Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Saeimā sāks vērtēt iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu

11.04.2023 Aprīļa otrajā pusē Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sāks vērtēt vairāk nekā pirms 10 gadiem sāktu iniciatīvu par tautas vēlētu prezidentu.

Iniciatīva par tautas vēlētu Latvijas Valsts prezidentu portālā "Manabalss.lv" savu ceļu sāka vēl 2011.gadā. Iniciatīvā tika prasīts uzticēties Latvijas tautai, kā arī novērst situāciju, ka pilsoņi par prezidenta amata kandidātiem uzzinot vien "divas dienas pirms" vēlēšanām.

"Es gribu par to uzzināt vismaz mēnesi iepriekš un izdiskutēt! Es gribu, lai katrs Latvijas pilsonis tieši vēlēšanās varētu ievēlēt Latvijas Valsts prezidentu!" uzsvērts iniciatīvā, rosinot grozīt visus nepieciešamos likumus un Satversmi, lai Valsts prezidents turpmāk tiktu ievēlēts tautas balsojumā.

Šādas pārmaiņas iniciatīvas autoru ieskatā nepieciešamas, jo "Latvijā galvenais saimnieks bija, ir un paliek tauta".

Vismaz 10 000 parakstu, kas nepieciešami iniciatīvas iesniegšanai izskatīšanai Saeimā, izdevās savākt jau pirms vairākiem gadiem. Tomēr izrādījās, ka vienai no senākajām platformā "Manabalss.lv" esošajām iniciatīvām nepieciešams jauns virzītājs, un viņa meklējumi sākti 2020.gadā.

Atrodot jaunu iniciatīvas virzītāju, tā nesen iesniegta Saeimā, un marta beigās parlamenta Prezidijs informējis platformu, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pēc parakstu analīzes ir atzinusi to atbilstību Saeimas kārtības rullim - savākto parakstu skaits ir pietiekams. Iniciatīvu parakstījuši vairāk nekā 11 300 cilvēki. Tādēļ Prezidijs šo iniciatīvu virzījis Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai padziļinātai izskatīšanai un diskusijām.

Komisijas sēde paredzēta 19.aprīlī plkst.12. Uz sēdi aicināts gan jaunais iniciatīvas pārstāvis un iesniedzējs Andris Dieviņš, Satversmes aizsardzības biroja pārstāvis, biedrības "Latvijas Ārpolitikas institūts" pārstāvis, kā arī konstitucionālo tiesību eksperts.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top