Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Nākamā gada EP vēlēšanas notiks no 6. līdz 9.jūnijam

18.05.2023 Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kas paredzētas nākamajā gadā, notiks no 6. līdz 9.jūnijam, liecina pašreizējās Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts Zviedrijas ES lietu ministres Jesikas Rosvallas vēstule EP prezidentei Robertai Metsolai.

12.maijā Rosvallas nosūtītā vēstule, kas nonākusi tīmekļa izdevuma "Euractiv" rīcībā, ir atbilde uz Metsolas ierosinājumu EP vēlēšanas rīkot no 23. līdz 26.maijam.

ES prezidējošās valsts ministres vēstulē paskaidrots, ka, ņemot vērā dalībvalstu nespēju vienoties par konkrētu vēlēšanu laiku, tām pēc noklusējuma jānotiek jūnija sākumā, ka to nosaka pašreiz spēkā esošā EP vēlēšanu kārtība.

Šos vēlēšanu datumus iespējams mainīt tikai ar visu dalībvalstu vienbalsīgu piekrišanu.

"Neviens no alternatīvajiem datumiem neguva nepieciešamo atbalstu, tādēļ tiks piemēroti ES Vēlēšanu tiesību aktā noteiktie datumi," Rosvalla raksta Metsolai.

Vēlēšanu norise jūnija sākumā nozīmē, ka, piemēram, jaunievēlētajiem deputātiem būs mazāk laika sagatavoties darbam Briselē, izveidot vairākumu un vienoties par Eiropas Komisijas sastāvu.

2019.gada vēlēšanās ap 60% no 705 EP deputātiem bija jaunievēlēti. Tiek prognozēts, ka arī nākamgad vairāk nekā puse deputātu tiks ievēlēti EP pirmo reizi.

ES Vēlēšanu tiesību akts ir spēkā kopš 1976.gada, kad tika veidoti nosacījumi pirmajām tiešajām EP vēlēšanām, kas notika 1979.gadā. Tas saglabājies nemainīgs, lai gan ES kopš tā laika ir krietni paplašinājusies.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top