Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu

27.03.2023 Valdībai neuzticas 61% Latvijas pilsoņu, savukārt 32% - tai uzticas, izriet no "Eirobarometra" ziemas datiem. Nacionālajām valdībām uzticas aptuveni trešā daļa jeb 32% eiropiešu, bet neuzticas lielākā daļa jeb 63% eiropiešu.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās līmenis politiskajām partijām pēdējo sešu mēnešu laikā būtiski kāpis, kamēr eiropiešu vidū tas nav būtiski mainījies.

Ziemā politiskajām partijām kopumā uzticas vairāk nekā katrs desmitais jeb 15% Latvijas pilsoņu, taču teju vairākums jeb 78% Latvijas pilsoņu norāda, ka politiskajām partijām kopumā neuzticas.

Savukārt piektā daļa jeb 22% eiropiešu 2022.gada ziemā ir norādījuši, ka politiskajām partijām kopumā uzticas, kamēr trīs no četriem jeb 75% ir pretējās domās.

Kamēr Latvijas pilsoņu uzticēšanās līmenis Latvijas valdībai nav būtiski mainījies kopš 2022.gada vasaras, ir pieaudzis to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas Saeimai.

Teju trešā daļa jeb 31% Latvijas pilsoņu 2022.gada ziemā norāda, ka uzticas Saeima, turklāt šis rādītājs atbilst rezultātam Eiropā, jo 33% eiropiešu uzticas savu valstu nacionālajiem parlamentiem. Aptauja liecina, ka 31% Latvijas pilsoņu un 61% eiropiešu nacionālajiem parlamentiem neuzticas.

2022.gada ziemā ir samazinājies to eiropiešu īpatsvars, kuri uzticas Eiropas institūcijām, kamēr Latvijas pilsoņu vidū uzticēšanās līmenis Eiropas Parlamentam (EP), Eiropas Komisijai (EK) un Eiropadomei ir audzis.

Nedaudz vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas pilsoņu un teju puse jeb 49% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas EP. Nedaudz vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas pilsoņu un 46% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas EK.

Līdzīgi 53% Latvijas pilsoņu un 46% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas Eiropas Centrālajai bankai un puse jeb 51% Latvijas pilsoņu un 43% eiropiešu ziemā ir norādījuši, ka uzticas Eiropadomei.

Kopš 2022.gada vasaras, ziemā eiropiešu vidū novērojama uzticēšanās mazināšanās tādām starptautiskajām organizācijām kā Eiropas Savienība (ES), NATO un ANO, kamēr Latvijā to pilsoņu, kuri uzticas šīm organizācijām, īpatsvars ir nedaudz audzis.

2022.gada ziemā aptuveni divas piektdaļas jeb 45% Latvijas pilsoņu ir norādījuši, ka uzticas ANO, vairāk nekā puse jeb 58% uzticas ES un teju lielākā daļa jeb 60% uzticas NATO.

Tajā pat laikā nedaudz mazāk nekā puse jeb 48% eiropiešu ir norādījuši, ka uzticas ANO, līdzīgi 47%, ka uzticas ES un puse jeb 50%, ka kopumā uzticas NATO.

"Eirobarometrs 98" aptauja Latvijā notika no 12.janvāra līdz 26.janvārim, un tās laikā tika aptaujāti 1039 Latvijas pilsoņi vecumā no 15 gadiem. Aptauju Latvijā veica vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija "Kantar".

"Eirobarometrs 98" ir trīsdesmit astotā "Eurobarometer Standard" aptauja, kopš Latvija ir kļuvusi par ES dalībvalsti. "Eurobarometer Standard" pētījums tiek veikts divas reizes gadā, un šīs aptaujas laikā tiek sekots līdzi pilsoņu viedoklim par dažādiem ES un tās dalībvalstīm aktuāliem jautājumiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
Leduspuke 27.03.2023 07:53
Bet par ko uzticeties miljonu zagliem un svesu varu pakalpiniem.
@rita 04.04.2023 16:25
Elektorāts neapmierināts. Nu, nevajag balsot par populistiem. Ļoti ceru, ka nāks veselais saprāts un atklāsme - Who is who. Un sapratne par to, ka tauta tiek oficiāli muļķota.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top