Piektdiena,
1.jūlijs 2022
Vārda dienas: Imants, Ingars, Intars, Rimants, Леонтий, Ипат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Rēzekne iztērē 1,2 miljonus priekšvēlēšanu labumiem

27.02.2017
Partijai "Saskaņa" tuva biedrība realizē 670 000 eiro vērtu projektu ar Rēzeknes domes atbalstu, ziņo LTV raidījuma "de facto" žurnālisti.

Ar ieceri par piemiņas vietu pirmajam Latgales latviešu kongresam vērsusies biedrība "Latgalieši" un dome piekritusi to finansēt. Kādreizējo autostāvvietu pārvērtīs par skvēru, tā vidū uzstādīs pieminekli.


Pēc publiski teiktā, kopējās izmaksas (ar PVN) ir aptuveni 670 000 eiro. Taču līdz šim noklusēts – pēc būtības biedrība "Latgalieši" ir partijas "Saskaņas" projekts. To pirms 12 gadiem dibinājuši Jānis Urbanovičš un Ivans Ribakovs, bet tagad valdē ir Saeimas deputāts, saskaņietis Jānis Tutins un Rēzeknes domes deputāts Jānis Krišāns – no tās pašas partijas.

Sarunā ar LTV raidījuma "de facto" žurnālistiem Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa") atklāj – no piemiņas vietas izveidei piešķirtiem līdzekļiem aptuveni 85 tūkstoši eiro pārskaitīti pašai biedrībai – projektu konkursam un paša pieminekļa izveidei.

Rēzeknes pašvaldības priekšsēdētājs intervijā Latvijas Televīzijai pauda viedokli, ka viņaprāt "nekādā sakarā ar politiku šai biedrībai nav, tie ir politiķi, kas ir vairāk vai mazāk aktīvi, kas grib Latgales kultūru attīstīt un ja starp tiem ir "Saskaņas" biedri, tā ir apsveicama lieta".

Diezgan nesaprotami ir tas, ka paši biedrības biedri, piemēram, Jānis Tutins ("Saskaņa") saka, ka neko nevar paskaidrot par finansēm, kas nepieciešamas piemiņa vietas izveidei. Vienlaikus J.Tutins atzīst, ka viņam vēl esot laiks līdz 1.aprīlim ar visu iepazīties, jo tad noskaidrosies visas lietas ar pieminekļa nosaukumu un noskaidrosies arī gala summa. Uz iebildi, ka summa jau ir ierakstīta Rēzeknes pilsētas budžetā, J.Tutins atzīst, ka neko nezin un melot par summu nesāks.

Biedrības "Latgalieši" valdes loceklis, Rēzeknes domes deputāts Jānis Krišāns ("Saskaņa") neredz problēmu faktā, ka dome viņa organizācijai piešķīrusi prāvu naudas summu. "Biedrībā es esmu sen un vienmēr esmu palīdzējis tai biedrībai, es arī ar invalīdiem 30 gadus strādāju. Jūs ko, gribat teikt, ka ja esi deputāts, tad tu vispār... Vai mums deputātiem jābūt bezdarbniekiem, vai kā?", sarunā ar "de facto" teica Krišāns.

Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā deklarācija par 2016.gadu vēsta, ka J.Krišāns pilnīgi noteikti nav ne tikai deputāts, bet ir arī valdes loceklis gan SIA "RĒZEKNES SLIMNĪCA", gan "RĒZEKNES VESELĪBAS APRŪPES CENTRS", gan arī pārvaldnieks Latvijas Nedzirdīgo savienībā.

Deputātam ir uzkrāti 25 000.00 EUR skaidrā naudā, gan arī ir bezskaidras naudas uzkrājumi, no  "RĒZEKNES SLIMNĪCA" J.Krišāns gada laikā saņem 19 814.30 EUR, savukārt no domes - 6 612.48 EUR.

Latgales kongresam veltīta piemiņas vieta nav vienīgais vērienīgais projekts, ko precīzi pirms vēlēšanām realizē Rēzeknes dome. Tieši šoziem tā lēmusi tīrīt sniegu ne tikai pie pašvaldības, bet arī pie privātajiem īpašumiem. Šopavasar rēzekniešus sagaida arī mākslas festivāls – tā ietvaros plānots arī bezmaksas koncerts ar Laimas Vaikules un grupas "Carnival Youth" piedalīšanos – precīzi nedēļu pirms pašvaldību vēlēšanām. Festivāla rīkošanai izsludināts vairāk nekā 100 tūkstošu eiro vērts konkurss. Vēl līdzekļi būs nepieciešami bezmaksas transporta ieviešanai Rēzeknē deklarētājiem iedzīvotājiem – pilsētā jau sākusi izsniegt tā sauktās "Rēzekniešu kartes".

LTV raidījums "de facto" aprēķinājis, ka visi minētie pasākumi kopā pie varētu izmaksāt vismaz 1,2 miljonus eiro.

Intervijas noslēgumā ar LTV raidījuma "de facto" žurnālistiem pilsētas galva pavaicā, vai pārējiem skauž, ka rēzeknieši labi dzīvojot? 
Rezekneszinas.lv 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
facebook ok draugiem
Top