Piektdiena,
22.Septembris 2023
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Latvija atbalstīs Sīrijas iedzīvotājus ar 70 000 eiro

15.02.2023 Latvija atbalstīs Sīrijas iedzīvotājus ar 70 000 eiro zemestrīces izraisīto seku mazināšanai, lēma valdībā.

Ārlietu ministrija (ĀM) norādīja, ka 6.februārī Sīrijas ziemeļrietumus un Turcijas dienvidaustrumus satricināja 7,8 un 7,5 balles spēcīgas zemestrīces, nodarot nopietnus postījumus un izraisot ievērojamu upuru skaitu. Saskaņā ar ANO datiem bojāgājušo skaits kopumā ir jau pārsniedzis 37 tūkstošus.

ĀM atzīmē, ka Latvija jau ir izvērtējusi palīdzības sniegšanas iespējas Turcijai, kurā identificēts lielākais zemestrīces upuru skaitu.

Pēc ĀM paustā, lai gan Sīrijā oficiālais cietušo un bojāgājušo skaits ir salīdzinoši mazāks, starptautiskās palīdzības vajadzības Sīrijas iedzīvotājiem ir ievērojami lielākas, jo glābšanas darbus būtiski apgrūtina kopš 2011.gada valstī notiekošais pilsoņkarš. Turklāt apgrūtinātās palīdzības piekļuves dēļ visdrīzāk upuru un cietušo skaits būtiski pārsniedz publiskoto.

ĀM akcentē, ka saskaņā ar ANO datiem Sīrijā zemestrīcē bojāgājušo skaits ir sasniedzis gandrīz 6000, taču glābšanas darbi turpinās un faktiskais upuru skaits visdrīzāk ir ievērojami lielāks. Jau vairāk nekā desmit gadus Sīrijā notiekošā pilsoņkara dēļ zemestrīcē cietušās teritorijās valsts ziemeļrietumos ir plaši postījumi. Turklāt tās galvenokārt atrodas dažādu pret Bašara al Asada režīmu noskaņotu politisko un militāro grupējumu kontrolē, kas ievērojami apgrūtina glābšanas darbus un palīdzības sniegšanu civiliedzīvotājiem, daudzi no kuriem ir bēgļi vai iekšēji pārvietotās personas.

Asada režīms jau ir paziņojis, ka visa starptautiskā palīdzība ir piegādājama tikai caur Damasku, nevis pāri Turcijas robežai. Pilsoņkara apstākļos ir būtiski cietusi valsts kritiskā infrastruktūra un vājinātas kompetento iestāžu spējas sniegt palīdzību iedzīvotājiem. Palīdzības sniegšanu apgrūtina arī pret Sīriju noteiktie ierobežojošie pasākumi, taču patlaban notiek diskusija par iespējamajiem risinājumiem, lai iedarbinātu humānos izņēmumus un sniegtu pēc iespējas plašāku palīdzību Sīrijas iedzīvotājiem.

Latvija veiks iemaksu ANO Humāno lietu koordinācijas biroja (OCHA) norādītajā kontā. Ņemot vērā starptautisko organizāciju ierobežoto klātbūtni Sīrijā, OCHA ir viena no dažām ANO struktūrām, kas ilgstoši darbojas valstī, ne tikai sniedzot palīdzību Sīrijas iedzīvotājiem, bet arī nodrošinot palīdzības pārrobežu koordināciju. Iemaksas OCHA arī nodrošinātu, ka tiek sniegts kritiski nepieciešamais atbalsts Sīrijas civiliedzīvotājiem, vienlaikus finansējumam nenonākot Asada režīma vai teroristisko grupu rīcībā.

Izdevumus 70 000 eiro apmērā kompensēs no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Aktuāls komentārs: par sporta aktivitātēm Rēzeknes novadā
Bezmaksas pielikums arī šeit!! Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Rēzeknes vēstis publicējušas Bartaševiča paziņojumu, ka pieprasīto 2,5 miljonu aizdevums palielinātu kredītu kopsummu tikai par 0,16 %. Tas ir absurds, tad Rēzeknes parādsaistības jau tagad būtu ap 270 miljoniem. Finanšu ministrija pamatoti norāda, ka 2024.gadā parādsaistības būtu nevis 20 % robežās, bet 24,27 % Sīkāk...
Jauni aizdevumi Rēzeknes pašvaldībai atteikti
Tomēr beidzot apnika bērt naudu bartašu klana bezizmēra kabatā... Sīkāk...
facebook draugiem
Top