Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Notikumi

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir bīstama un sodāma rīcība

03.04.2024 Martā Rēzeknē un Rēzeknes novadā dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki. Lielākā daļa no šiem ugunsgrēkiem izcēlās novadā, bet cieta arī Rēzeknes pilsēta. Piemēram, 28. martā ugunsdzēsējiem bija jādzēš ugunsgrēks Rīgas ielā Rēzeknē, kur dega kūla 300 kvadrātmetru platībā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus. Par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar 56–140 naudas soda vienībām. Viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par kūlas dedzināšanu ir no 280 līdz 700 eiro!

Ja pamanāt, ka kāda persona dedzina kūlu, nekavējoties jāzvana ugunsdzēsējiem uz tālruni 112, kā arī par pārkāpēju jāziņo Valsts policijai.

Kopā no 1. līdz 31. martam VUGD ugunsdzēsēji glābēji Rēzeknē un apkārtnē saņēma 41 izsaukumu – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci izsaukumi bija maldinājumi.

6. martā, plkst. 22.00 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Rēzeknē, kur dega vieglā automašīna 0,1 kvadrātmetra platībā. Plkst. 22.30 ugunsdzēsēji glābēji pabeidza darbu notikuma vietā.

7. martā, pirms plkst. 15.30 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Atbrīvošanas aleju, kur dega vieglā automašīna 0,01 kvadrātmetra platībā. Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.

8. martā, plkst. 08.34 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Rēzeknē, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā starp pirmo stāvu un bēniņiem dega pārsegums 5 kvadrātmetru platībā. Plkst. 09.48 degšana tika likvidēta.

12. martā, plkst. 18.21 tika saņemts izsaukums uz Lokomotīvju ielu Rēzeknē, kur neapsaimniekotā ēkā dega grīda 1 kvadrātmetra platībā. Plkst. 18.57 ugunsgrēku likvidēja.

15. martā, plkst. 22.57 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ventspils ielu Rēzeknē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabstāvā dega nodalījumi un sadzīves mantas kopumā 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja no ēkas 22 cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 01.07.

16. martā, plkst. 20.00 VUGD saņēma izsaukumu atkal uz Ventspils ielu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01 kvadrātmetra platībā. Pirms plkst. 21.00 ugunsdzēsēji glābēji pabeidza darbu notikuma vietā.

17. martā, pirms plkst. 15.30 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Skolas ielu Rēzeknē, kur dega atkritumu tvertne 2 kvadrātmetru platībā. Pēc plkst. 15.30 degšana tika likvidēta.

22. martā, plkst. 16.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Tiņanova ielu, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 17.51 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

23. martā, plkst. 16.12 tika saņemts izsaukums uz Koku ielu Rēzeknē, kur dega vienstāva dārza māja 25 kvadrātmetru platībā, siltumnīca 5 kvadrātmetru platībā un kūla 20 kvadrātmetru platībā. Plkst. 17.15 ugunsgrēku likvidēja.

Kā ziņots, Rēzeknes novada Nagļu pagastā sestdien, 30.martā, dzēsta degoša kūla un niedres septiņu hektāru platībā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top