Otrdiena,
27.jūlijs 2021
Vārda dienas: Dita, Marta, Анисим, Степан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Politika

Rīgas mēra Ušakova atstādināšana no amata bijusi tiesiska

08.04.2020
Administratīvā rajona tiesa noraidījusi bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) sūdzību par viņa atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas un atzinusi viņa atstādināšanu par tiesisku.

Ušakovs pērn maijā pārsūdzēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata. Rīkojumā tika norādīti vairāki pieteicēja kā Rīgas domes priekšsēdētāja un vienlaicīgi SIA „Rīgas satiksme” kapitāla daļu turētāja pārstāvja pieļautie pārkāpumi.

Tiesa vērsa uzmanību uz to, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību kā kapitāla daļu turētāja pārstāvim, paziņojumā  medijiem informēja tiesa.

Tiesa atzina par pareizu rīkojumā secināto, ka veids, kādā veikti ieguldījumi SIA „Rīgas satiksme”, ir prettiesisks. Tiesa ņēma vērā, ka tā rezultātā 2017. gadā radās normatīvajiem aktiem neatbilstošs pašvaldības mantas samazinājums 18 432 000 eiro apmērā.

Līdz ar to tiesa šo pārkāpumu uzskatīja par tik būtisku, ka tas pats par sevi jau ir pietiekams pamats atstādināšanai no amata pienākumu pildīšanas.

Turklāt pašvaldība tādā veidā ir rīkojusies arī iepriekšējā domes sasaukuma laikā, kad Ušakovs bija domes priekšsēdētājs, kas liecina, ka viņš kā mērs ilgstoši un atkārtoti ir pieļāvis prettiesisku rīcību ar pašvaldības mantu, norādīts tiesas paziņojumā.

Tiesa atzina, ka rīkojumā pamatoti norādīts pārkāpums, kas saistīts ar SIA „Rīgas satiksme” no maksas autostāvvietu apsaimniekošanas iegūto līdzekļu izmantošanas nepienācīgu uzraudzību. Šī pārkāpuma rezultātā nav iespējams pārliecināties, vai līdzekļi izmantoti paredzētajam mērķim – maksas stāvvietu apsaimniekošanai un pārvaldīšanai, jaunu maksas stāvvietu ierīkošanai un satiksmes infrastruktūras attīstībai.

Tāpat tiesa atzina, ka rīkojumā pamatoti konstatēts Ušakova pārkāpums attiecībā uz ministrijas pieprasītās informācijas nesniegšanu. Šis pārkāpums, neatkarīgi no informācijas vēlākas iegūšanas un tās satura, ierobežo ministra pārraudzības tiesības.

Turklāt no kopējās Ušakova komunikācijas ar ministriju izriet, ka viņš apzināti ir vēlējies apgrūtināt šo tiesību īstenošanu.

Citus pārsūdzētajā rīkojumā minētos pārkāpumus tiesa neatzina vai uzskatīja par maznozīmīgiem.

Tiesas ieskatā Ušakova atstādināšana no mēra amata pienākumu pildīšanas bija nepieciešama, samērīga un atbilstoša konstatētajiem pārkāpumiem.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no tā sastādīšanas dienas, iesniedzot apelācijas sūdzību Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
rēzeknietis 11.04.2020 09:50
redz tā trimdas dzīvošana kaut arī sātīga, bet no tā pieraduma ka tevi apbrīno tautieši, kad tevi pazīst uz ielas, kad tavs vārds skan katru dienu un tam ir svars, grūti atbrīvoties. a tur , Briselē, tu esi vienkāršs bikšu dibena trinējs, kur tas beņkis atrodas tālu no pirmajām rindām.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados notiks 11.septembrī.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
par to sēdēšanu siltā vietā... tā sēdēšana būs tik ilga , kamēr dieviņš atļaus kājas kustināt, redzat kāds nacionālais sastāvs Rēzeknē, gandrīz visi krievvalodīgie balso par saskaņu . vai tad komjaunietis urbanovičs būtu nosēdējis citā partijā tik ilgu laiku. re, tie šleseri, šķēles, nagļi,kalvīši viņi ir nākuši un aizgājuši un tikai tāpēc ka nebij saskanieši Sīkāk...
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
..cinisma un nekaunīguma kalngals,bet visiem sen zināms,kas deputātiem kauna vietā izaudzis un jau sen.Diemžēl tā ir norma visā valdošajā varzā,kā tiek pie siles,tā ne ar kādu spēku neatraut. Sīkāk...
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
Saskaņa malači. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top