Sestdiena,
25.Septembris 2021
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Radio raidījumi

Tūrisms Latgalē Covid-19 laikā

05.06.2020 Šis Covid-19 infekcijas ierobežojumu laiks ir atstājis lielu iespaidu uz tūrisma pieejamību Latgalē. Šo tēmu apskatām šīs nedēļas raidījumā “Kultūras krācēs”. 

Tā kā pulcēšanās ierobežojumi joprojām nav atcelti, kultūras iestādes meklē risinājumus, kā ievērot sanitārā protokola prasības un nepazaudēt saikni ar saviem apmeklētājiem. Piemēram Rēzeknē, aizvadīto nedēļu laikā, pūšamo instrumentu orķestris rīkoja koncertus daudzdzīvokļu māju pagalmos. Savukārt Riebiņu novada kultūras dzīves organizatori rīkoja grupas “Galaktika” disko balli, kurā varēja piedalīties 25 cilvēki, ievērojot visas ierobežojumu prasības. Bet Viļānu kultūras nama darbinieki filmē teatrālus un asprātīgus video, ar kuriem dalās sociālajos tīklos.

Bet, kā Latgalē klājas tūrisma jomā?

“Vasara jau nāk, visi to gaida - gribas sauli un prieku. Visi vēlās baudīt dienu un ikdienu,” teic Ludzas tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte. Viņa norāda, ka šajā laikā Ludzā parasti jau var novērot tūristu pieplūdumu, piemēram kempingos, bet šogad situācija ir savādāka. Tūristu skaits šobrīd esot pat uz pusi mazāks, bet pamazām tas sāk atdzīvoties. Bez šaubām tūrisma nozarē strādājošajiem šie ir grūti laiki. Arī daudzi ikgadējie pasākumi Ludzā šovasar nenotiks, tomēr tūrisma un kultūras sfēras darbinieki piedāvās savādāka veida aktivitātes un pasākumus. 

Tūrisma pakalpojumu sniedzēja Sarmīte Stepiņa no Rēzeknes novada Dricānu pagasta, kura dažreiz mēdz vadīt arī ekskursijas pa Rēzeknes novadu norāda, ka laiks kad tikko sākās pandēmija esot bijis dramatisks. Par spīti tam, ka plāni pavasarim jau bija saplānoti un paredzēti vairāki pasākumi, visu nācās atcelt. Protams, tas iecirta arī pamatīgu robu finansiālajā ziņā. S.Stepiņa norāda, ka šobrīd situācija jau sākot aktivizēties – tiek plānoti ekskursiju maršruti.

Pirmie apmeklētāji un tūristi sāk parādītes arī Rēzeknes Zaļajā sinagogā, stāsta sinagogas gids Voldemārs Ivdris. Viņš pieļauj, ka cilvēku interese nepazudīs un apmeklētāji būs, bet visdrīzāk ne tik lielā apjomā, kā tas bijis agrāk. V.Ivdris pieļauj, ka populārāki šovasar varētu būt tieši dabas objekti.

Raidījums “Kultūras krācēs” izskan radio “Ef-Ei” (91,4 FM, Rēzeknē) piektdienās plkst. 15.30, ar atkārtojumiem sestdienās 11.30 un svētdienās 17.00, “Divu krastu radio” (90,1 FM (Daugavpils) un 96,9 FM (Jēkabpils)) ēterā piektdienās 15.30, atkārtojumi sestdienās 11.30, svētdienās 17.00.

Raidījumu arhīvu internetā var klausīties portālos Daugavpilszinas.lv un Rezekneszinas.lv, sadaļās “Radio raidījumi”.

Raidījums veidots ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstu.


Kultūras krācēs 05.06.2020
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē reģistrēti 1627 bezdarbnieku.
Apspriest
Aptauja
Jūsu vecums?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Labi rūkts! Interesanti, kā izskatās GENOCĪDS Rēzeknieša redzējumā? Sīkāk...
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Carjoks ir tikai šīs sistēmas produkts.Apzogot pilsētu un nenest par to gadu desmitiem ne mazāko atbildību -tas ir jāprot.Un protams ,ka to nevar paveikt, bez Jumta no Rīgas augstiem kabinetiem,kuri var dot divas komandas/Fas un fu..pagaidām - fu...laikam kalpošana sistēmai par Es un Budžeta naudu radījusi kaut ko unikālu. saskaņa saskaņa, bet nauda nesmird un vieno. Sīkāk...
Rēzeknes dome var zaudēt VARAM finansējumu
Pašlaik notiek genocīds pret latvijas tautu un tur neškiro krievs vai latvietis, vai kā tu saki līdzskrējējs. Ja latvijas tauta būtu vienota, viestrādnieku valdības galva sen jau sēdētu savos štatos. Ja apovienos pilsētu ar novadu, tad bartošonokam maz izredžu tikt augstajā krēslā, bet viņa bandai jau tā ir gana. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top