Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Politika

Par Rēzeknes domes atlaišanu valdība varētu lemt šomēnes

03.04.2024 LTV Valdība par Rēzeknes domes atlaišanu varētu lemt jau šomēnes, otrdien, 2. aprīlī, atklāja par pašvaldībām atbildīgā ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"), norādot, ka darbs pie likumprojekta par Rēzeknes domes atlaišanu vēl turpinās. Pašlaik atlaišanas procedūru nedrīkstot sasteigt, lai izvairītos no tiesvedības riska Satversmes tiesā.

Februāra izskaņā valdošā koalīcija vienojās sākt Rēzeknes domes atlaišanu. Tas bija saistīts ar finanšu grūtībām pašvaldībā, kā arī domes ilgo nespēju pieņemt šī gada budžetu. Neilgi pēc šāda politiķu lēmuma marta sākumā Rēzeknes valstspilsētas dome tomēr budžetu pieņēma, turklāt sabalansētu. Bet bija jau par vēlu. Pagājis mēnesis, bet darbs pie Rēzeknes domes atlaišanas likumprojekta aizvien turpinās.

"Tas nozīmē, ka mēs vēlreiz pārvērtējam situāciju pēc tam, kad Rēzeknes pašvaldība pieņēmusi budžetu. Līdz ar to arī strādājam kopā ar Finanšu ministriju, lai izvērtētu, kāds ir esošais budžets, cik tas ir atbilstošs nosacījumiem. Uz to mums vēl nav atbildes," skaidroja ministre Bērziņa. "Esam vienojušies sadarbības sanāksmē, ka Rēzeknei būs trīs administratori. Divi ir atrasti, vēl meklējam trešo administratoru."

Likumprojektā jābūt minētiem administratoru vārdiem un uzvārdiem, kas strādātu pārejas periodā, un trešā administratora meklēšana vēl nedaudz aizkavē procesa straujāku virzību. Tāpat uzsākto procesu ietekmējis arī tas, ka dome novēloti, bet tomēr pieņēma pilsētas budžetu. Svarīgi izvairīties no iespējamas tiesvedības Satversmes tiesā.

Lēmumam jābūt pamatotam


Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs norādīja, ka atlaišanai ir jābūt pamatotai: "Likumā nevar būt ierakstīts – mums nepatīk. Likumā vajadzētu būt konkrētiem juridiskiem pamatojumiem. Šobrīd ar to nodarbojas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) juristi. Pašlaik nav runas par to, ka [varētu] neatlaist domi. Tādas domas nav. Bet vēlreiz – mēs gaidām [ziņas] no valdības."

Tikmēr Bērziņa norādīja, ka likumprojekts jau esot sagatavots: "Mums principā likumprojekts ir sagatavots. Bet mēs gribam, lai tas būtu arī pamatots un lai to vērtētu atbilstoši arī Satversmes tiesa. Tāpēc mēs vēl gribam argumentus pavērtēt papildus. Likumprojekts ir sagatavots, un tas ir viens no dienaskārtības jautājumiem. Man tagad ir grūti nosaukt termiņu. Es domāju, ka valdībā tas varētu būt aprīlī."

Kā iespējami argumenti varētu kalpot arī speciālistu secinājumi pēc pieņemtā budžeta izvērtēšanas.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka Rēzeknes domes izstrādātais budžets ir saņemts, bet Finanšu ministrijai radušies vairāki jautājumi: "Ir saņemts jaunais budžets, un Stabilizācijas padome ir iesniegusi diezgan garu sarakstu ar jautājumiem Rēzeknes domei, kādēļ budžets sastādīts šādi vai citādi. Mums vajag kādas divas nedēļas, lai izvērtētu visus skaitļus, lai būtu arī atbildes uz visiem jautājumiem un tā tālāk."

Paredzēts, ka valdībā lēmums par Rēzeknes domes atlaišanu varētu tikt pieņemts jau šomēnes. Pēc tam tas nonāks Saeimā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top