkloras kopas dziedātājas un skolas saime pulcējās pie Bērzgales muižas.

Pagasta kultūras un jaunatnes darbinieki bija parūpējušies, lai ikviens var izmēģināt spēkoties jautrās aktivitātēs: potīšskreja, atpakaļrāpe, mugurlece, šekumskreja, izlīšana caur adatas aci, līdzsvara noturēšana, pikošanās, slidināšanās no kalna, u.c. Devīze visiem viena: vairāk kustēsies – mazāk salsi!

Pēc kārtīgas izdauzīšanās pa sniegu arī apetīte bija laba. Skolas pavāru sarūpētas pankūkas ar medu un ievārījumu ātri vien nozuda dalībnieku vēderos.

Aizgavēnī jāvizinās no kalna, jābrauc tālu ciemos, jācenšas kaimiņu pārspēt dažādās spēlēs, lai nākamajā gadā pārspētu ražas ieguvē un visās citās jomās.

Šīs un daudzas citas nodarbes Aizgavēnī tiek darītas, lai veicinātu saules atgriešanos, lai gaisma uzvar tumsu, lai mierīgas, zilas debesis neaizklāj tumsas spēku radītie melnie mākoņi Latvijā un visā Pasaulē.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Leduspuke 24.02.2023 08:31
Interesanta logolisu tradicija..citos novados ko lidzigu sauc par meteniem..ziemas aizbaidisanu un pavasara sagaidisanu..tomer acktivitates un speles atskiras...un tas ir interesanti..latgalee ir garaka un aukstaka ziema..tur ta tik vienkarsi hepadodas....ari cilveki latgalee ir izturigaki un veseligaki..ziema tos noruda..tradicijas ir jaiedzivina visos novados.darbibaa.lai tas ir ka katra novada kulturas mantojums.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes domes deputāti nolēmuši Valsts kasē aizņemties 3 349 192 eiro apmērā ar Valsts kases noteikto procentu likmi uz 30 gadiem un ar 3 gadu atlikto pamatsummas maksājumu Rēzeknes rekreācijas centra izveidei
Apspriest
Aptauja
Vai plānojat vasaras atvaļinājumu un kur?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Cilveki katru dienu dzivo trauksmee no zinu trauksmes sirenam. pietiek ar tiem..nevajag tautai bojat dzirdi.un nervus.ar visadam trauksmes sirenam Sīkāk...
facebook draugiem
Top