Otrdiena,
9.marts 2021
Vārda dienas: Ēvalds, Иван Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Pasaulē

Eiropā pastiprina ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai

15.01.2021
Lai gan daudzās valstīs pilnā sparā norit iedzīvotāju vakcinācija pret koronavīrusu Covid-19, sērgas izplatība pasaulē nemazinās. Papildu bažas rada vīrusa jaunais paveids, kas ir daudz lipīgāks. Tādēļ valdības ir spiestas pastiprināt iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus. Eiropā ir cilvēki, kuri vēlas daudz stingrākus ierobežojumus, tāpēc viņi ir uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu.

Eiropa joprojām ir viens no Covid-19 pandēmijas epicentriem. Neraugoties uz valstīs ieviestajiem ierobežojumiem, koronavīruss turpina strauji izplatīties.

Vācija

Eiropas lielākajā valstī pēc iedzīvotāju skaita – Vācijā – reģistrēto vīrusa inficēto skaits pārsniedzis divu miljonu atzīmi, paziņoja Roberta Koha institūts. Tāpat šonedēļ valsts ziņoja par lielāko Covid-19 upuru skaitu diennakts laikā kopš pandēmijas sākuma.

Kopumā no vīrusa izraisītajām komplikācijām Vācijā ir miruši 45 tūkstoši cilvēku. Pieaugušās mirstības dēļ krematorijās burtiski ir izveidojušies zārku kalni, jo apbedīšanas iestādes netiek galā ar milzīgo nelaiķu pieplūdumu.

Vācijā kopš decembra ir spēkā vispārējā karantīna, taču tā nav devusi cerēto rezultātu – inficēto skaita samazināšanos. Kanclere Angela Merkele vēlas ievērojami pastiprināt ierobežojumus, tāpēc viņa nākamās nedēļas sākumā tikšoties ar visu 16 federālo zemju premjerministriem.

Izdevums “Der Spiegel” ziņo, ka sanāksmē varētu lemt par robežpārbaužu ieviešanu un obligātu medicīnisko respiratoru valkāšanu atsevišķās publiskās vietās. Savukārt laikraksts “Bild” vēsta, ka Merkele arī vēloties ierobežot sabiedriskā transporta kustību, lai mudinātu iedzīvotājus strādāt no mājām.

Vācijas valdība ir saņēmusi pārmetumus par lēno vakcināciju pret Covid-19. Līdz šim Vācijā ir vakcinēti vairāk nekā 840 tūkstoši cilvēku jeb aptuveni 1 % no 83 miljoniem iedzīvotāju. Veselības ministrs Jenss Špāns šonedēļ paziņoja, ka visus valsts iedzīvotājus varētu sapotēt jau līdz gada vidum.

Francija

Vācijas kaimiņvalsts Francijas valdība izziņojusi jaunus ierobežojumus, lai savaldītu Covid-19. Premjerministrs Žans Kastekss paziņojis, ka no sestdienas, 16. janvāra, komandantstunda sāksies jau sešos vakarā, nevis astoņos kā līdz šim, un turpināsies līdz sešiem rītā, vēsta raidsabiedrība BBC. Komandantstunda būs spēkā vismaz 15 dienas.

Francija arī pastiprinās robežkontroli un pieprasīs uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, ierodoties valstī. Tiesa, Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem paredzēts izņēmums un tests nav jāuzrāda.

Zviedrija

Zviedrijā no Covid-19 izraisītajām komplikācijām mirušo skaits ceturtdien, 14. janvārī, pārsniedza 10 tūkstošus.

Zviedrija atšķirībā no citām Eiropas valstīm neieviesa stingrus ierobežojumus, tā vietā paļaujoties uz ieteikumiem sabiedrībai, lai samazinātu vīrusa izplatību. Šī stratēģija izpelnījusies ekspertu un opozīcijas politiķu kritiku.

Jaunākie partiju reitingi liecina, ka arī iedzīvotāji nav mierā ar sociāldemokrātu premjerministra Stēfana Levēna valdības pieeju. Pēdējā mēneša laikā atbalsts Sociāldemokrātu partijai ir samazinājies par 2 procentpunktiem, bet par populārāko partiju ir kļuvusi opozīcijā esošā Moderātu partija.

Līdz šim Eiropā ļoti pamanāmi ir bijuši ierobežojumu pretinieki, taču tagad ir sarosījušies arī ierobežojumu atbalstītāji.

Vācijas un Austrijas aktīvisti ir uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu “ZeroCovid”, lai mudinātu valdības visā Eiropā ieviest drakoniskākus ierobežojumus.

Petīcijas iniciatori uzskata, ka uz laiku ir jāslēdz skolas un uzņēmumi, lai varētu efektīvi ierobežot koronavīrusa izplatību un samazināt spiedienu uz veselības aprūpes sistēmu. Kopš kampaņas sākuma 14. janvārī petīciju ir parakstījuši vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Skolnieciņš no svētupes 12.02.2021 17:07
2021. gada sākums ir smags pārbaudījumu laiks katram no mums. Daudziem šīs gads ir iesācies drūmi. Sakarā ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim, daudziem nāk prātā bēdīgas domas. Nevajag bēdāties, jo šīs grūtības ir īslaicīgas. Lai arī vakcinācija ar tādu ražotāju kovid-19 (covid-19) vakcīnām kā Moderna, Pfizer-BioNTech un AstraZeneca ir aizkavējusies, tomēr nezaudēsim cerību, tādēļ kā SARS-CoV-2 vīruss drīz tiks uzvarēts. Būsim apzinīgi. Turpināsim ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Nebūsim pārgalvīgi. Neriskēsim nedz ar savu, nedz ar tuvinieku dzīvību un veselību. Lietosim sejas maskas, mazgāsim un dezinficēsim rokas, kā arī ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Godāsim visvareno Dievieti Laimu. Pielūgsim likteņa Dievieti Laimu. Iekursim savas viensētas pagalmā rituālo ugunskuru par godu Dievietei Laimai. Ziedosim ugunskurā trīs saujas graudu un gabaliņu sviesta. Lūgsim Dievietes Laimas svētību sev un savai dzimtai. Mūsu mīļotā un cienītā Dieviete Laima ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Dieviete Laima ir palīdzējusi mūsu senčiem pārvarēt krīzes un nelaimes. Arī šoreiz Dieviete Laima nepametīs mūs nelaimē. Vajag tikai ticēt un no sirds lūgt viņas svētību. Lai visvarenā Dieviete Laima svētī katru no mums, kas viņai tic!
Ar Laimas svētību, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#DievieteLaima #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #labklājība #veiksme #svētupe
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Aptauja
Kādu televīziju izmanto Jūsu mājsaimniecība?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē izņem lielu apjomu tabakas izstrādājumu bez akcīzes markām
Nesaprotu, nu cik ilgi tam vajag laiku, lai šo vibļucko rūpalu pilnībā iznīdēt, kai Itas viss pretīgais urlu kontrafaksts ir apriebies, bļat, nu kad že dos reālos cietumsodus, nu kad tas beigsies, nu cik var, nu zb. Sīkāk...
Pavļuts: Latvija varētu diskutēt par “Sputnik V” iegādi
Tādos gadījumos cilvēki gaida nevis diskusijas ,bet konkrētu adekvātu rīcību/Politiskā tuvredzība diez vai cilvēkos vairos uzticību rīcībnespējīgā valdībā..Kāda starpība atrodoties riska grupā inficēties ar vīrusu - vai tas būs sagādāts no krievijas vai āfrikas galvenais gala rezultāts un tas šai vakcīnai ir///nē nu kam nepatīk šī var turpināt šļircēt ar to šļuru ,kurai 50/50 Sīkāk...
COVID-19 krīze: Rēzekniešu iniciatīva
Ar ašiem soļiem tuvojas siltais pavasaris. Ziema jau iet uz beigām. Tik vietām ir vēl saglabājies ziemas aukstums. Pavasarī daba mostas, dzīvība plaukst un zeļ. Pavasaris ir gada cerīgākais un optimistiskākais gadalaiks. Tik diemžēl šogad mūs apbēdina kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss negrib piekāpties. Lai arī kovid-19 sērga kopš 2020. gada 13. marta plosās mūsu mīļajā latvju zemītē, tomēr nepadosimies panikai un saglabāsim sirdī mieru. Ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Ievērosim profilaktiskos drošības pasākumus. Lieki nepulcēsimies. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Raudzīsimies ar cerību nākotnē. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Atvērsim savā mājoklī logu, lai ielaistu Dabas Mātes dievišķo enerģiju tajā. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību ar sirdi un dvēseli. Dabas Māte ir mūsu mīļotā Dieviete. Viņa ir mūsu Radītāja. Mēs esam viņas bērni. Dabas Māte nekad nepametīs mūs nelaimē. Viņa vienmēr mūs uzklausīs un atbalstīs. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai Dabas Māte svēti katru no mums, kas viņai tic! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #ticība #rituāli #lūgšanas #buršanās #saticība #drošība #miers #sidrabbirzs Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top