Piektdiena,
1.jūlijs 2022
Vārda dienas: Imants, Ingars, Intars, Rimants, Леонтий, Ипат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Radio raidījumi

Aktuāla intervija: Polijas vēstniece Latvijā

29.04.2022 Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina.

Monika Mihališina ir Poznaņas Adama Mickeviča universitātes absolvente (Poļu un klasiskās filoloģijas fakultāte un Moderno valodu fakultāte). 

No 1998. līdz 2003.g. vadīja specializāciju Starptautiskie kultūras sakari Latvija–Polija Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā. Tur arī dibināja un vadīja – 2002.–2003. g. – Poļu valodas un kultūras informācijas centru. No 2003. līdz 2006. gadam pasniedza Varšavas universitātes Austrumeiropas studijā un Vispārējās valodniecības un baltistikas katedrā. 2004.–2005. g. strādāja Poznaņas Adama Mickeviča universitātes Baltoloģijas katedrā. 2006.–2007. g. bija PR Seima Ārlietu komisijas vadītāja padomniece starptautiskajos jautājumos, 2007. gadā – Polijas Republikas Ministru prezidenta padomniece un pilnvarotā Polijas–Baltijas valstu sadarbības un Polijas–Lietuvas enerģētikas savienojumu jautājumos. Kopš 2006. gada bija Varšavas universitātes Baltistikas nodaļas zinātniskā darbiniece, kur paplašināja latviešu valodas un kultūras specializāciju. 2013. gadā pēc viņas iniciatīvas tika dibināts Varšavas universitātes Polijas-Baltijas valstu kultūras kontaktu zinātniskais centrs, kuru viņa vadīja līdz 2018. g. 2015. g. koordinēja Varšavas universitātes sadarbību ar Baltijas jūras reģiona valstīm. Daudzu Latvijai un Baltijas valstīm veltītu ekspertīžu, zinātnisko un preses publikāciju autore, kā arī starptautisko projektu un semināru organizatore.

M. Mihališina Rēzekni apmeklējusi Latgales kongresa ietvaros.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
facebook ok draugiem
Top