Pirmdiena,
21.jūnijs 2021
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Saeimas deputāts J. Tutins nav apmierināts ar kompensācijām

07.10.2020
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu. Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, tas ir “Jaunās Vienotības” deputāts Aldis Adamovičs un lieta varētu būt saistīta ar deputātu kompensācijām.

Aldis Adamovičs LTV apstiprināja, ka trešdien, 7. oktobrī, uzaicināts ierasties uz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi, kurā lems par parlamenta piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai.

Neko vairāk par lietu viņš nezinot, jo tikai trešdien būšot iespēja iepazīties ar dokumentiem.

Kā A. Adamovičs raksta savā oficiālajā Facebook profilā:

“Labvakar draugi, kolēģi, paziņas! Saistībā ar KNAB apsūdzību šovakar nedrīkstu neko sīkāk paskaidrot. Rīt Saeimas komisija iepazīsies ar prokuratūras iesniegumu, tad varēšu komentēt vairāk. Protams sadarbošos ar prokuratūru, līdz ar to pats balsošu un aicināšu kolēģus izdot mani kriminālvajāšanai, lai varu aizstāvēt savu pozīciju!”

Saeimā jau daudzu gadu garumā darbojas kompensāciju sistēma. Ikmēneša kompensācijas deputāti var izmantot degvielai un dzīvojamo telpu īrei, bet ir jāiesniedz attiecīgi maksājumus apliecinoši dokumenti.

Jāatzīmē, ka kompensācijas apmērs, dažkārt pārsniedz Latvijas vidējo algu.

Reaģējot uz neapmierināto iedzīvotāju komentāriem, Latvijas Radio Ziņu dienests šo jautājumu adresēja Saeimas deputātam no Rēzeknes Jānim Tutinam, kurš pārstāv partiju Saskaņa.

Balstoties uz Saeimas tīmekļa vietnē pieejamajiem datiem, šis deputāts saņem vienu no lielākajām kompensācijām, kas dažkārt pārsniedz 800 eiro.

Viņaprāt, sašutumam par šādu kompensāciju nevajadzētu būt.

Turklāt, Tutins uzskata publiskus uzbrukumus kompensāciju dēļ, par aizskarošiem. Pirmkārt, tiem deputātiem, kuri, tāpat kā viņš pats, dzīvo tālu no galvaspilsētas.

"Tā kā es dzīvoju Rēzeknē, nedēļas nogalē sava statusa dēļ man jābūt šeit, Rēzeknē. Ja es palikšu dzīvot Rīgā un atteikšos no kompensācijām, dabiski, ka Latgales iedzīvotāji būs neapmierināti, ka es nedodos pie viņiem.”

Tutins arī uzskata, ka deputātiem no reģioniem būtu negodīgi atteikties no kompensācijām. Galu galā šādi politiķi, pēc viņa skaidrojuma, ir spiesti rēķināties ar daudz lielākām izmaksām nekā viņu kolēģi, kuri dzīvo galvaspilsētā.

“Cilvēcīgi runājot, pieņemsim, ka mēs noņemsim visas kompensācijas. Rīgas deputāti to nejutīs. Deputāti, kas dzīvo tālāk - [sajutīs]. Rezultāts ir Saeimas deputātu algu nevienlīdzība.”

Jāatzīmē, ka pamatojoties uz valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā pieejamajām deklarācijām, Jāņa Tutina mēnešalga ir aptuveni 3 787 eiro, neskaitot kompensācijas.


Avots : Lsm.lv
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-9 /9)
Рensionars 07.10.2020 12:07
Ka šis nabags var izdzīvot ar 4000 man saprotams nav. Tīrs bomzis un vēl sten ka veca baaba uz poda.. saskaņā Rūla oj..kāda partija tādi un deputāti..
Vietējais 07.10.2020 16:43
Vai Tutins atbalstītu priekšlikumu, ka visiem strādājošiem ārpus savas dzīves vietas pienākas kompensācija? Kas Tutinu trieca strādāt Rīgā? Pats pieteicās deputātos un maksāja MILZĪGUS reklāmas izdevumus, lai "skalotu" smadzenes vēlētājiem ievēlētu. Neaizmirsīsim, ka deputātiem ir arī reprezentācijas piemaksas, kas pēc būtības un likuma ir aplokšņu algas.
rēzeknietis 08.10.2020 10:14
Kaut arī neesmu tavs vēlētājs, un ja dieviņš neatņems prātiņu, nekad tāds nebūšu, tomēr neesmu dzirdējis ka bijuši kādi saieti ar balsotājiem{ nu varbūt savējo draudzīgs burziņš pie Taudejāņu jāņa.}
Sociāldemokrāts 08.10.2020 13:06
Grūta dzīve tiem "trūkumcietējiem" deputātiem. Algas tūkstošos, kompensācijas, bet vienalga vēl iemanās apšmaukt nodokļu maksātājus...interesanti, ko var tad gribēt no minimālo algu saņēmējiem, ja deputātiem jāšmaucas, lai izdzīvot )))
LDz 13.10.2020 13:02
Lai brauc ar Zilupes vilcienu, tad kompensācijas pietiks gadam un vēl paliks nauda citām vajadzībām.
rēzekne 14.10.2020 11:28
Ļoti jau Jānis tiekas ar rēzekniešiem!!!!!
Kādas vispār problēmas ir risinājis? Neesmu dzirdējusi
aleša 27.10.2020 12:12
jau sen vajadzēja šo tipu izkratīt
Aina 13.11.2020 00:07
rēzeknietis 08.10.2020 10:14
Kaut arī neesmu tavs vēlētājs, un ja dieviņš neatņems prātiņu, nekad tāds nebūšu, tomēr neesmu dzirdējis ka bijuši kādi saieti ar balsotājiem{ nu varbūt savējo draudzīgs burziņš pie Taudejāņu jāņa.}
Vai vispār to deputātu tik daudz vajag? Redz kur aiziet mūsu nodokļi! Visur tagad notiek amatu samazināšanas....daudz bezdarbnieku.....vai tad tos tur nevar samazināt vismaz uz pusi!? Un atkritīs jautājumi par kompensācijām! Mūsu Bāliņi ir aizbraukuši uz citām valstīm pelnīt pat ne tik lielu algu kā 4000 mēnesī,lai pabarotu savas ģimenes, kas viņiem maksās kompensācijas....varbūt valsts ka nav devusi iespēju saņemt algā vismaz uz pusi mazāku algu nekā deputātiem. Daudziem Latgalē pat algas nav 800euro....
Aina 13.11.2020 00:10
Vai vispār to deputātu tik daudz vajag? Redz kur aiziet mūsu nodokļi! Visur tagad notiek amatu samazināšanas....daudz bezdarbnieku.....vai tad tos tur nevar samazināt vismaz uz pusi!? Un atkritīs jautājumi par kompensācijām! Mūsu Bāliņi ir aizbraukuši uz citām valstīm pelnīt pat ne tik lielu algu kā 4000 mēnesī,lai pabarotu savas ģimenes, kas viņiem maksās kompensācijas....varbūt valsts ka nav devusi iespēju saņemt algā vismaz uz pusi mazāku algu nekā deputātiem. Daudziem Latgalē pat algas nav 800euro....
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē, celtnieki ar tiesas starpniecību no domes prasa kompensāciju 913 093 eiro apmērā.
Apspriest
Aptauja
Kur šovasar Jūs plānojat pavadīt atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Lūznavas un Čornajas apkārtnē notiks karavīru apmācības
Позавчера была 81. годовщина оккупации Латвии. 17. июня 1940. года Рабоче-крестьянская Красная армия оккупировала мою родину – Латвию. Эти мародёры и преступники безжалостно оккупировали Латвийскую Республику. В этот трагический день пало Латвийское правительство, и вместо его страной стали руководить кровожадные солдаты Красной армии и сотрудники посольства СССР в Риге. Национальное правительство Латвийской Республики было уничтожено. Латыши были сломлены. Так началась эпоха страха и ужаса, эта эпоха длилось примерно полвека. Хвала Богам, эта эпоха страха и ужаса закончилась. Латыши теперь свободны, и Латвия вернула свою независимость. Древние языческие Боги спасли наш народ. Латвийские Боги благословили нас. К сожалению, Российская Федерация как преемница Советского Союза не признала эти преступления и не извинилась за них. Вместо того чтобы признать свою вину, просить прошения и выплатить компенсацию, современная Россия тратит свои деньги на подержание 5. колонны на территории Латвии, которая до сих пор угрожает будущему Латвии и латвийского народа. В современной России царит великорусский шовинизм – культ милитаризма и культ православной церкви. Такие телеканалы как Союз (домашняя страница: tv-soyuz.ru), Спас (домашняя страница: spastv.ru), Звезда (домашняя страница: tvzvezda.ru) и Победа (домашняя страница: pobeda.tv) только культивируют великорусский шовинизм в Российском обществе. Эти рупоры Кремлёвской пропаганды только лишь дурят людям мозги. Они лишь распространяют в обществе предрассудки и ненависть. Таким образом нынешний Российский антидемократический режим промывает людям мозги. К несчастью, современная Россия отрицает свои преступления. Диктатор Владимир Путин и его карманная партия «Единая Россия» цинично продолжает перепись (фальсификацию) истории. Остаётся только молится древним языческим Богам, чтобы наш народ был сильным и смелым. Остаётся только молиться Латвийским Богам, чтобы эти трагические события не повторились.
С уважением к родине, патриот Латвии Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Да прибудет с нами мудрость Латвийских Богов!
#Латвия #ЛатвийскаяРеспублика #оккупацияЛатвии #ЛатвийскаяССР #КраснаяАрмия #депортации #репрессии #национализация #насилие #КрасныйТеррор #Москва #Кремль #КоммунистическиеПреступления #ЛатвийскиеБоги #Пэрконс #БогПэрконс #Лайма #БогиняЛайма #Мара #БогиняМара #Мара-ВэлюМатэ #Мара-ЗэмэсМатэ #БлагодатьЛатвийскихБогов #язычники #язычество #Skolnieciņš Sīkāk...
Lūznavas un Čornajas apkārtnē notiks karavīru apmācības
Ir aizvadīta skumju un sēru diena - Latvijas Republikas okupācijas diena. Aizvakardienā, 17. jūnijā, apritēja šī notikuma 81. gadadiena. Pirms 81. gada Padomju Krievijas Strādnieku un Zemnieku Sarkanā Armija pretlikumīgi iebruka manā Tēvzemē. Šāds nosaukums šai reideru un marodieru bandai bija no 1918. gada 15. janvāra līdz 1946. gada februārim, līdz to pārdēvēja par Padomju Armiju. Šajā dienā Latvijas Republikas valdība krita, un kontroli pār manu Tēvzemi kopā ar Sarkano Armiju pārņēma PSRS sūtniecība Rīgā. Latviešu nacionālā valdība tika iznīcināta. Latvieši tika salauzti. Iesākās baiļu un šausmu laikmets, tas ilga nedaudz vairāk kā pusgadsimtu. Paldies Dieviem, šis baiļu un šausmu laikmets ir beidzies. Latvieši ir brīvi, un Latvija ir atguvusi savu neatkarību. Sentēvu Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai. Latvju Dievi ir svētījuši mūsu valsti un tautu. Diemžēl mūsdienās Krievijas Federācija kā Padomju Sociālistisko Republiku Savienības mantiniece nav nožēlojusi savu vainu un atvainojusies latviešu tautai. Tā vietā Krievija Latvijas teritorijā uztur sev lojālu 5. kolonnu, kas joprojām apdraud Latvijas un latviešu tautas nākotni. Mūsdienu Krievijā valda lielkrievu šovinisms – militārais un pareizticīgo baznīcas kults. Tādi Krievijas Federācijas TV kanāli kā Soyuz (TV kanāla Soyuz mājaslapa: tv-soyuz.ru), Telekanal Spas (TV kanāla Spas mājaslapa: spastv.ru), Telekanal Zvezda (TV kanāla Zvezda mājaslapa: tvzvezda.ru) un Pobeda International (TV kanāla Pobeda mājaslapa: pobeda.tv) vairo lielkrievu šovinismu Krievijas sabiedrībā. Šie Kremļa propagandas rupori kultivē lielkrievu šovinismu un grauj kritisko domāšanu. Tie sēj neiecietību un naidu. Šādi pašreizējais Krievijas režīms skalo smadzenes savas valsts un kaimiņzemju iedzīvotājiem. Par nelaimi, mūsdienu Krievija nav paudusi nožēlu par izdarīto. Diktators Vladimirs Putins un viņa kabatas partija “Vienotā Krievija” turpina pārrakstīt vēsturi sev tīkamā gaumē. Atliek vien lūgt Sentēvu Dievus, lai mūsu tauta būtu spēcīga un drosmīga. Atliek vien lūgt Latvju Dievus, lai šie traģiskie notikumi nekad neatkārtotos.
Ar cieņu pret Tēvzemi, Latvijas patriots Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #latviešu #latviskums #latvietība #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #brīvība #pagāni #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #patriotsSkolnieciņš Sīkāk...
Vucāns: “Cilvākim ir zudus ticeiba vieliešonom”
Cik var intervēt sovus draugus (īprīkš Viļums, Slišāna dāls Slišāns, muzikants Arnis)? Kas bez Vucāna cytu cylvāku nav Praiļūs? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top