Svētdiena,
16.jūnijs 2024
Vārda dienas: Justīne, Juta, Дмитрий, Клавдия, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Politika

I.Groce: kāpēc izsaku neuzticība Rēzeknes domes priekšsēdētājam

17.02.2023 Rēzeknes valstspilsētai ir viss vajadzīgais potenciāls, lai kļūtu par Latgales sociālekonomisko,  kultūras un sabiedrības saliedējošo centru. Tomēr pašvaldības vadītāja īstenotās iniciatīvās, publiski paustais viedoklis un valstij nelojālā komunikācija  ierobežo sabiedrības un katra radošo brīvību un uzliek rāmjus, samazina vēlēšanos šeit dzīvot un arī strādāt.

Simpātijas austrumu kaimiņvalsts vadītājam, nespēja atvadīties no padomju laika atribūtikas, vilcinoties ar atbrīvotāju pieminekļa demontāžu, nevēlēšanās klaji nosodīt Krievijas karu Ukrainā, aicinājums atjaunot attiecības ar kaimiņvalsti…

Šāds pilsētas attīstības virziens un domes priekšsēdētāja komunikācijas radītais fons atgrūž jauniešus, jaunas ģimenes par savu dzīvesvietu izvēlēties Rēzekni, jo kāpēc palikt dzīvot postpadomiskā pilsētā, kurā reāli pilsētas vara pieder vienam cilvēkam?

Latvija taču top par demokrātisku un modernu valsti, kurā tiek respektēti viedokļi, dažādu sabiedrības grupu intereses, demokrātiskās iekārtas sniegtās priekšrocības ir jāizmanto katrai pilsētai un šādā virzienā arī jāattīstās. Rēzeknes gadījumā pastāv liels risks,  ka veidojas autoritāra publiskā pārvalde, kura radīs izolētību un atrautību no Latvijas.  

Latgalei 1917. gadā pastāvēja iespēja apvienoties ar pārējiem novadiem tobrīd topošajā Latvijas valstī vai arī palikt pie lielā padomju kaimiņa. Ja nebūtu pieņemts valstiski tālredzīgs lēmums, tad tagad Rēzekne līdzinātos Sebežai vai Pitalovai. Vērtību un izvēļu ziņā šī brīža situācija ir līdzīga  – kaimiņvalstī saimnieko un plosās agresors, kurš dibina saiknes ar brīvās valstīs dzīvojošajiem un uzpērkamiem politiķiem, lai noteiktā stundā saņemtu atbalstu. Rēzeknes domes mēra rīcība un izteikumi liecina par simpātijām nevis Rietumiem, bet gan agresīvi un iekarojoši noskaņotai kaimiņvalstij, un tas jau ir valsts drošības  jautājums.

Izmantojot  nodokļu maksātāju naudu, pašvaldības vadītājs veido komunikāciju sociālajos tīklos un informatīvajos izdevumos, kura šķeļ sabiedrību, dalot to pēc tautību principa, sniedz maldinošus draudus krievvalodīgajiem, neveidojot starpkultūru dialogu. Šādi izteikumi no pilsētas politiskās vadības samazina cilvēku iespējas, mazina ticību, drosmi un paļāvību sev un valstij.

Rēzeknes pilsētas attīstībā ir ieguldīti ap simts miljonu Eiropas Savienības finansējuma, puse pilsētas budžeta ir valsts dotācija un valsts finansējums, tai skaitā no pašvaldību izlīdzināšanas fonda, neskatoties uz to, valsts un Eiropa tiek pastāvīgi kritizēta un priekšsēdētāja izteikumos noniecināta. Tas ir drauds, ka mūsu pilsētas attīstības idejas netiks atbalstītas. Un mēs - saprasti.

Tie ir daži no daudzajiem iemesliem, kāpēc izsaku neuzticība Rēzeknes domes priekšsēdētājam.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes rekreācijas centra uzturēšana pašlaik pašvaldībai izmaksā 1500 eiro mēnesī. Tās ir izmaksas par elektrību un apsardzi
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Centra rajonā 11 mājās karsto ūdeni pieslēgs vēlāk
Aizraujošas sacencības paldies visiem organizētājiem Sīkāk...
Ministre: Rēzeknes pašvaldība pie valsts aizdevuma varētu tikt vasarā
Zelta vardi. Dodat cik gribat sitos aizdevumus. Nekas u nekad Rezekne neizmainisies kamer nebus padziti ar kaunu tie kuri ieveda tada dzila bedre Rezekni,CILVEKUS. Kauns. Un ne viens neko nezin,neviens nav saukts pie atbildibas. Tas ir arprats. Iedos tos aizdevumus. Kuri nekad nesegs paradu Rezekne. Un bus tas pats 100%. Ne viens ne ko nezina. Mes gribejam ka vienmer labak,bet ta sanaca.Mes nolemam ziemu parziemot siltajas zemes jo alergija no uakstuma. Iedodiet ludzu 2 karsotu aizdevumu,pie mums te daudzi slimo ar alergiju. Busim Vienoti. Sīkāk...
Ministre: Rēzeknes pašvaldība pie valsts aizdevuma varētu tikt vasarā
Pilsētas iedzīvotājiem jau sen vienalga vai bus aizdevumi vai nebūs.žēl ,ka ministre to vēl nav sapratusi.Lidz cilvekiem tāpatās nekas nenonāks.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top