Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

I.Groce: kāpēc izsaku neuzticība Rēzeknes domes priekšsēdētājam

17.02.2023 Rēzeknes valstspilsētai ir viss vajadzīgais potenciāls, lai kļūtu par Latgales sociālekonomisko,  kultūras un sabiedrības saliedējošo centru. Tomēr pašvaldības vadītāja īstenotās iniciatīvās, publiski paustais viedoklis un valstij nelojālā komunikācija  ierobežo sabiedrības un katra radošo brīvību un uzliek rāmjus, samazina vēlēšanos šeit dzīvot un arī strādāt.

Simpātijas austrumu kaimiņvalsts vadītājam, nespēja atvadīties no padomju laika atribūtikas, vilcinoties ar atbrīvotāju pieminekļa demontāžu, nevēlēšanās klaji nosodīt Krievijas karu Ukrainā, aicinājums atjaunot attiecības ar kaimiņvalsti…

Šāds pilsētas attīstības virziens un domes priekšsēdētāja komunikācijas radītais fons atgrūž jauniešus, jaunas ģimenes par savu dzīvesvietu izvēlēties Rēzekni, jo kāpēc palikt dzīvot postpadomiskā pilsētā, kurā reāli pilsētas vara pieder vienam cilvēkam?

Latvija taču top par demokrātisku un modernu valsti, kurā tiek respektēti viedokļi, dažādu sabiedrības grupu intereses, demokrātiskās iekārtas sniegtās priekšrocības ir jāizmanto katrai pilsētai un šādā virzienā arī jāattīstās. Rēzeknes gadījumā pastāv liels risks,  ka veidojas autoritāra publiskā pārvalde, kura radīs izolētību un atrautību no Latvijas.  

Latgalei 1917. gadā pastāvēja iespēja apvienoties ar pārējiem novadiem tobrīd topošajā Latvijas valstī vai arī palikt pie lielā padomju kaimiņa. Ja nebūtu pieņemts valstiski tālredzīgs lēmums, tad tagad Rēzekne līdzinātos Sebežai vai Pitalovai. Vērtību un izvēļu ziņā šī brīža situācija ir līdzīga  – kaimiņvalstī saimnieko un plosās agresors, kurš dibina saiknes ar brīvās valstīs dzīvojošajiem un uzpērkamiem politiķiem, lai noteiktā stundā saņemtu atbalstu. Rēzeknes domes mēra rīcība un izteikumi liecina par simpātijām nevis Rietumiem, bet gan agresīvi un iekarojoši noskaņotai kaimiņvalstij, un tas jau ir valsts drošības  jautājums.

Izmantojot  nodokļu maksātāju naudu, pašvaldības vadītājs veido komunikāciju sociālajos tīklos un informatīvajos izdevumos, kura šķeļ sabiedrību, dalot to pēc tautību principa, sniedz maldinošus draudus krievvalodīgajiem, neveidojot starpkultūru dialogu. Šādi izteikumi no pilsētas politiskās vadības samazina cilvēku iespējas, mazina ticību, drosmi un paļāvību sev un valstij.

Rēzeknes pilsētas attīstībā ir ieguldīti ap simts miljonu Eiropas Savienības finansējuma, puse pilsētas budžeta ir valsts dotācija un valsts finansējums, tai skaitā no pašvaldību izlīdzināšanas fonda, neskatoties uz to, valsts un Eiropa tiek pastāvīgi kritizēta un priekšsēdētāja izteikumos noniecināta. Tas ir drauds, ka mūsu pilsētas attīstības idejas netiks atbalstītas. Un mēs - saprasti.

Tie ir daži no daudzajiem iemesliem, kāpēc izsaku neuzticība Rēzeknes domes priekšsēdētājam.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top