Trešdiena,
29.jūnijs 2022
Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris, Дорофея, Евлампий, Тихон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Pasaulē

ES Tiesa piespriež Polijai miljonu eiro lielu sodanaudu dienā

27.10.2021

Eiropas Savienības Tiesa (EST) trešdien piespriedusi Polijai miljonu eiro lielu sodanaudu dienā par to, ka tā nav ņēmusi vērā Briseles ieteikumus atsaukt daļu no pretrunīgi vērtētajām tieslietu reformām.

Lielbritānijā turpinās problēmas kravas auto šoferu trūkuma dēļ

27.09.2021

Lielbritānijas valdība plāno uz laiku apturēt konkurences likumu, lai naftas uzņēmumi varētu operatīvāk veikt degvielas piegādes uzpildes stacijām, kur tas visvairāk nepieciešams. Tas saistīts ar to, ka nedēļas nogalē pēc degvielas veidojās garas rindas, jo iedzīvotāji bažījās par degvielas padeves pārtraukumu, un daudzi to iepirka ilgākam laikam.

Kanāriju salās vulkāna izvirdums, evakuēti vairāki tūkstoši

20.09.2021

Spānijas Kanāriju arhipelāga Palmas salā sācies vulkāna izvirdums.

No latviešu ģimenēm ārzemēs ik gadu izņem ap 40 bērnu

15.09.2021

Katru gadu no Latvijas valstpiederīgo ģimenēm ārvalstīs tiek izņemti ap 40 bērnu. Vairumā Eiropas valstu pastāv sistēma, kas sabiedrībai nosaka par pienākumu ziņot, ja novērots, ka kāda bērna labklājība tiek apdraudēta. Šajās valstīs pastāv arī ļoti strikti noteikumi, kas vecākiem, audzinot bērnus, jāievēro.

Briselē sākusies cīņa par Eiropas Parlamenta vadītāja krēslu

09.09.2021

Eiropas Parlamentā ir sākusies cīņa par to, kurš nākamos divarpus gadus ieņems tā priekšsēdētāja krēslu. Vienošanās starp lielākajām parlamenta frakcijām paredz, ka šim amatam janvārī būtu jāpāriet pie Eiropas Tautas partijas. Tomēr šobrīd amatā esošais itāļu sociāldemokrāts Dāvids Sasoli ir sācis kampaņu, lai paliktu amatā līdz pašreizējā sasaukuma beigām.

Lietuva uzņems 200 afgāņus

26.08.2021

Lietuva uzņems 200 Afganistānas pilsoņus, kuri vēlas pamest savu valsti. Valdība viņu vajadzību nodrošināšanai arī atvēlējusi 600 tūkstošus eiro.

Igaunijā Covid-19 sertifikāti būs obligāti visos pasākumos

18.08.2021

Igaunijā septembrī Covid-19 sertifikāti būs obligāti visos publiskajos pasākumos neatkarīgi no dalībnieku skaita. Par šādu valdības plānu paziņojis veselības ministrs Tanels Kīks.

Tokijā ar svinīgu ceremoniju noslēgušās olimpiskās spēles

09.08.2021

Tas ir noticis - olimpiskās spēles Tokijā noslēgušās. Spēles ar jaunu moto, spēles bez skatītājiem, spēles, kurās Latvijai ir divas olimpiskās medaļas.

Grieķija piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs

02.08.2021

Grieķija šobrīd piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs, pirmdien paziņoja Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis.

Migrantu nometnē Lietuvā notikuši nemieri

02.08.2021

Lietuvas Rudininku migrantu centrā noticis grautiņš, tur ievietotajiem cilvēkiem paužot neapmierinātību ar uzturēšanās apstākļiem. No Baltkrievijas nelegāli robežu šķērsojušie apgalvo, ka apstākļi ir nehumāni.

Vēlreiz pēta prāmja «Estonia» nogrimšanas apstākļus

26.07.2021

Ar zemūdens robotiem ir noslēgušies prāmja “Estonia” vraka un jūras gultnes sākotnējie izpētes darbi, atsākot izmeklēšanu par tā nogrimšanas apstākļiem. Katastrofa prasīja simtiem cilvēku dzīvību.

Migrantiem nokļūšana līdz Lietuvai izmaksā līdz 15 000 dolāru

14.07.2021

Migrantiem, kas no Irākas vēlas nokļūt līdz Lietuvai, par šo pakalpojumu starpniekiem nākas samaksāt no 6000 līdz 15 000 ASV dolāru, liecina Lietuvas sabiedriskā medija “LRT” iegūtā informācija. Reti kurš no patvēruma meklētājiem vēlas palikt Lietuvā, jo viņu mērķis ir turīgākas Eiropas Savienības valstis.

Itālija aizliegusi lielajiem kruīzu kuģiem iebraukt Venēcijas centrā

14.07.2021

Lielajiem kruīzu kuģiem no 1. augusta būs aizliegts iebraukt Itālijas pilsētas Venēcijas centrā. Šādā veidā varas iestādes cer pasargāt kultūrvēsturisko mantojumu un Venēcijas lagūnas ekosistēmu.

ES sāk darboties digitālais Covid-19 sertifikāts

01.07.2021

Eiropas Savienībā (ES) ceturtdien, 1. jūlijā, sāks darboties digitālais Covid-19 sertifikāts, kam būs jāatvieglo ceļošana starp ES dalībvalstīm. Tomēr rīka izmantošanu var apdraudēt pirmo reizi Indijā atklātā koronavīrusa Covid-19 paveida straujā izplatīšanās Eiropā. Bet aviācijas nozares pārstāvji brīdina, ka digitālais sertifikāts var izraisīt haosu Eiropas lidostās.

Eiropas Parlaments apstiprina digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu

09.06.2021

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien apstiprināja Eiropas Savienības (ES) digitālā Covid-19  sertifikāta ieviešanu, lai atjaunotu tūrismu un veicinātu Eiropas ekonomikas atveseļošanos.

Lietuvā spēkā stājas "iespēju pase"

24.05.2021

Lietuvā pirmdien, 24. maijā, spēkā stājas jauns dokuments – iespēju pase, kas pienākas cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, vakcinēti vai saņēmuši negatīvus testa rezultātus pēdējās diennakts laikā.

Priekšlikums atjaunot Baltijas burbuli tiek vērtēts piesardzīgi

10.05.2021

Pagājušā gada maijā Baltijas valstis izveidoja tā saukto “Baltijas burbuli”, kas visu vasaru ļāva brīvi pārvietoties starp Igauniju, Latviju un Lietuvu. Igaunijas amatpersonas izteikušās, ka varētu apsvērt domu par “burbuļa” atjaunošanu, bet Latvija un Lietuva šo ideju vērtē piesardzīgi.

ES spriež par vienotiem minimālās algas aprēķina principiem 1

05.05.2021

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi šonedēļ pulcēsies Portugāles pilsētā Porto uz Sociālo samitu. Tā mērķis ir apspriest progresu, kas pēdējos gados ir panākts sociālā nodrošinājuma radīšanā eiropiešiem. Viens no svarīgākajiem priekšlikumiem šajā jomā ir vienoto minimālās algas noteikšanas principu izveidošana. Par šo jautājumu tagad šķēpi tiek lauzti Eiropas Parlamentā (EP).

Igaunijā ar "kombinēto" metodi veicinās vakcināciju

28.04.2021

Igaunijas varas iestādes daļā valsts vakcināciju pret Covid-19 veicinās ar "kombinēto" metodi. Tā paredz, ka poti var saņemt arī iedzīvotājs, kurš uz vakcinācijas centriem atvedis kādu prioritārajā grupā esošu senioru.

Londonā pēta gaisa piesārņojuma ietekmi uz bērniem

22.04.2021

Britu zinātnieki uzsākuši četrus gadus ilgu pētījumu, lai noskaidrotu, kā gaisa piesārņojums ietekmē bērnu un jauniešu veselību Londonā. Pētījuma gaitā arī tiks arī vētīts, vai līdzšinējie centieni uzlabot gaisa kvalitāti vienā no pasaules lielākajām pilsētām ir uzlabojuši bērnu veselību.

Vienotu Covid-19 sertifikātu ES varētu ieviest līdz jūnija vidum

29.03.2021

Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons paziņojis, ka vienotu tā dēvēto Covid-19 sertifikātu Eiropas Savienībā varētu ieviest līdz jūnija vidum. 

Igaunijā nosaka jaunus ierobežojumus cīņā ar koronavīrusu

03.03.2021

Igaunijas valdība nolēmusi no sestdienas, 6.marta, noteikt jaunus ierobežojumus cīņā ar Covid-19, jo epidemoloģiskā situācija valstī turpina pasliktināties.

Eiropas Komisija rosina veidot Covid-19 "zaļās caurlaides"

02.03.2021

Eiropas Komisija gatavo normatīvos aktus, kas ļaus Eiropas Savienībā (ES) veidot pret Covid-19 vakcinēto un testēto cilvēku sarakstu. Nākotnē to varētu izmantot, lai regulētu cilvēku pārvietošanos un citas aktivitātes.

Krievijā plaši protesti pret Navaļnijam piespriesto cietumsodu 3

02.02.2021

Krievijā notikuši plaši protesti pret Aleksejam Navaļnijam piespriesto cietumsodu. Krievijas drošības struktūru darbinieki aizturējuši apmēram 1050 opozīcijas līdera atbalstītājus.  

Eiropā pastiprina ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai 1

15.01.2021

Lai gan daudzās valstīs pilnā sparā norit iedzīvotāju vakcinācija pret koronavīrusu Covid-19, sērgas izplatība pasaulē nemazinās. Papildu bažas rada vīrusa jaunais paveids, kas ir daudz lipīgāks. Tādēļ valdības ir spiestas pastiprināt iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus. Eiropā ir cilvēki, kuri vēlas daudz stingrākus ierobežojumus, tāpēc viņi ir uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu.

Covid-19 dēļ Anglijā noteikts jauns karantīnas režīms 1

05.01.2021

Lielbritānijas daļā Anglijā Covid-19 dēļ noteikts jauns karantīnas režīms, kas būs spēkā līdz februāra vidum.

Ķīnas zonde sekmīgi nolaidusies uz Mēness

02.12.2020

Ķīnas robots-zonde "Change 5" otrdien sekmīgi nolaidās uz Mēness, kur tai paredzēts iegūt iežu paraugus, paziņojusi Ķīnas valdība.

Saharova balvu piešķir Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai 4

22.10.2020

Eiropas Parlamenta Saharova balva par domas brīvību 2020. gadā ir piešķirta Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai.

Vairākās Eiropas valstīs Covid-19 dēļ nosaka jaunus ierobežojumus 2

28.09.2020

Vairākās Eiropas valstīs Covid-19 pandēmijas dēļ noteikti jauni ierobežojumi. Savukārt kopējais inficēto skaits mūsu pasaules daļā  pietuvojies 5 miljoniem.

Eiropā šobrīd ar koronavīrusu inficējas vairāk cilvēku nekā martā

18.09.2020

Pasaulē inficēšanās gadījumus skaits ar Covid-19 pārsniedzis 30 miljonus. Savukārt Eiropā ar koronavīrusu patlaban inficējas vairāk cilvēku nekā pandēmijas sākumā – martā.

« 1 2 3 ... 12 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki! Es esmu šeit, lai pastāstītu jums par aizdevumu uzņēmumu, kas man palīdzēja. Es varēju uzsākt savu deam biznesu ar 45000 eiro, ko saņēmu no JAMESON FINANCE INC. sazinieties ar viņiem pa e-pastu: [email protected]

Mariuss Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top