Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Kultūra

Izraudzīti dziesmu konkursa "Supernova 2023" finālisti

06.02.2023

Sestdien dziesmu konkursa "Supernova 2023" pusfinālā no 14 priekšnesumiem izraudzīti desmit, kas finālā sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā "Eirovīzijas" dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā.

Filma “Mātes piens” no 2. februāra skatāma visā Latvijā

02.02.2023

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”, kas veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītākās grāmatas “Mātes piens” motīviem, būs skatāma no 2. februāra visos lielākajos kinoteātros un kino izrādīšanas vietās visā Latvijā.

Hakeri uz ekrāniem Ermitāžā pārraidījuši ziņu par Buču

01.02.2023

Hakeri Ermitāžā uz elektroniskajiem ekrāniem parādījuši informāciju "par notikumiem Bučā", raksta "Fontanka".

Andris Baltacis ielūdz uz izrādi MUZIKANTS IR CILVĒKS

31.01.2023

Šajā pavasarī Latvijas kultūras centros un koncertzālēs uz mūzikas un humora piepildītu vakaru skatītājus pulcēs Andris Baltacis monoizrādē "MUZIKANTS IR CILVĒKS". 16. aprīlī plkst. 15.00 izrāde notiks Latgales vēstniecībā GORS.

Igo 60! Būs jubilejas koncerti

30.01.2023

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, atzīmē savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis no 10.febriāra līdz 11.martam krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Veiksmīgi aizvadīta mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate

26.01.2023

Svētdien, 22. janvārī Rēzeknes kultūras namā pacilātā noskaņā, ar krāšņiem tērpiem, skanīgām dziesmām un raitu dejas soli aizritēja Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate, kur kolektīvi varēja izrādīt sava darba augļus un žūrija izteikt vērtējumu, veicot kolektīvu atlasi dalībai XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

"Oskara" balvu nominācijās dominē "Everything Everywhere All at Once"

26.01.2023

Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu nominācijās šogad dominē filma "Everything Everywhere All at Once" ("Viss visur vienlaikus").

Rēzeknes sieviešu koris «Medicus» izdod šūpuļdziesmu albumu

25.01.2023

Rēzeknes sieviešu koris "Medicus" ierakstījis šūpuļdziesmu albumu ar nosaukumu "Čučiet!". Tajā iekļautas astoņas kompozīcijas, no kurām sešas ir latgaliešu komponistu radītas. Šūpuļdziesmas nav tipisks žanrs korim, taču albuma veidotāji atzīst, ka sieviešu korim tās ļoti piestāv. Dalība korī esot nepārtraukts mācīšanās un pilnveidošanās process, un darbs pie albuma palīdzējis "Medicus" celt arī kora kvalitāti.

Filma par Navaļniju nominēta "Oskaram"

25.01.2023

Režisora Daniela Roera uzņemtā dokumentālā filma "Navaļnijs" iekļuvusi Amerikas Kinoakadēmijas balvas pretendentu sarakstā, vēsta "Meduza".

Aicina pieteikties brīvprātīgos Dziesmu un deju svētkiem

24.01.2023

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku norises nodrošināšanai Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) līdz 17.februārim aicina pieteikties brīvprātīgos, informēja LNKC pārstāve Linda Ertmane.

Aicinām uz amatierteātru iestudējumu skates izrādēm

20.01.2023

Sestdien, 28. janvārī, Rēzeknē notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu Latgales reģiona skate “Gada izrāde 2022”, kur ikvienam interesentam būs iespēja bez maksas noskatīties trīs dažādas izrādes Rēzeknes Tautas teātra, Gulbenes tautas teātra un Salaspils teātra izpildījumā.

Privātās saktu kolekcijas izstāde martā notiks Rēzeknē

19.01.2023

Trešdien Kārsavas kultūras centrā tika atklāta Normunda Beržinska privātās saktu kolekcijas izstāde "Latvijas dārgumi", informēja biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja Lauma Celma.

Bērnu gleznu izstāde bibliotēkā

19.01.2023

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā līdz 16. februārim skatāma Rēzeknes mākslinieces Jeļenas Antonovas ART studijas audzēkņu gleznu izstāde “Ziemas noskaņa”.

Izdota bērnu grāmata Lūznavas muižas iepazīšanai

19.01.2023

Pašā gada sākumā biedrība ESTO sadarbībā ar Lūznavas muižu izdevusi izglītojošu īsstāstu un uzdevumu grāmatu bērniem “Es dzīvoju muižā! Mūzis”. Grāmatas uzdevums ir viegli uztveramā sikspārņa Mūža īsstāstu formātā iepazīt Lūznavas muižas, kas celta 20. gadsimta sākumā, apbūvē vēl saglabājušos, kā arī jau zaudēto kultūrvēsturisko mantojumu.

Rēzeknē notiks Mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate

18.01.2023

Svētdien, 22. janvārī plkst. 10.00 notiks Mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3), lai atlasītu kolektīvus dalībai XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos šovasar (30. jūnijs–9. jūlijs) Rīgā.

RTA bibliotēkā skatāma izstāde

18.01.2023

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā (Atbrīvošanas alejā 115, Inženieru fakultātē, 2. stāvā) līdz 10. martam apskatāma divu mākslinieku Vladimira Višņakova un Dagnijas Bernānes izstāde “SĀKUMS-TURPINĀJUMS”.

Noskaidrotas Muzikālās bankas 15 fināldziesmas

18.01.2023

Ar klausītāju un žūrijas balsojuma palīdzību noskaidrotas 15 dziesmas, kas turpinās sacensību par 2022. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka_, informēja balvas rīkotāji.

Krievijā pārbaudīs mūziķa Borisa Grebenščikova "terorisma atbalstu"

13.01.2023

Krievijā grasās pārbaudīt slaveno mūziķi un grupas “Akvarium” līderi Borisu Grebenščikovu par to, ka viņš it kā “atbalsta terorismu” un “diskreditē Krievijas armiju”.

Paziņoti visi "Zelta Mikrofons’23" nominanti

13.01.2023

Ceturtdienas, 12. janvāra, pusdienlaikā svinīgā pasākumā Ķīpsalas izstāžu centrā tika izziņoti Latvijas Mūzikas gada balvas “Zelta Mikrofons’23” nominanti 21 kategorijā.

Galvenos "Zelta globusus" saņem "Inišerinas Banšī" un "Fabelmani"

12.01.2023

Galvenās "Zelta globusu" godalgas otrdien piešķirtas īru komēdijai "The Banshees of Inisherin" ("Inišerinas Banšī") un Stīvena Spīlberga pusautogrāfiskajai drāmai "The Fabelmans" ("Fabelmani").

Apmeklē Brīvvalsts dārgumu namu

10.01.2023

2022. gada vasarā Rēzeknē tika atklāts jauns izstāžu nams, kur savu mājvietu raduši vēsturiski priekšmeti no privātkolekcijām – liecinieki laika posmam no Latvijas brīvības cīņām līdz Otrā pasaules kara sākumam.

Muzejā tiks atklāta fotoizstāde “Klimats, Namībija un laime”

10.01.2023

Trešdien, 11. janvārī plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā tiks atklāta Jāņa Stara fotoizstāde “Klimats, Namībija un laime”. Lielformāta fotogrāfijās ir izklāstīts aizraujošs vēstījums par Āfrikas valstī Namībijā dzīvojošo himbu cilti. Izstādes atklāšanā būs iespēja satikt pašu fotogrāfiju autoru un dzirdēt viņa interesantu stāstu par himbām un viņu dzīves veidu.

Rēzeknes bibliotēkas piedāvā attālinātos pakalpojumus

05.01.2023

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) un tās filiālbibliotēku lietotājiem arī 2023. gadā ir pieejami vairāki attālinātie pakalpojumi.

Februārī iznāks pilnmetrāžas filma "Lielais Indriķis"

05.01.2023

Februārī pirmizrādi piedzīvos jaunā filmu studijas "Animācijas brigāde" pilnmetrāžas leļļu animācijas filma "Lielais Indriķis", informēja kinolentes veidotāju pārstāve Katriona Luīze Rožlapa.

TLMS “Dzīpariņš” atzīmē jubileju ar izstādi “Gadalaiki”

04.01.2023

Piektdien, 6. janvārī plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejs aicina uz izstādes “Gadalaiki” atklāšanu, kas ir veltīta Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” 45 gadu jubilejai.

Sācies mākslas bazārs / neskarts /

23.12.2022

21. decembra vakarā Latgales ielā 71, Rēzeknē, tika atklāts pirmssvētku bazārs / neskarts / Rēzeknes jauno mākslas talantu atbalstam. Tajā savus radītos mākslas darbus - gleznas, zīmējumus, grafikas, galda spēles un tēlniecības objektus - apskatīt un iegādāties piedāvā vairāk nekā 30 Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas  (RMDV) audzēkņi.

Rēzeknē notiks vēl nebijis pirmssvētku labdarības tirdziņš 'neskarts'

20.12.2022

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle organizē pirmssvētku labdarības bazāru Rēzeknes jauno mākslas talantu atbalstam Latgales ielā 71, Rēzeknē, tieši blakus tirgus ieejai.

Var pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras balvai "Boņuks 2022"

19.12.2022

Līdz 11.janvārim iespējams pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks 2022".

Ir pienācis svētku laiks!

19.12.2022

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” aicina bērnu kopā ar vecākiem uz Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu:  “Jaungada brīnums”!

Ukraina Eirovīzijas nacionālās atlases finālu sarīkojusi Kijivas metro

19.12.2022

Eirovīzijas dziesmu konkursa Ukrainas nacionālās atlases fināls sestdien notika Kijivas metro stacijā, pasākuma organizētājiem šādi rūpējoties par dalībnieku drošību gadījumā, ja tiktu izsludināta gaisa trauksme.

« 1 2 3 ... 14 »
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top