Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

14. jūlijā - ikgadējs pasākums “Lauku diena” Viļānos

28.06.2022
14. jūlijā, Agroresursu un ekonomikas institūts un Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs (LLZC) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību organizē ikgadējo Lauku dienu, uz kuru aicina visus lauku uzņēmējus un zemniekus, kuri vēlas saņemt nozīmīgu informāciju savu saimniecību attīstībai.

Lauku dienas norises vieta: LLZC demonstrējuma lauki pie autoceļa A12 (Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova)), ceļa posmā aptuveni 3 km no Viļāniem virzienā uz Rēzekni.

Pasākuma “Lauku diena” ietvaros būs iespēja uzzināt par jaunākajām aktualitātēm laukaugu audzēšanā, iegūt sev interesējošu informāciju par novitātēm augu aizsardzības līdzekļu un mēslojuma jomā, kā arī apskatīt tehnikas demonstrējumus un iegādāties sadzīvei un ikdienai noderīgas lietas amatnieku tirdziņā.

“Lauku diena” dod iespēju ieskatīties dažādu kultūru audzēšanā un selekcijā. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar graudaugu, pākšaugu, ziemas rapša, kaņepju, šķiedras linu kolekciju un selekciju, kartupeļu šķirnēm, būs apskatāmi bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi. Pasākuma laikā varēs izstaigāt augu izmēģinājuma lauciņus, iepazīties ar tiem vēl to augšanas procesā.

Pasākums zemniekiem sniedz iespēju mācīties, novērtēt šķirņu piemērotību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tikties ar kolēģiem un sadarbības partneriem. Pasākumu apmeklēt tiek aicināti ne vien zemkopības profesionāļi un entuziasti, bet gan ikviens interesents. Pasākumā var rast iedvesmu, idejas un visu nepieciešamo savai darbībai. Apmeklētāji varēs nodoties jaunākās lauksaimniecības tehnikas paraugdemonstrējumu un laukaugu izmēģinājumu lauciņu apskatei, tirdziņa apmeklējumam, bērnu izklaidēm u.c. aktivitātēm.

“Lauku diena” Viļānos ik gadu pulcē vairākus desmitus lauksaimniecības uzņēmumu, pētniecības un zinātnes centrus un izglītības iestādes no dažādiem Latvijas reģioniem.

Vairāk informācijas – www.rezeknesnovads.lv.

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top