Ceturtdiena,
30.Novembris 2023
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris, Григорий, Никон, Лазарь Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU

Politika

Rēzeknē "ledus ir sakustējies" – deputāti atsāk darbu

29.11.2023

Rēzeknē "ledus ir sakustējies" – pēc trim nenotikušām sēdēm trešdien, 29. novembrī, uz domes sēdi sanāca 12 no 13 vietvaras deputātiem. Līdz ar to bija pārliecinošs kvorums un deputāti varēja izskatīt vairāk nekā mēneša garumā iekrātos 28 jautājumus, tostarp par pedagogu algām.

VI vērtēs Rēzeknes četru domnieku slimības lapu pamatotību

24.11.2023

Veselības inspekcija vērtēs Rēzeknes domes deputātu darba nespējas lapu pamatotību, tā Latvijas Televīzijai apliecināja inspekcijā. Pieprasījums vērtēt deputātu slimības lapas saņemts no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Saeimā apspriež Rēzekni, kvorumu un deputātu pilnvaru anulēšanu

24.11.2023

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas virzītos grozījumus Pašvaldības domes deputāta statusa likumā, kas paredz ieviest Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) tiesības anulēt pašvaldību deputātu pilnvaras, ja ilgstoši nebūs apmeklētas sēdes.

CVK anulēs deputātu mandātus, ja ilgstoši nebūs apmeklētas sēdes

23.11.2023

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Pašvaldības domes deputāta statusa likumā, kas paredz ieviest Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) tiesības anulēt pašvaldību deputātu pilnvaras, ja ilgstoši nebūs apmeklētas sēdes.

RD oficiāli slimojošie deputāti piedalās publiskos pasākumos 1

22.11.2023

Rēzeknes domes oficiāli slimojošie deputāti piedalās publiskos pasākumos, informēja pašvaldības opozīcija.

Jaunas RD vēlēšanas varētu notikt vienlaikus ar EP vēlēšanām

20.11.2023

Ja Saeima pieņems likumu par Rēzeknes domes atlaišanu, jaunas domes vēlēšanas varētu notikt vienlaikus ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rēzeknes domes sēde atkal nenotika 5

16.11.2023

Ceturtdien, 16. novembrī, bija paredzēta kārtējā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes sēde, uz kuru bija ieradušies vien 6 deputāti. Tā kā uz sēdi neieradās 7 koalīcijas deputāti, nebija kvoruma un sēdes vadītājs Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs paziņoja, ka tiks sasaukta atkārtota kārtējā domes sēde šī gada 29. novembrī plkst. 10.00. Ar šo paziņojumu sēde tika slēgta.

LPS nevērtēs situāciju Rēzeknē

16.11.2023

Latvijas pašvaldību savienība (LPS) nevērtēs situāciju Rēzeknē un nevienas pašvaldības mēra rīcību, intervijā aģentūrai LETA sacīja LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Rēzeknes deputātu dēļ ministre grib grozīt likumu 3

15.11.2023

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) rosinās likuma grozījumus, lai automātiski tiktu anulētas to pašvaldības domes deputātu pilnvaras, kuri bez attaisnojuma neapmeklē trīs domes sēdes pēc kārtas, intervijā Latvijas Radio pavēstīja ministre.

Bērziņa aicina Rēzeknes domes deputātus nolikt mandātus

13.11.2023

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) pēc Rēzeknes pašvaldības apmeklējuma aicina Rēzeknes domes deputātus atsākt darbu vai nolikt deputātu mandātus.

Rēzeknē uz atlikto domes sēdi ierodas četri deputāti 4

10.11.2023

Rēzeknes domes sēde piektdien atkal nevarēja notikt, jo uz to bija ieradušies tikai četri no 13 deputātiem.

RD neizrāda vēlmi uzņemties atbildību par Bartaševiča sastrādāto

08.11.2023

Rēzeknes domes deputāti pagaidām neizrāda vēlmi uzņemties atbildību par ilggadējā, nesen atstādinātā pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča sastrādāto, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV).

Prezidents - par pašvaldību vadītāju pielaišanu valsts noslēpumam

08.11.2023

Pienākums iegūt pielaidi valsts noslēpumam varētu attiekties arī uz pašvaldību vadītājiem, viņu vietniekiem un izpilddirektoriem, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš otrdien Rīgas pilī tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS).

Aizliedz Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem

03.11.2023

Saeima 2. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Kvoruma trūkuma dēļ izgāžas Rēzeknes pilsētas domes sēde 1

02.11.2023

Šodien paredzētā Rēzeknes pilsētas domes sēde tika atcelta, jo uz to ieradās tikai seši deputāti.

Valdība atbalsta Stambulas konvencijas ratifikācijas likumprojektu

01.11.2023

Ministru kabinets otrdien, 31. oktobrī, atbalstīja Labklājības ministrijas iesniegto likumprojektu "Par Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu", sauktu arī par Stambulas konvenciju. Valsts kancelejai uzdots sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.

Sprindžuks lēmumu par Bartaševiča atstādināšanu nav pieņēmis

16.10.2023

“Iepriekšējais ministrs nekādu lēmumu nav pieņēmis, šāda lēmuma nav. Tas, ko izdarīja iepriekšējais ministrs, ir paprasījis Rēzeknes mēram paskaidrojumu. Uz šo paskaidrojumu Rēzeknes mērs ir atsūtījis ministrijai atbildi. Lēmuma par mēra atstādināšanu nav,” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” norāda pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV), komentējot situāciju par iespējamu Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča amata krēsla sašūpošanos, kad iepriekšējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) paziņoja, ka sācis Rēzeknes mēra atstādināšanas procedūru.

Valdība nolemj apturēt Vientuļu un Pededzes robežšķērsošanas vietas

13.10.2023

Ministru kabinets ceturtdien ārkārtas sēdē nolēma no 16.oktobra apturēt Latvijas un Krievijas robežas Pededzes un Vientuļu robežšķērsošanas vietu darbību.

Kā Latgalē ik pēc desmit gadiem atklāj Krievijas televīziju 1

12.10.2023

Nesen deputāti un ministri galvaspilsētā uzzināja svarīgus jaunumus. Izrādās, ka Latgales pierobežā cilvēkiem ir pieejama Krievijas televīzija un radio! Un pilnīgi brīvi, kā apšu bekas pēc lietus. Šis satriecošais atklājums tiek izdarīts ar periodiskumu ik pēc desmit gadiem un tiek pasniegts ar sašutumu balsī un šausmām acīs: Latgales iedzīvotāji taču visi bez izņēmuma sēž uz kaimiņu diktatorisko režīmu propagandas adatas! Labi, šoks pārdzīvots. Kungi, ko darīsim? Pareizi – neko.

Rēzeknē piketā mēru aicina atvadīties no amata

03.10.2023

Ar muzikālu veltījumu un kabačiem apmēram 50 cilvēki 29. septembrī pie Rēzeknes domes aicināja pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču atvadīties no amata. Opozīcija esot gatava visas domes atlaišanai. Tikmēr Valsts kontroles darbs tikai sācies, un domes priekšsēdētājs turpina uzsvērt – pašvaldībai nepieciešami aizdevumi.

Saeima apstiprina jauno valdību Siliņas vadībā

15.09.2023

Saeimas vairākums piektdien apstiprināja jauno, Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) vadīto vadību. Par jauno valdību nobalsoja 53 deputāti.

Latvija turpmāk neielaidīs automašīnas ar Krievijas numura zīmēm

13.09.2023

Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no 12. septembra plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Slēgs Silenes robežšķērsošanas vietu uz robežas ar Baltkrieviju

13.09.2023

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu Iekšlietu ministrija sagatavojusi valdības lēmuma projektu, kas paredz slēgt Silenes robežšķērsošanas vieta uz robežas ar kaimiņvalsti.

FM izvērtēs Rēzeknes pašvaldības finanšu stabilizācijas plānu

07.09.2023

Finanšu ministrijā (FM) saņemts Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības finanšu stabilizācijas pieteikums, kuram pievienots veicamo pasākumu plāns un informācija par kavētajiem maksājumiem, un FM eksperti atbilstoši kompetencei saņemto informāciju izvērtēs tuvākajā laikā, informēja FM pārstāvji.

Rēzeknes domes taupības plānos - skolu apvienošana

01.09.2023

Rēzeknes pilsētas pašvaldības finanšu krīze tieši skars pilsētas iedzīvotājus un aizkavēs pilsētas attīstību, uzskata deputāte Ināra Groce (NA/LZP/JV/LRA/LP).

Valsts kontrole veiks finanšu revīziju Rēzeknes pašvaldībā

30.08.2023

Valsts kontrole (VK) veiks finanšu revīziju Rēzeknes pašvaldībā, informēja VK Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja Signe Znotiņa-Znota.

Sprindžuks: "Tā, kā bija, viņi dzīvot nevarēs"

30.08.2023

"Izvērtējot stabilizācijas procesa iesnieguma saturu, tika pieņēmts lēmums pārcelt izskatīšanas jautājumu uz 1. septembri. Pamatojoties uz likuma Par pašvaldību finanšu stabilizēšanu un pašvaldību finansiālas darbības uzraudzību 6. panta 1. punktu, iesniedzot pašvaldības finanšu stabilizācijas izmaksām un veicamo pasākumu plāns. Pašlaik farba grupa strādā pie iesnieguma satura," šādu atbildi Dienai sniedza Rēzeknes domes Komunikācijas un ārējās sadarbības nodaļas vadītāja Nataļja Jupatova, atbildot  uz jautājumu  par iemesliem, kādēļ sēde pārcelta no 29. augusta.


Pārcelta Rēzeknes domes sēde par finanšu stabilizācijas procesu

29.08.2023

Rēzeknes pašvaldības domes sēde, kurā deputāti lems par finanšu stabilizācijas procesa sākšanu, pārcelta uz 1.septembri.

Sprindžuks nav saņēmis skaidras atbildes Rēzeknē (+intervija) 3

24.08.2023

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) Rēzeknes domes sēdē nav guvis pārliecību, ka dome veikusi visus nepieciešamos tēriņu samazināšanas pasākumus.

Rēzeknes domes opozīcijai kārtējo reizi neizdodas gāzt mēru

25.08.2023

Rēzeknes pilsētas domes opozīcijai ceturtdien kārtējo reizi neizdevās gāzt no amata domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, lai arī pilsēta viņa vadībā pašlaik ir nonākusi dziļās finanšu problēmās.

« 1 2 3 ... 20 »
Nedēļas skaitlis
SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no 2024. gada 1. janvāra paaugstinās māju apsaimniekošanas tarifu - pilsētā vidējais pieaugums būs aptuveni 0,02 eiro par kvadrātmetru
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknē rīkoto kultūras un masu pasākumu kvalitāte un skaits?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs tiesāsies par viņa atstādināšanu no amata
Ar brāli tiesājas, ar Ministriju tiesājas - tad jau naudas daudz... Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Īstenība ir tāda ka stulbuma dēļ nogalināja cilvēku. Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Katram sava taisnība, bet īstenība ir viena. Skaidrs, ka tagad katrs savu aizstāvēs un spodrinās. Sīkāk...
facebook draugiem
Top