Sestdiena,
13.jūlijs 2024
Vārda dienas: Margarita, Margrieta, Андрей, Петр, Хома, Сафрон Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Politika

Aicinājums Saeimai Varakļānu jautājumā

12.06.2024
Latgaliešu sabiedriskās organizācijas  nosūtījušas vēstules aicinot Saeimas deputātus neatbalstīt Varakļānu un Madonas novada apvienošanu.

Biedrība “Latgolys Saeima”  lūdz respektēt Latgales kongresa 2022gada 27.-29. aprīlī pieņemto rezolūciju, kuras 3. panta 2. punkts nosaka Varakļānu novadu iekļaut Latgales plānošanas reģionā, Latgales vēlēšanu apgabalā un valsts pārvaldes Latgales teritoriālajās struktūrās.

Biedrība “Latgolys Saeima” uzskata, ka Varakļānu novads ir būtiska Latgales kultūrvēsturiskā mantojuma daļa. Novada mākslīga atraušana no Latgales reģiona nav loģiska, ekonomiski pamatota un apdraud valodas, kā arī lokālās identitātes tālāko pastāvēšanu. Pastāv objektīvas bažas, ka novads zaudēs savu unikālo kultūrvidi, kā tas jau ir noticis laika gaitā no Latgales atdalītajās kultūrvēsturiskajās teritorijās, kas atrodas Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionos.

Biedrības priekšlikums ir nevirzīt likumprojektu otrajam lasījumam, pirms nav veikts neatkarīgs pētījums par Varakļānu novada iedzīvotāju ieguvumiem, pievienojot to vienam, vai otram novadam, analizējot sociālekonomiskos aspektus, darba ņēmēju migrāciju, pakalpojumu un izglītības pieejamību, uzņēmēju iespējas izmantot Latgales speciālās ekonomiskās zonas priekšrocības un valsts atbalsta mehānismus Austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei.

Līdzīgu viedokli pauž arī Latgales kongresa lēmumu izpildes padomes (LKLIP) priekšsēdētājs Agris Bitāns norādot, ka jautājumu par Varakļānu novada vietu Latvijas administratīvi teritoriālā iedalījuma struktūrās jāskata vēsturiskā taisnīguma un Satversmē noteikto valsts pamatvērtību kontekstā. Nevirzīt un neatbalstīt grozījumus "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā", kas paredz Varakļānu novadu līdz ar 2025.gada pašvaldību vēlēšanām pievienot Madonas novadam. Iepriekš izsūtītajā vēstulē teikts, ka šodienas “neskaidrā” situācija par Varakļānu novada piederību vienam vai otram reģionam ir padomju okupācijas sekas, kas joprojām nav novērstas. Tas nav tikai jautājums par Varakļānu novada pievienošanu Madonas vai Rēzeknes novadam. Tas ir jautājums par vēsturisko taisnīgumu un cieņu pret Latgali kā latviešu vēsturisko zemi, un aicina izvērtēt iespēju atstāt Varakļānu novadu kā atsevišķu pašvaldību.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jaunais siltumenerģijas apgādes tarifs Rēzeknē – 88,79 eiro par megavatstundu (bez PVN), kurš stāsies spēkā no 2024. gada 1. augusta (palielinājums par 7,44)
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ko devušas Rietumu sankcijas pret Krieviju?
USE A CERTIFIED RECOVERY COMPANY-OPTIMISTIC HACKER GAIUS TO RETRIEVE STOLEN CRYPTOCURRENCY.

Through the testimony of scam victims, which is precisely how I learned about OPTIMISTIC HACKER GAIUS, I had the pleasure of experiencing the outstanding services of the company. Until a few days ago, I never thought it was possible to get back cryptocurrency that was lost. I was devastated since I had made a lot of investments and lost $72,000 to an online bitcoin investment broker. I contacted the top recovery hacking company available for assistance. I think hiring OPTIMISTIC HACKER GAIUS to assist me recover my lost cryptocurrencies was one of the best moves I've ever done. The OPTIMISTIC HACKER GAIUS team played a critical role in this process, for which I will always be grateful. Absent their knowledge and assistance, I would have believed my money was gone forever. Their outcomes are favorable. If your objective is to recover your lost money, OPTIMISTIC HACKER GAIUS. They are the best option for recovering stolen digital cash. They identify new problems and provide clients with workable solutions that improve results and support their strategic goals.  For anyone who is in a similar situation, as myself, I suggest you get in touch with OPTIMISTIC HACKER GAIUS
through

Telegram..... http://t.me/optimistichackergaius

WhatsApp at +44..7..7..3..5..2..8..0..4..7..3

email… optimistichackergaius @ seznam.cz Sīkāk...
Krievijas embargo un cūku mēris ietekmē biznesu
Hello people, I am JAMES YATES an Actor from Independent films in the USA. I highly recommend the service of PERFECT CRYPTO RECOVERY SERVICES to everyone who wishes to recover lost money either bitcoin or other cryptocurrencies from these online scammers, wallet hackers, or if you ever sent bitcoins to the wrong wallet address. I was able to recover my lost bitcoins from online swindlers in less than 24 hours after contacting them. They are the best professional hackers out there and I’m truly thankful for their help in recovering all I lost. If you need their service too, here is their contact information.

Email : [email protected]

Telegram: @perfectcryptoservices

WhatsApp at: +1 719 877- 4944
Sīkāk...
Rēzeknē aktuāla stāvvietu problēma daudzdzīvokļu māju pagalmos
kāda mārrutka pēc pašvaldības policija šiverēs pa pagalmu, pārbaudot atļauju esamību, ja es mājā dzīvoju 20 gadus, ta katrs zina kam pieder mašīna, neatkarīgi no atļaujas pie stikla. un ja izsaukuma nav, tad policijai nav nekādu tiesību līst svešā kopīpašumā Sīkāk...
facebook draugiem
Top