Piektdiena,
24.Septembris 2021
Vārda dienas: Agris, Agrita, Герман, Сергей Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Radio raidījumi

Valsts prezidenta intervija Latgales mediju grupai

29.09.2020
Aizvadītajā nedēļā, 25. septembrī Rēzeknē ar vizīti bija ieradies Latvijas Republikas prezidents Egils Levits. 

Egils Levits šā gada vasarā un rudenī rīko diskusiju ciklu par latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu identitāti un ilgtspējīgu attīstību pirms Valsts prezidenta likumprojekta “Latviešu vēsturisko zemju likums” iesniegšanas Saeimā.

Rēzeknē prezidents aicināja uz diskusiju par Latgales identitāti - par tās vēsturi, esošo situāciju un latgaliskās identitātes attīstību nākotnē.

Latviešu vēsturisko zemju likuma mērķis ir uzturēt un stiprināt dažādas lokālās kultūras vērtības vēsturiskajās zemēs un prasīt arī praktisku atbalstu to izpētei.

Šis likumprojekts paredz jau konkrētu politiku un mehānismus, kādā veidā varētu virzīties uz mērķa sasniegšanu.

Kas būs tie elementi un pasākumi, lai nostiprinātos dažādas lokālās kultūras vērtības, radio intervijā mūsu mediju grupai ("Divu krastu radio", radio "Ef-Ei", Daugavpilszinas.lv, Rezekneszinas.lv) uz šo jautājumu aicinājām atbildēt Egilu Levitu.

Intervijā prezidents runā arī par to, ka pašvaldībām būtu jāiesaistās kultūrtelpas paglabāšanā un veicināšanā.

E.Levits komentē arī situāciju par to, ka administratīvi teritoriālās reformas ietvaros, šovasar no Varakļānu novada amatpersonu puses medijos izskanēja viedoklis, ka Latgale esot pārāk krieviska un pat, ka Latvija jau beidzas aiz Varakļāniem.

Pēc “Uzņēmēju dienu” Rēzeknē apmeklējuma, prezidents pauž savu redzējumu par reģionālās ekonomiskās izaugsmes stimulēšanu.


Rezekneszinas.lv


Latgales mediju grupas intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Jūsu vecums?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Labi rūkts! Interesanti, kā izskatās GENOCĪDS Rēzeknieša redzējumā? Sīkāk...
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Carjoks ir tikai šīs sistēmas produkts.Apzogot pilsētu un nenest par to gadu desmitiem ne mazāko atbildību -tas ir jāprot.Un protams ,ka to nevar paveikt, bez Jumta no Rīgas augstiem kabinetiem,kuri var dot divas komandas/Fas un fu..pagaidām - fu...laikam kalpošana sistēmai par Es un Budžeta naudu radījusi kaut ko unikālu. saskaņa saskaņa, bet nauda nesmird un vieno. Sīkāk...
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Pašlaik notiek genocīds pret latvijas tautu un tur neškiro krievs vai latvietis, vai kā tu saki līdzskrējējs. Ja latvijas tauta būtu vienota, viestrādnieku valdības galva sen jau sēdētu savos štatos. Ja apovienos pilsētu ar novadu, tad bartošonokam maz izredžu tikt augstajā krēslā, bet viņa bandai jau tā ir gana. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top