Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
RĒZEKNES NOVADS

Ceļu atputekļošana Rēzeknes novadā

01.06.2022
Rēzeknes novada pašvaldība rūpējoties par iedzīvotāju dzīves kvalitāti veikusi grants ceļu atputekļošanas darbus, lai mazinātu putekļu daudzumu.

Novada teritorijā kopējais pašvaldības ceļu garums ir ~1797 kilometri, un ~1267 kilometri ir grants ceļi, uz kuriem sausā laikā novērojama putēšana. Lai mazinātu šo problēmu, Rēzeknes novada pašvaldība veikusi ceļu apstrādi ar kalcija hlorīdu. Kopējais apstrādāto ceļu garums ir gandrīz 62 kilometri.
 
“Labākais risinājums būtu apstrādāt visus novada grants ceļus, bet tik daudz līdzekļu pašvaldības rīcībā pašlaik nav, tāpēc tika apstrādāti ceļu posmi ar lielāku satiksmes intensitāti un blīvāk apdzīvotās vietās, lai mazinātu problēmas iedzīvotājiem. Šis risinājums ļoti labs vienai sezonai, un putekļu daudzums samazinās būtiski, turklāt nedaudz samazinās arī izdevumi par ceļa greiderēšanu, jo trepe gandrīz neveidojas,” norāda Rēzeknes novada pašvaldības komunālinženieris Alberts Kindzulis.
 
Ceļa apstrādi no 10. maija līdz 20. maijam veica firma SIA Eco Baltia vide, kas uzvarēja iepirkumā, viena kvadrātmetra apstrāde izmaksāja 26,9 centus (bez PVN). Šāda veida apstrāde jāveic reizi sezonā.
 
Novadā SIA Eco Baltia vide šāda veida ceļu apstrādi veic jau četrus gadus, un iedzīvotāji to ir pozitīvi novērtējuši.
 
Kalcija hlorīdu nelielās devās izmanto piena produktu ražošanā un tas ir sastopams dabā. Salīdzinot ar nātrija hlorīdu (ziemā kaisāmo sāli), tas ir vismaz trīs reizes mazāk kaitīgs. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka nevienā objektā, kur veikta atputekļošana, zāle nav sākusi kalst.
 
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top