Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

VID un FM gatavo izmaiņas konfiscēto auto sūtīšanai uz Ukrainu

16.02.2023 Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) gatavo nepieciešamo informāciju, lai tuvākajā laikā Saeima varētu lemt par nepieciešamajām izmaiņām likumos, un autovadītājiem par braukšanu reibumā konfiscētos auto varētu nodot Ukrainas armijas vajadzībām, pavēstīja FM pārstāvji.

Pirmdien, 13.februārī, valdību veidojošo partiju sanāksmē panākta vienošanās par FM priekšlikumu, ka par braukšanu reibumā konfiscētos auto varēs nodot Ukrainas armijas vajadzībām.

Ministrijā norāda, ka atbilstoši Ukrainas valdības institūciju izteiktajiem lūgumiem par palīdzības sniegšanu galvenais kritērijs ir, lai transportlīdzeklis būtu braukšanas kārtībā. Par braukšanu reibumā konfiscētie transportlīdzekļi, kurus pārņem VID, galvenokārt ir samērā veci un ar lieliem nobraukumiem, bet braukšanas kārtībā. Tādēļ plānots, ka VID varētu virzīt priekšlikumu Ministru kabinetam par braukšanu reibumā konfiscētu auto nodot Ukrainas valdībai.

Pēc ministrijā minētā, pašlaik VID dienā saņem vidēji piecus-sešus lēmumus par transportlīdzekļiem, kas konfiscēti par braukšanu reibumā.

Paredzēt, ja VID radīsies jautājumi par kāda transportlīdzekļa nodošanu Ukrainas valdībai, dienests nepieciešamības gadījumā sazināsies ar palīdzības organizētājiem Ukrainas atbalstam.

VID arī vērtēs, vai pārējie valstij piekritīgie transportlīdzekļi, kas valsts rīcībā nonākuši citādi, nevis konfiscēti par braukšanu reibumā, ir braukšanas stāvoklī. Tam netiek plānots izmantot ārpakalpojumu.

Valsts budžetā neienākušie ieņēmumi, ja valstij piekritīgos auto nodos Ukrainas valdībai, būs atkarīgi no nodoto transportlīdzekļu skaita un to tehniskā stāvokļa, skaidro FM pārstāvji.

Lēmumu par konkrētu transportlīdzekļu nodošanu Ukrainas valdībai vispārējam atbalstam un palīdzībai pieņems Ministru kabinets.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top