Notikumi
Apdraudējums pierobežas gaisa telpā. Rēzeknē mācības notiks
15.05.2026 Apdraudējums pierobežas gaisa telpā plkst. 6.40 ir beidzies, paziņojuši Nacionālie bruņoties spēki (NBS).Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sociālajos medijos informēja, ka tika aktivizēti NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas iznīcinātāji.
"NBS kopā ar NATO sabiedrotajiem pastāvīgi monitorē gaisa telpu, lai nodrošinātu spēju nekavējoši reaģēt uz potenciālu apdraudējumu. NBS ir pastiprinājuši pretgaisa aizsardzības spējas uz austrumu robežas, nosūtot papildu vienības," paziņojumā mājaslapā "112.lv" pauda NBS, uzsverot, ka kamēr norisinās Krievijas agresija Ukrainā, tādu gadījumu atkārtošanās, kad Latvijas gaisa telpā ielido vai tai pietuvojas ārvalstu bezpilota lidaparāts, ir iespējama.
Līdzīgus šūnu apraides paziņojumus Latgales iedzīvotāji pēdējo mēnešu laikā saņēmuši arī iepriekš, un tie bijuši saistīti ar, visticamāk, Krievijas-Ukrainas karā iesaistīto dronu pietuvošanos vai ielidošanu Latvijas gaisa telpā. Vairākas reizes šādi droni Latvijas teritorijā ir arī sprāguši, tostarp pēdējo reizi pirms nedēļas - maz izmantotā naftas bāzē Rēzeknē.
Cilvēki līdz šim šādos incidentos nav cietuši, bet pēdējais gadījums Rēzeknē noveda vispirms pie aizsardzības ministra un pēc tam arī visas Evikas Siliņas (JV) valdības krišanas.
Rēzeknē piektdien mācību process un arī pašvaldības iestāžu darbs notiks ierastā režīmā, informēja pašvaldībā.
Sākotnēji pašvaldība informēja, ka saistībā ar iespējamu apdraudējumu gaisa telpā visās izglītības iestādēs mācību process ir atcelts. Pašvaldība norādīja, ka pēc apdraudējuma beigām tiks pieņemts atsevišķs lēmums par darba organizāciju.
Pilsētas mērs Jānis Tutins apliecināja, ka, ņemot vērā apdraudējuma beigšanos, visas iestādes strādā ierastajā režīmā. Viņš norādīja, ka papildu informācija par to, kas šonakt varētu būt noticis, viņam nav.
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Par ūdensapgādes pakalpojumiem Rēzeknē no jūlija būs jāmaksā 1 eiro/m3 (bez PVN), kanalizācijas pakalpojuma tarifs būs 1,30 eiro/m3 (bez PVN)
Apspriest
Jaunākie komentāri:
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
Es savācu, kur problēma, bet šeit jau nauda no sodiem pirmajā vietā...nevis cilvēcīgums. Bet eiropā suņiun bērni, kopa un dabiedriskajā nav problemu, bet kamer pie mums vēl dzīvas padomju atraugas nekas uz labo pusi nav gaidāms Sīkāk...
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
Sākumā jāiemācās pēc saviem suņiem savākt s...., jā, daudzi jau sākuši to darīt kā Eiropā, bet to ir izteikts mazākums Sīkāk...
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
No sā visa izriet, ka mums eiropu nepanākt NEKAD... Sīkāk...





