Piektdiena,
9.Decembris 2022
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita, Иннокентий, Юрий, Яков Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Pasaule. Eiropa. Ukraina

Ukraina atbrīvojusi 1888 apdzīvotās vietas; vēl tikpat – Krievijas okupācijā

08.12.2022

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka līdz vakardienai Ukrainas armija ir atbrīvojusi 1888 apdzīvotās vietas, bet aptuveni tikpat daudz joprojām atrodoties Krievijas karaspēka okupācijā. Viņš sacīja, ka frontē izšķiras vairāku miljonu ukraiņu liktenis, tāpēc valdības un armijas pienākums ir atbrīvot no Krievijas okupācijas pilnīgi visus Ukrainas iedzīvotājus. Tāpat ir jāpanāk, ka Ukrainā atgriežas simtiem tūkstošiem pieaugušo un bērnu, kuri kopš kara sākuma ir deportēti uz Krieviju.

«Politico» atzīst Zelenski par šī gada Eiropas ietekmīgāko cilvēku

08.12.2022

Izdevums "Politico" ir atzinis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski par 2022. gada Eiropas ietekmīgāko cilvēku.

Krievija veic dronu uzbrukumus un gatavojas jaunai mobilizācijai

07.12.2022

Izsīkstot augstas precizitātes raķešu krājumiem, Krievija pastiprina dronu uzbrukumus Ukrainas teritorijā. Ukrainas austrumos turpinās intensīvas cīņas, bet rietumvalstu militārie eksperti domā, ka Krievija gatavojas vēl vienam mobilizācijas vilnim.

Rietumu sankciju iespaids uz Krieviju

07.12.2022

Vai Rietumu sankciju iedarbība uz Krieviju patiešām ir tik spēcīga, kā cerēts? Tas ir jautājums, kuru pēdējā laikā aizvien biežāk uzdod žurnālisti un arī politiķi. Kā mainījusis dzīve Krievijas iedzīvotājiem pēc Putina sāktā kara Ukrainā? To pēta arī Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Indijā uz mūžu notiesāti latviešu tūristes slepkavas

07.12.2022

Indijas tiesa otrdien piespriedusi mūža ieslodzījumu diviem vīriešiem, kas pirms četriem gadiem izvaroja un noslepkavoja latviešu tūristi.

Krievija pieprasījusi divu Ukrainas ministru apcietināšanu

07.12.2022

Krievijas Federālais drošības dienests pieprasījis divu Ukrainas ministru apcietināšanu par Krievijas "teritoriālās nedalāmības pārkāpšanu", paziņojusi Maskavas tiesa.

Putins apmeklējis sprādzienā cietušo Krimas tiltu

06.12.2022

Krievijas propagandas medijos pirmdien bija vērojama izrāde ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina piedalīšanos, kad Kremļa saimnieks apmeklēja pirms nepilniem diviem mēnešiem sprādzienā izpostīto Krimas tiltu. Krievija toreiz apsūdzēja Ukrainu šī sprādziena organizēšanā.

Makrona izteikumi par Krieviju kārtējo reizi izsauc sašutumu

06.12.2022

Francijas prezidents Emanuels Makrons nedēļas nogalē intervijā Francijas televīzijas kanālam "TF1" izteicās, ka Rietumiem būtu jāapsver, kā risināt Krievijas vajadzību pēc drošības garantijām, lai izbeigtu karu Ukrainā.

NASA: Krievi Ukrainā nokūluši 5,8 miljonus tonnu kviešu

05.12.2022

Krievija šogad Ukrainas laukos novākusi 5,8 miljonus tonnu kviešu, liecina ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) aplēses. Teritorijā, "kas nebija ukraiņu kontrolē", novākta kviešu raža apmēram viena miljarda ASV dolāru (950 miljoni eiro) vērtībā, liecina NASA pārtikas drošības un lauksaimniecības programmas dati.

Prognozē migrācijas pieaugumu Latvijā un pasaulē

05.12.2022

Pasaulē migrācijas spiediens ilgtermiņā būs tikai pieaugošs, turklāt nav izslēgts, ka, brūkot Krievijai, šīs valstspiederīgie mēģinās masveidā ierasties Baltijā, piektdien Latvijas Iekšlietu ministrijas organizētajā diskusijā norādīja Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

Latvijas paviljonam augsts novērtējums Venēcijas biennālē

05.12.2022

Mūsu valsts vārds Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē izskanējis nepieredzēti skaļi, gandarīti ziņo Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Tas ir mākslinieču dueta Skuja Braden nopelns.

Makrons gatavs atkal runāt ar Putinu

02.12.2022

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka drīzumā runās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, paužot cerību, ka sarunas par kara izbeigšanu Ukrainā joprojām ir iespējamas.

Podoļaks: Karā krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru

02.12.2022

Karam Ukrainā turpinoties, kritušo skaits abās pusēs turpina augt, taču precīzas aplēses par skaitu nav vai tās tiek noklusētas. Abas puses tiek turētas aizdomās par savu zaudējumu samazināšanu, lai izvairītos no savu karavīru morāles graušanas. Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks izteicies, ka kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru. Tās esot Ģenerālštāba aplēses.

Krievijas armijā neapmierinātība ar izturēšanos pret karavīriem

01.12.2022

Krievija nemācās no iepriekš pieļautajām kļūdām, tāpēc turpina ciest lielus zaudējumus Ukrainā. Par to ir pārliecināti ārvalstu militārie analītiķi, kuri uzskata, ka arī Krievijas triecieni pa Ukrainas kritisko infrastruktūru nav nesuši gaidīto rezultātu.

Palielinās migrantu plūsma no Baltkrievijas

01.12.2022

Novembra izskaņā notikušajā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā Valsts robezsardzes priekšnieks Guntis Pujāts atzina, ka pēdējo nedēļu laikā Baltkrievijas režīma organizētā migrantu plūsma uz Latviju ir palielinājusies.

Krievijas kara noziegumu izmeklēšanu koordinēs G7 valstis

01.12.2022

Rietumvalstīs aktivizējas diskusijas par speciālas tiesas jeb tribunāla izveidi Krievijas tiesāšanai par kara noziegumiem. Nolemts, ka noziegumu izmeklēšanu koordinēs G7 jeb septiņas pasaules rūpnieciski attīstītākās valstis.

Okupācijas spēki Ukrainā mainījuši taktiku, bet joprojām cieš zaudējumus

30.11.2022

Krievijas iebrucēji Ukrainas austrumos ir mainījuši uzbrukuma taktiku, cenšoties izstiept frontes līniju, taču arī šāda pieeja nes lielus zaudējumus. Par to paziņojuši Ukrainas spēku pārstāvji un amatpersonas.

NATO sanāksmē Bukarestē apliecina atbalstu Ukrainai

30.11.2022

NATO dalībvalstu ārlietu ministri otrdien un trešdien tiekas Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, lai apspriestu papildu palīdzības sniegšanu Ukrainai ziemas laikā. NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs sacīja, ka alianse neatkāpsies no atbalsta Kijivai, un apstiprināja, ka NATO durvis Ukrainai ir atvērtas.

Īrijā kompānijai "Meta" 265 miljonu eiro sods

29.11.2022

Īrijas Datu aizsardzības komisija pirmdien piemērojusi ASV uzņēmumam “Meta” 265 miljonu eiro naudas sodu. Uzņēmums sodīts par nepietiekamu lietotāju datu aizsardzību tam piederošajā sociālajā tīklā “Facebook”. 

Ķīnā pēc protestiem pastiprina policijas klātbūtni pilsētās

29.11.2022

Vairākās Ķīnas pilsētās pirmdien turpinās protesti pret valdības stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas apturēšanai, bet pie Pekinas diplomātiskā kvartāla policija izklīdinājusi simtiem demonstrantu.

Zelenskis: Krievija gatavojas jauniem triecieniem

28.11.2022

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis brīdina, ka šī nedēļa varētu būt sarežģīta, jo Krievija gatavojas jauniem triecieniem pret Ukrainu. Frontē vissarežģītākā situācija saglabājas Doneckas apgabalā, kur Krievija turpina koncentrēt savus galvenos spēkus uzbrukuma operāciju veikšanai Bahmutas un Avdijivkas virzienos.

Vizītē Kijivā ārlietu ministri spriež par atbalstu Ukrainai

28.11.2022

Lai izrādītu solidaritāti un skaidrotu, kāda vēl palīdzība Ukrainai ir nepieciešama, galvaspilsētā Kijivā ieradušies septiņi Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministri. Ministri ir apmeklējuši arī Ukrainas energokompāniju, pret ko Krievija pēdējā laikā ir vērsusi smagus triecienus, lai atstātu ukraiņus bez elektrības, siltuma un ūdens.

Ukrainā Krievijas apšaudēs cietuši 32 000 civilo objektu

28.11.2022

Ukrainā Krievijas apšaudēs cietuši aptuveni 32 000 civilo objektu un vairāk nekā 700 kritiskās infrastruktūras objektu, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Jevhens Jenins.

Kavējas Latvijas–Baltkrievijas robežas žoga būvniecība

26.11.2022

Žoga būvniecība uz Latvijas un Baltkrievijas robežas kavējas vismaz par trim mēnešiem, uzbūvēti 26 kilometri žoga, norādīja "Valsts nekustamajos īpašumos" (VNĪ). Pasūtītājs kavēšanā vaino atmežotājus. Atmežotāji norāda, ka viņiem termiņu neviens nav norādījis, bet mērnieki un zemju atsavinātāji ir neizpratnē, jo žoga vēl nav arī tajos posmos, kas atmežoti un būvniecībai bija gatavi jau vasarā.

Latvijas, Lietuvas, Polijas un Rumānijas prezidenti pauž atbalstu Ukrainai

26.11.2022

Lietuvas pilsētā Kauņā piektdien tikās Lietuvas, Latvijas, Polijas un Rumānijas prezidenti, lai apspriestu aktuālo drošības situāciju Eiropā.

Baltkrievija asi reaģē par tiltiņa nojaukšanu uz Latvijas robežas

25.11.2022

Šonedēļ Baltkrievijas un Krievijas propagandas mediju uzmanības centrā nonāca kāds neliels gājēju tiltiņš pāri Zilupei, kurš savienojis mūsu valsti un Baltkrieviju. Latvijas puse tiltiņu nojaukusi, savukārt diktatora Lukašenko stūrētā kaimiņvalsts to pasniedz bez maz vai kā savas teritorijas aizskārumu. 

Krievijas karavīri nokļūšanu Baltkrievijā uzskata par privilēģiju

25.11.2022

Krievija turpina sava karaspēka izvēršanu Baltkrievijā, vēsta Ukrainas Aizsardzības ministrijas dibinātais Nacionālās pretošanās centrs, atsaucoties uz Baltkrievijas pagrīdi.

Der zināt! Kad jāmaksā nodokļi par tiešsaistes pirkumiem ārpus ES

25.11.2022

Šodien, 25. novembrī, daudzi veikali un tiešsaistes iepirkšanās vietnes ziņo par "Melnās piektdienas" lielajām atlaidēm. Šis no ASV pārņemtais iepirkšanās drudzis, tāpat kā dažādas drīzumā gaidāmās Ziemassvētku izpārdošanas, ir laiks, kad iedzīvotāji plašāk atver savus maciņus un iegādājas sen kārotas lietas par izdevīgākām cenām. Timēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka par precēm, kuras iedzīvotāji iegādājas interneta veikalos vai platformās un saņem sūtījumos no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), tostarp no Lielbritānijas, ir jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Kā neapjukt ārzemju internetveikalu džungļos, kas ir IOSS un kā savas nezināšanas dēļ pasargāties no pēcākām nepatikšanām ar VID, pēta www.rezekneszinas.lv. 

Atbrīvotās Hersonas apšaudē nogalināti 7 cilvēki

25.11.2022

Krievijai turpinot apšaudes Ukrainā, ceturtdienas vakarā apšaudīta atbrīvotā Hersona. Nogalināti septiņi cilvēki un 21 ievainots. Kopš Krievija sākusi karu pret Ukrainu, Krievija pastāvīgi uzbrūk ļoti nozīmīgiem Ukrainas civilās infrastruktūras objektiem, tādējādi pārkāpjot starptautiskās un humānās tiesības.

Ukraina atjauno Krievijas triecienos bojāto enerģētikas infrastruktūru

24.11.2022

24. novembrī aprit deviņi mēneši, kopš Krievija uzsāka pilna apmēra militāro iebrukumu Ukrainā. Šajās dienās arvien lielākas grūtības ukraiņiem sagādā Krievijas raķešu triecieni, kuros mērķtiecīgi tiek iznīcināti Ukrainas enerģētikas infrastruktūras objekti. Pēc trešdien notikušajiem triecieniem bez elektrības uz laiku palika aptuveni 10 miljoni ukraiņu.

« 1 2 3 ... 15 »
Nedēļas skaitlis
No 2023. gada 1. janvāra vienotā nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa būs 26,87 eiro/m3 (ar PVN)
Apspriest
Aptauja
Vai šogad iegādāsieties Ziemassvētku dāvanas un kādu summu varat atļauties tām tērēt?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē būs jauns deputāts
iZSAKU L;IDZJUTIBU VIESIEM REZEKNIESIEM PAR DOMES SASTAVU. nE VSJO TAK ODNAZNACNO MI ZA MIR Dedi ojevali mi za mir utt. Sīkāk...
Izsakiet savu viedokli aptaujā!
kādam arī izdosies pabraukt "uz jaunā elektroautobusa"!!! Sīkāk...
Par Rēzeknieša karti
Sveiki visiem, man ir melojuši tik daudzi uzņēmumi, kas ir apgalvojuši, ka ir īsti aizdevēji, bet visas manas pūles ir bijušas veltas, esmu zaudējis vairāk nekā 35000 eiro viltus aizdevējiem, kuri apgalvo, ka viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar īsto aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu aizdevumu no viņa tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu bez bailēm, sazināties ar viņiem pa e-pastu: [email protected] Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top