Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Kultūra

Muzejā tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde

12.04.2024 Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā tiks atklāta laikmetīgās mākslas pārstāvja, scenogrāfa un gleznotāja Andra Kaļinina izstāde „Klusā daba nav daba, bet ir”.

Izstādes autors Andris Kaļiņins 2013. gadā ir pabeidzis Balvu Valsts ģimnāziju, 2016. g. – Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžu, bet 2021. g. – Latvijas Mākslas akadēmijas Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļu Scenogrāfijas apakšnozarē. Šajā izstādē būs aplūkojami septiņi laikmetīgās glezniecības darbi, un to labākai izpratnei ir izveidotas darba lapas trīs skolēnu vecuma grupām. Tās būs pieejamas sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klasēm, piesakoties uz izstādes apmeklējumu.

“Mākslinieks A. Kaļiņins, veidojot savus darbus, meklē ideju kodolu un arī šajā izstādē, pievēršoties klusās dabas žanram, novērojama spēlēšanās ar jēdzienu, to sadalot, reducējot un meklējot tīrāko formu. Skaidrojošajā vārdnīcā “dabu” apzīmē divējādi – pirmkārt, tas ir visa apkārt esošā ārējais veidols, otrkārt, kādas parādības galvenās īpašības, kas izsaka to būtību,” raksta izstādes kuratore un izglītības programmas veidotāja Kristīne Ercika. “Reflektējot par šo nozīmju mijiedarbību, A. Kaļiņins izstādē redzamajos darbos meklē veidus, kā attēlot klasiskajā mākslas žanrā pieņemtos sižetus, neattēlojot to ārējo formu. Tā vietā attēlojums tiek aizstāts ar triepiena rakstura, darba izmēra un konteksta saspēli.”

Izstādes nosaukums norāda uz sava veida paradoksu, mēģinot definēt hrestomātisko mākslas žanru, tāpat kā izstādes darbi uzrāda sadzīves paradoksus.

Veidojot darbus, A. Kaļiņins citē vairākus labi zināmus māksliniekus (Bruno Vasiļevski, Renē Magritu un Džozefu Košutu), kuru daiļradē objektīvā pasaule attēlota, darbiem saturot vairāk nekā to spētu fotogrāfiskās realitātes attēlojums.

Andra Kaļinina izstāde „Klusā daba nav daba, bet ir” LKM būs skatāma līdz 18. maijam. Laipni gaidīti izstādē!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top