Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Kultūra

Lāčplēša dienā aicina nolikt ziedus

02.11.2021

Ik gadu 11. novembrī visā Latvijā un arī Rēzeknē tiek svinēta Lāčplēša diena. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus un rūpējoties par iedzīvotāju veselību, šogad kopīgi Lāčplēša dienas atzīmēšanas pasākumi netiks organizēti.

Mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis Arno Everss

21.10.2021

2021. gada 18. oktobrī mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis un komponists Arno Everss.

Aicina pieteikt kandidātus apbalvojumam “Rēzeknes Goda pilsonis” 1

29.09.2021

Rēzeknes pilsētas dome no 28. septembra līdz 29. oktobrim izsludina kandidātu pieteikšanu apbalvojuma “Rēzeknes Goda pilsonis” piešķiršanai 2021. gadā.

Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē 3

20.09.2021

26. septembrī Rēzekne atkal aicinās pilsētas iedzīvotājus un viesus uz Miķeļdienas gadatirgus pasākumiem. Kā jau ierasts, gadatirgus aktivitātes notiks Latgales ielā. Rēzekniešus, kā arvien, priecēs vietējo amatnieku un mājražotāju preces, kā arī dabas izlolotās un rūpīgām rokām savāktās veltes.

Poļu žurnālisti atzinīgi novērtē Latgales tūrisma piedāvājumu

13.09.2021

Tūrisma nozares attīstība ir atkarīga no vairākiem faktoriem, viens no tiem ir mērķtiecīga galamērķa virzīšana ārvalstu tirgū, kas ir neatņemama sastāvdaļa nozares veiksmīgai augšupejai. Lai iepazīstinātu ar Latgales tūrisma piedāvājumu, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu un  Latgales Tūrisma asociāciju,  tiek plānotas  un organizētas dažādu valstu žurnālistu vizītes. 

Piemineklim "Vienoti Latvijai" 82. gadadiena 1

08.09.2021

Latgales atbrīvošanas piemineklim “Vienoti Latvijai” jeb tautā sauktai “Latgales Mārai” 82. gadadiena kopš tā uzstādīšanas.

Radošā pastaiga ģimenēm Zinību dienā

26.08.2021

Trešdien, 1. septembrī, no plkst. 15.00 līdz 18.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs” aicina mazus un lielus rēzekniešus piedalīties radošajā pastaigā „Iepazīsti Zeimuļi!”.

Latgalē uzsākta “Ezertakas” marķēšana

23.08.2021

Garo pārgājienu maršruts “Ezertaka” ir viens no trim šāda veida maršrutiem Latvijā, līdz šim citos novados ir tapuši maršruti “Jūrtaka” un “Mežtaka”.

Covid-19 ierobežojumi Aglonas reliģiskajos svētkos

11.08.2021

Jau otro gadu Vissvētākā Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas ticīgos pulcē Aglonas svētvietā, norisināsies Covid-19 pandēmijas laikā. Ik gadu 14. un 15. augustā te ierodas vairāki desmiti tūkstoši svētceļnieku ne vien no Latvijas, bet arī no citām valstīm. Arī šogad Aglonas svētku norise un iespējas reliģiskos pasākumus apmeklēt klātienē būs krietni ierobežotas, vēsta portāls LSM.LV.

Ludzas pilsētas svētki 2021. Ludzai – 844

05.08.2021

Šogad svinēsim Ludzas pilsētas svētkus laika posmā no 13.-14. augustam! Lai arī valstī noteikto ierobežojumu dēļ svētki solās būt nedaudz mazākā formātā, pārsteigumu katrai gaumei netrūks!  Pilsētas svētkos gaidāmi koncerti, izstādes, aktivitātes ģimenēm, sporta sacensības, gaismu šovs, āra bibliotēkas atklāšana, ģimeņu pikniks u.c. aktivitātes. 

Muzikālais plosts Lūdzā kopā ar grupu "Baltie lāči" 1

13.07.2021

Ludza aicina izbaudīt skaistu vasaras vakaru pie ezera! Mazā Ludzas ezera vidū, uz plosta spēlēs un dziedās muzikanti - ļaujies burvīgām melodijām, nāc baudīt vakaru un mūziku Mazā Ludzas ezera krastā! 

Jau piekto reizi notiks Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena

08.07.2021

Lai iepazīstinātu ar dabas un kultūrvēstures vērtībām, kā arī seno amatu prasmēm, sestdien, 10.  jūlijā, jau piekto reizi norisināsies Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena, kurā ikviens interesents aicināts doties aizraujošās ekskursijās, pārgājienos un iepazīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu.

Rēzeknē ielīgos Krasta ielas promenādi 1

22.06.2021

Svētki, kurus vasaras vidū gaidām ar nepacietību, notiks arī šogad, tikai nedaudz citādā formātā nekā ierasts. Jau trešdien, 23. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rēzekne svinēs Līgo svētkus un rēzeknieši varēs piedalīties svētku aktivitātēs Krasta ielas promenādē.

Rēzeknē pieminēs pirms 80 gadiem deportētos rēzekniešus

14.06.2021

Šogad aprit tieši 80 gadi kopš viena no traģiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē – pirmās masu deportācijas, kad uz Sibīriju tika izvesti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot šo datumu, 14. jūnijā Rēzeknē notiks pasākumi, kas kļūs par neatņemamu sastāvdaļu kopējam Latvijas pasākumam “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”, kad vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi.

Aicina piedalīties pārgājienā “Piedzīvojums visai ģimenei”

08.06.2021

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” 12. jūnijā rīko ģimenes pārgājienu Adamovas ezera robežās “Piedzīvojums visai ģimenei”. Izmantojiet brīvdienas, lai aktīvi un veselīgi pavadītu laiku pie dabas kopā ar visu ģimeni.

Divas rēzeknietes iekļuvušas Ghetto Faktors konkursa finālā

03.06.2021

Zināmi 17 jaunie talanti, kuri pēc pāris gadiem, iespējams, pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā, izdos albumus, noslēgs pirmos sadarbības līgumus vai iegūs Zelta mikrofonus. Šis ir sākums jauno mūziķu karjerai un, iespējams, kāds no viņiem nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Taču jau šodien “Ghetto Games” dod pirmo atspēriena punktu, lai parādītu sevi visai Latvijai. Jau 10. jūnijā aicinām skatīties Ghetto Raptors finālu un 17. jūnijā Ghetto Faktors finālu Ghetto TV YouTube kanālā. Atbalsti savas pilsētas un novada pārstāvi!

Ģimeņu piedzīvojumu pastaiga starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā

24.05.2021

Rēzeknes ģimenes tiek aicinātas pieteikties atraktīvai pastaigai, kas norisināsies 1. jūnijā, svinot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu.

Maija svētki Rēzeknē

30.04.2021

Arī šogad maijā plānoti vairāki pasākumi par godu Latvijas Republikas atjaunošanai, kuri arī šogad notiks, ievērojot valstī pieņemtos ierobežojumus.

Velobrauciens “Izbrauc Rēzekni”

27.04.2021

Turpinot tradīcijas, arī šogad notiks velobrauciens pa Rēzeknes pilsētas ielām. Rēzeknes pilsētas Sporta pārvalde sadarbībā ar ARPC “Zeimuļs” un pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” aicina atrast un izbraukt pilsētas kartē burtus, kas kopā veido vārdu “Rēzekne”.

Latgales Podnieku dienas atkal būs rudenī

20.04.2021

Tradicionāli aprīļa otrajā pusē keramiķi un viņu talanta cienītāji tiekas Latgales podnieku dienās.  Jau ilgus gadu desmitus šādā veidā - ar spilgtām podnieku cepļu uguns liesmām un  krāsainiem  mirdzošiem māla podiem -  iemirdzējās pavasaris Latgalē. Podnieku dienu norise allaž ir īpašs laiks gan keramiķiem, gan viņu darbu cienītājiem – notiek izstādes, atvērto durvju dienas darbnīcās, amatu prasmju demonstrējumi, kopīgo cepļu kurināšana. Tomēr arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, Covid-19 krīzes noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ, Podnieku dienu bagātīgās norises tiek pārceltas uz rudeni. Šogad tās notiks 10.-11. septembrī.  

Gundegas Rancānes gleznu izstāde “Klātesot”

15.04.2021

No 14. aprīļa līdz 8. maijam Latgales Kultūrvēstures muzeja logu vitrīnās skatāma Gundegas Rancānes gleznu izstāde “Klātesot”. Gundega Rancāne un gleznošana ir nesaraujami saistītas kopš pirmās izstādes kopā ar tēvu 13 gadu vecumā. Izstāde notika toreiz vēl Rēzeknes Novadpētniecības muzejā, kur starp Antona Rancāna kokgriezuma tēlniecības darbiem tika izlikti arī Gundegas zīmējumi.

Pavasara putnu vērošanas laiks Lubāna ezera apkārtnē

09.04.2021

Pavasaris ir sasniedzis arī Lubāna līdzenumu, gājputni jau pamazām sāk atgriezties atpakaļ mājās un Lubāna ezera apkārtni sāk pieskandināt putnu balsis.

Rēzeknes novada Radošo darbu konkurss 1

16.02.2021

Lai veicinātu kultūras un mākslas jaunrades procesu un tā daudzveidību Rēzeknes novadā, Rēzeknes novada pašvaldība izsludina un organizē Radošo darbu konkursu.

Izsludināts konkurss “Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balva 2020″

29.01.2021

Lai izceltu un godinātu tos Rēzeknes novada jaunatnes lietu speciālistus, jaunatnes darbiniekus un jauniešus atbalstošās organizācijas, kuras ar savu veikumu 2020. gadā ir mainījušas novada jauniešu ikdienu, kā arī lai apzinātu aktīvākos un talantīgākos Rēzeknes novada jauniešus un veicinātu jauniešu iniciatīvu un līdzdalību novada sabiedriskajā dzīvē, Rēzeknes novada Izglītības pārvalde izsludina pieteikšanos konkursam “Rēzeknes novada Jaunatnes gada balva”.

Seminārs par Latgales tradīciju saglabāšanu un tālāknodošanu

22.01.2021

25. janvārī Latgales vēstniecībā GORS norisināsies tiešsaistes seminārs “Tradīciju ilgtspēja mūsdienās”, kas būs noslēdzošais divu semināru cikla “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē” pasākums Latgales un citu reģionu interesentiem.

Var piedalīties Latgales tradīciju ilgtspējas semināru ciklā

12.01.2021

14. un 25. janvārī Latgales vēstniecībā "Gors", Rēzeknē, norisināsies divu tiešsaistes semināru cikls "Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē". Semināru mērķis ir aktualizēt Latgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas iespējas. Semināru dalībnieki pārstāv dažādas kultūras un amatniecības jomas un piedāvā saistošu pieredzes apmaiņu ne tikai Latgales, bet arī citu reģionu interesentiem.

Rēzeknes Tautas teātrim top jauna izrāde

22.12.2020

Viena no Valsts Kultūrkapitāla mērķprogrammām 2020.gadā, Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes uz kultūras nozari mazināšanai, bija mērķprogramma “Dziesmu un Deju svētku kustības amatiermākslas kolektīvu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”. Šajā programmā varēja piedalīties kolektīvi, kuri bija 2018.gada XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laureāti. 

Rēzeknē iedegta svētku egle un izsludināts konkurss 1

07.12.2020

6. decembrī Rēzeknē tika iedegta galvenā Ziemassvētku egle. Šogad egle tika iedegta citā formātā - bez Ziemassvētku vecīša, koncertiem un citiem masu pasākumiem.

Ziemassvētku konkurss ģimenēm Rēzeknē 1

01.12.2020

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs un skaists. Tas saistās ar ģimeni, mīlestību, vērtīgu kopā būšanu. Svarīgi svētkiem gatavoties kopā. Piemēram, kopīga Ziemassvētku rotājumu veidošana satuvina un rada patiesu svētku izjūtu.

RTA absolventi L. Purinaša un K. Strods izdod grāmatu par Latgali

23.11.2020

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) lepojas ar saviem absolventiem un viņu panākumiem, īstenojot dažādas idejas. Novembrī klajā nāca RTA absolventu – literātes Ligijas Purinašas un vēsturnieka Kaspara Stroda – populārzinātniskā grāmata par Latgales vēsturi 20. gadsimtā – “Laikmeta nospiedumi: 20. gadsimta Latgales stāsti” (izdevējs – biedrība “Hronologeja”).

« 1 2 3 4 ... 14 »
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top